61-823 Poznań, ul. Piekary 17, piętro 8, tel. +48 (61) 858 24 40 http://www.thc.org.pl, e-mail: towarzystwo@thc.org.pl
Bank: 57 1090 1447 0000 0001 0702 1746 (BZ WBK S.A.) Bank: 14 1020 4027 0000 1402 0308 1866 (PKO BP S.A.)

Statuetka Złotego Hipolita specjalnym darem naszego Towarzystwa dla papieża Polaka Jana Pawła II.

Czytaj
Kronika


Z bólem i smutkiem żegnamy
inicjatora  Ruchu Regionalnego Wielkopolan,
polityka, publicystę, Lidera Pracy Organicznej…

Zmarł Ludwik Ratajczak
Człowiek mądry, prawy i szlachetny


Wiadomość o śmierci Ludwika Ratajczaka, bliskiego nam przyjaciela, znakomitego regionalisty, konstytucjonalisty, publicysty i organicznika wielkiego formatu, zaskoczyła nas i ogarnęła smutkiem. Przyzwyczailiśmy się bowiem do tego, że Ludwik jest wśród nas od zawsze i zawsze. Z podziwem obserwowaliśmy jego działalność nakierowaną na rozsławianie Wielkopolski, na niezwykle państwowotwórcze i patriotyczne  zabieganie o szacunek dla regionów i zrozumienie ich specyfiki  kulturowej i cywilizacyjnej. W setkach publikacji wskazywał, że regiony są fundamentem państwa. A ukochana przez Niego Wielkopolska z całym jej szeroko rozumianym bogactwem materialnym i ludzkim, jest perłą w koronie Rzeczypospolitej. Ludwik Ratajczak był Wielkopolaninem zakorzenionym w Wielkopolsce od wielu pokoleń, z tej Ziemi powstał i teraz do tej Ziemi wraca.

Będzie nam Ciebie bardzo brakować Ludwiku! Pozostaniesz jednak na zawsze w naszych sercach i naszej pamięci. Wielkopolska nigdy nie zapomni o Tobie! Stałeś się częścią jej historii!

Cześć Twojej Pamięci!  


Witryna, na której się znalazłeś wykorzystuje pliki cookies, dalsze korzystanie z niej oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tak, rozumiem