2011

W związku ze Świętami Bożego Narodzenia 2011 i Nowym Rokiem 2012 na ręce Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego – dr Mariana Króla, życzenia wszelkiej pomyślności i Błogosławieństwa Bożego dla Niego, oraz dla Towarzystwa im Hipolita Cegielskiego nadesłali między innymi:

        •Jego Eminencja ks. kardynał Zenon Grocholewski
        •Jego Ekscelencja ks. biskup Wojciech Polak
        •Jego Eminencja ks. kardynał Stanisław Dziwisz
        •Jego Ekscelencja ks. arcybiskup, Prymas Polski – Józef Kowalczyk

        •Jego Eminencja ks. kardynał Józef Glemp
        •Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Wojciech Jankowiak
        •Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Leszek Wojtasiak
        •Przewodniczący Rady Miasta Poznania – Grzegorz Ganowicz
        •Senator Rzeczypospolitej Polskiej – Jadwiga Rotnicka
        •Wielkopolski Komendant Straży Pożarnej, nadbrygadier Wojciech Mendelak
        •Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Bożena Szydłowska
        •Wójt Gminy Mścisko – Andrzej Banaszyński
        •Przewodniczący Rady Gminy Mścisko – Elżbieta Kapczyńska
        •Prezes Zarządu Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa – Zdzisław Kowalski
        •Poseł do Parlamentu Europejskiego – Jarosław Kalinowski
        •Rektor i Senat Akademii Muzycznej w Poznaniu
        •Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu – Barbara Kwapiszewska
        •Burmistrz Nowego Tomyśla – Henryk Helwing
        •Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu – Tomasz Wlekły
        •Rektor Politechniki Poznańskiej – prof. dr hab. Adam Hamrol
        •Starosta Poznański – Jan Grabkowski
        •Prezes Zarządu Concordia – Piotr Narloch
        •Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Krystyna Łybacka
        •Zarząd zakładów H. Cegielski – Poznań SA
        • Społeczność Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach
        • Zarząd Krajowy Stronnictwa Ludowego "Ojcowizna"
 

Wszystkim Osobistościom za przesłane życzenia
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
i Zarząd Towarzystwa składają serdeczne podziękowanie.


Powrót na początek strony

    


 

Ks. Eugeniusz Makulski
Marianin
Kustosz Senior
Sanktuarium Maryjnego w Licheniu


Licheń, 25 grudnia 2011 roku.


Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Kochana Rodzino i Kochani Przyjaciele,

witam Was i serdecznie pozdrawiam. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Niech będzie pochwalona Matka Boska Licheńska – Bolesna Królowa Polski.

Ta święta noc, ten święty dzień, ten radosny czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, nakazuje mi aby Was odwiedzić, aby się podzielić opłatkiem, aby Wam złożyć serdeczne życzenie i uściskać Wasze dłonie.

Bogactwo łask, które przyniósł Boży Syn niech będzie Waszym udziałem. Życzę Wam dobrego zdrowia, pomyślności w Nowym Roku, krzepkich sił, radości serca i pogody ducha. Z Lichenia do Waszego domu daleka droga na moje podniszczone nogi, ale dla ducha i modlitwy odległości nie mają znaczenia. Myślą i sercem będę przy Waszym wigilijnym stole, wszystkich pozdrawiam i z każdym przełamuję się poświęconym opłatkiem. Jako ubogi zakonnik i ubogi emeryt nie mogę przesłać nawet skromnego prezentu, ale to co mam to Wam ofiaruję.

W Boże narodzenie i w Nowy Rok w Waszej intencji o potrzebne łaski odprawię Mszę świętą. Codziennie podczas Mszy św. proszę Matkę Najświętszą aby Was otaczała swoją opieką, pomocą i obroną.

Pójdziemy do Kościoła i pełni zdumienia będziemy się wpatrywać w dzieciątka leżące na sianku w ubogiej szopie. Będziemy pytać Ojca Niebieskiego dlaczego w takich warunkach i dla kogo dokonało się to narodzenie z Niepokalanej Matki?

Słuchajmy pilnie Bożego wyjaśnienia. Narodziłem się nagi, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie. Urodziłem się ubogi abyś mnie uważał za swoje jedyne bogactwo. Narodziłem się w stajni, abyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce. Narodziłem się bezsilny, abyś nigdy się mnie nie lękał. Narodziłem się z miłości, abyś ty nie zwątpił w moją miłość. Narodziłem się w ludzkiej postaci, mówi Bóg, abyś ty nigdy nie wstydził się być sobą. Narodziłem się jako człowiek, abyś ty mógł stać się Synem Bożym. Narodziłem się prześladowany od początku, abyś ty nauczył się przyjmować wszelkie trudności. Narodziłem się w prostocie abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany. Narodziłem się w twoim ludzkim życiu, mówi Bóg, aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca Niebieskiego.

W ludzkich smutkach, niedostatkach i niepewności o jutro jest ta pociecha, że jest z nami Boży Syn aby nam przyjść z pomocą. Moje zdrowie zgodnie z wiekiem. W ostatnim roku byłem 4 razy w szpitalu i przeszedłem trzy operacje. Po ostatniej w sierpniu na woreczek żółciowy powoli dochodzę do siebie. Ale dziękuje Bogu, za to co jest. Kochani Moi, gorąco Was pozdrawiam i mocno ściskam Wasze dobre dłonie.

/-/ Ks. Eugeniusz Makulski

PS: Drogi Przyjacielu Marianie, dziękuję za pamięć i za zaproszenie. Liche zdrowie nie pozwoliło mi pojechać.

 

Powrót na początek strony

    


 

Arkadiusz Antosz
Stypendysta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego


                                                                                                   Rabka- Zdrój, 18.12.2011 r.

Zarząd Towarzystwa
im. Hipolita Cegielskiego
ul. Garncarska 8
61- 817 Poznań

W pierwszych słowach chciałbym serdecznie podziękować za przyjęcie mnie do grona stypendystów Towarzystwa. Było mi niezmiernie miło, gdy dowiedziałem się, że właśnie taką decyzję podjął Zarząd.

Większość organizacji tego typu ogranicza się do działalności tylko w granicach swojego regiony, gdy tymczasem Towarzystwo im Hipolita Cegielskiego chce wspierać młodzież z całego kraju, inwestując w nich, popularyzując idee, które czynią człowieka wartościowym, wpływać i pozytywnie na tych, od których kiedyś zależna będzie Polska i którzy, być może, w przyszłości sami odwdzięczą się innym w podobny sposób. Tym bardziej jest mi miło, że zechcieliście zainwestować w osobę z praktycznie drugiego końca Polski.

Myślę, że Towarzystwo wybrało znakomity sposób, by propagować tego typy ideały. Pokazując przykład Hipolita Cegielskiego, pokazujecie, że tacy luzie naprawdę istnieją, a nie są tylko wyidealizowanymi postaciami z lektur języka polskiego. I choć rzadko można spotkać osobę tak pełną samozaparcia i altruizmu, jak Wasz patron, nie należy się poddawać i choćby drobnymi gestami sprawiać, by świat wokół nas nie wydawał się aż taki szary i obojętny, na jaki wygląda.

Przyznam szczerze, że na mojej uczelni niewiele osób słyszało o Hipolicie Cegielskim, a jeżeli już, to- jak przystało na uczelnię o ukierunkowaniu typowo ścisłym- jedynie jako o wybitnym przemysłowcu. Sam niewiele o nim wiedziałem, dopóki nie zetknąłem się z Waszym Towarzystwem.
A wielka szkoda... Sam jego życiorys to niezwykle interesująca historia. Interesująca, a przy tym jakże pozytywna. Pokazuje, że zdolny człowiek, nawet mimo różnych przeciwności i tak jest w stanie osiągnąć sukces. A gdy już go osiągnie, będzie wiedział, że nie to jest w życiu najważniejsze.

Są ideały i wartości, przy których cała reszta blednie. Nie wahał się przecież odmówić wykonania rewizji mieszkań swoich uczniów, podejrzanych o działalność spiskową, a zdawał sobie sprawę z tego, że pozbawią go pozycji profesora, o której długo marzył, a na którą ciężko pracował.
Choć faktycznie jego uczelniana kariera legła w gruzach, konsekwentnie realizował swoje lingwistyczne pasje, pomimo tego, że na co dzień zajmował się czymś zgoła innym. Prozaiczna praca przy wyrobach żelaznych opłaciła się, bp o tam odniósł przecież wielki sukces, co stało się jego przepustką do wzmocnienia działalności społecznej i kulturowej.

Nie złamały go żadne przeciwności, z ogromną werwą przeszedł przez życie, wciąż starając się w mądry sposób polepszyć los otaczających go ludzi i nie dziwię się, że całe grono osób chciało upamiętnić jego postać i założyło Towarzystwo, promujące wartości przez niego wyznawane. :)
Jeszcze raz chciałbym podziękować za przyznanie mi stypendium, a z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składam Zarządowi serdeczne życzenia i wiele pomyślności w następnym roku...

Z poważaniem

/-/ Arkadiusz AntoszPowrót na początek strony

    Lech Wałęsa

                                                                                 Gdańsk, dnia 26 listopada 2011 r.


Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
Poznań
Szanowny Panie,

Pragnę serdecznie podziękować za uhonorowanie mnie najwyższym wyróżnieniem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Decyzja Kapituły „Złotego Hipolita" o jego przyznaniu i nadanie mi jednocześnie godności „Wybitnej Osobowości Pracy Organicznej", poczytuję sobie za zaszczyt.

Od dawna podziwiam obywatelskie przymioty i umiejętność godzenia szacunku dla wartości patriotycznych z umiejętnością nowoczesnego rozwoju, jakie wcielane są w życie w Wielkopolsce. Osoba znamienitego Patrona Towarzystwa, dla wszystkich Polaków jest symbolem pracy, rzetelności, sukcesu gospodarczego, ale i oddania sprawom społecznym.

Zaszczytem jest dla mnie uhonorowanie mojej działalności przez znakomitych przedstawicieli wielkopolskiej nauki, gospodarki, kultury, sztuki i mediów. Mam nadzieję, iż tak jak było dotąd, dane mi będzie działać na rzecz rozwoju Ojczyzny. To, co czyniłem jako opozycjonista, związkowiec, Przewodniczący „Solidarności" a w końcu Prezydent wolnej Rzeczypospolitej miało zawsze na celu budowanie niepodległej i silnej Polski. Cieszę się, żc wspierany byłem w tych działaniach przez Państwa, bo dzisiejszy kształt Ojczyzny i jej ciągły rozwój postrzegam jako nasz wspólny sukces.

Dziś jako były Prezydent nie ustaję w pracy promującej wiedzę o Polsce i o naszej transformacji ustrojowej. Poprzez działania własne i powołanego przeze mnie Instytutu pracuje na rzecz umocnienia wartości patriotycznych, rozwoju samorządności i zwiększania roli Polski na arenie międzynarodowej. Dziś, może więcej niż w przeszłości, skupiam się na pracy organicznej i tym większą radość sprawiło mi wyróżnienie statuetką „Złotego Hipolita".

Życzę Towarzystwu wszelkiej pomyślności w dalszej pracy i jestem przekonany, że przyjdzie nam nie raz podjąć wspólne działania dla naszej umiłowanej Ojczyzny.

Łączę wyrazy szacunku,

/-/ Lech WałęsaPowrót na początek strony

     
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

                                                                                    Warszawa, 26 listopada 2011 roku


Uczestnicy i organizatorzy
uroczystości wręczenia statuetek
„Złoty Hipolit - Wybitna Osobistość Pracy Organicznej"
Poznań

Szanowni Laureaci!

Szanowni Członkowie Towarzystwa imienia Hipolita Cegielskiego! Panie i Panowie!
Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych w Poznaniu na uroczystości wręczenia statuetek Złotego Hipolita. Ze szczególną atencją i gratulacjami pragnę zwrócić się do tegorocznych laureatów wyróżnionych jako Wybitne Osobistości Pracy Organicznej — Pana Prezydenta Lecha Wałęsy, Pana Zygmunta Broniarka, Pana Profesora Andrzeja Cieślińskiego, Pani Heleny Gordziej, Pana Profesora Aleksandra Krawczuka, Pana Profesora Andrzeja Kurzawskiego oraz Księdza Biskupa Tadeusza Pieronka.

Złoty Hipolit to nagroda unikatowa. Wyróżnienie, nawiązujące do idei i dorobku przemysłowca i społecznika Hipolita Cegielskiego — ma niezwykle aktualną wymowę. Hasła pozytywizmu i pracy organicznej narodziły się w XIX stuleciu. Ale wnioski z tej historycznej lekcji są nadal inspirujące. Gdy upadła nadzieja na niepodległości z bronią w ręku, Polacy zwrócili się ku innym sposobom umacniania narodowego ducha i społecznego potencjału. To właśnie tutaj, w Wielkopolsce, rozegrała się jedna z najbardziej zaciekłych, choć bezkrwawych batalii w wojnie przeciw zaborcom. W wojnie, w której zwyciężyliśmy. Hipolit Cegielski to jeden z wielkich przywódców tego narodowego zrywu. Człowiek pozytywizmu, który z pasją pokonywał wszelkie przeszkody i nigdy się nie poddawał. Właśnie tacy są laureaci Złotych Hipolitów, bohaterowie dzisiejszej uroczystości.

To wybitne postaci naszego czasu, które odcisnęły trwały ślad w świadomości społecznej swoim patriotyzmem, zaangażowaniem, służbą dla wspólnego dobra. Są Państwo wzorami nowoczesnego patriotyzmu, wyrażającego się w umiejętności budowania i łączenia. Z Waszych dokonań płynie ważne przesłanie dla współczesnych Polaków. Pokazują nam Państwo, jak iść za swymi marzeniami, inspirować innych, zmieniać świat wokół siebie - a w konsekwencji zmieniać historię. Składam Państwu za to serdeczne podziękowanie.
Pragnę również wyrazić uznanie dla inicjatorów nagrody Złotego Hipolita oraz wszystkich, którzy przyczyniają się do sukcesów tego przedsięwzięcia. Służy ono Polsce, wskazując jak wielkie znaczenie ma współpracujące, solidarne, darzące się zaufaniem społeczeństwo.

Pozdrawiam z całego poznańskiego serca

/-/ Bronisław KomorowskiPowrót na początek strony

    
Bp Tadeusz Pieronek


                                                                                                      dnia 24 listopada 2011 roku.Wielce Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Panu Prezydentowi oraz Kapitule Złotego Hipolita serdecznie dziękuję za wskazanie mojej osoby i przyznanie mi statuetki Złotego Hipolita 2011 oraz nadanie godności Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej.

Nie kryję, że jest to dla mnie miłym zaskoczeniem, ale też wyznaję, że nie czuję się godnym takiego wyróżnienia. Przyjmuję je jako wezwanie do dalszej pracy, której mi nie brak na emeryturze.

Proszę przekazać wszystkim laureatom, począwszy od Pana Prezydenta Lecha Wałęsy, charyzmatycznego pogromcy komunizmu, moich gratulacji i życzeń dalszych sukcesów w Ich pracy.

Przykro mi, że nie mogę być obecnym podczas uroczystości wręczenia Złotego Hipolita w Poznaniu. Dzień wyznaczony na tę uroczystość miałem już od miesięcy zajęty i zapisany w moim kalendarzu i nie mogłem się z tych zobowiązań wycofać.

Będę wdzięczny za przekazanie mi tego wyróżnienia w sposób, jaki Pan Prezydent Towarzystwa i Kapituła uznają za stosowne. Ze swej strony prosiłem Pana Dyrektora, dra Andrzeja Plesińskiego, którego mam zaszczyt znać od lat, by odebrał za mnie statuetkę Złotego Hipolita, ale pozostawiam Towarzystwu wolną rękę w rozwikłaniu tej trudności według innego pomysłu.

Łączę wyrazy głębokiego szacunku

/ - / bp Tadeusz PieronekPowrót na początek strony

    
Zygmunt Broniarek

                                                                                           26 listopada 2011 r.

Pan dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
Pan Profesor Grzegorz Skrzypczak
Przewodniczący Kapituły Złotego Hipolita
Poznań

Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowny Panie Przewodniczący,

Dziękuję ogromnie, także w imieniu mojej żony, za piękne zaproszenie na uroczystość wręczenia statuetek Złotego Hipolita oraz nadania godności Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej laureatom roku 2011. Jestem szczególnie szczęśliwy i wdzięczny, że obdarzyliście Państwo także mnie tymi tak zaszczytnymi i sprawiającymi tyle osobistej radości wyróżnieniami. Bardzo żałuję, że ze względu na stan zdrowia nie będę mógł uczestniczyć w tej podniosłej i niezwykle sympatycznej uroczystości, ale pozwólcie Państwo, że podzielę się z Wami tymi kilkoma pisemnymi uwagami.

Znaczenie tej godności i tej Statuetki polega na tym, że pochodzą one z Wielkopolski, a konkretnie z Poznania, ale również dlatego, że mają one głęboki charakter ogólnopolski. Mówiąc z umyślnym uproszczeniem i narażając się może nawet na oburzenie moich regionalnych rodaków, powiem, że Polska dzieli się na tych, którzy nadmiernie żyją przeszłością i na tych, którzy potrafią łączyć świadomość i pamięć o przeszłości z pracą organiczną, której rzecznikiem, propagatorem i - tak jest! - osobistym wykonawcą był właśnie Hipolit Cegielski. Sam urodziłem się i żyję w tej dawnej „Kongresówce'', czyli w dawnym Królestwie Polskim, utworzonym przez Aleksandra I na Kongresie Wiedeńskim w 1815 roku, ale zaryzykuję twierdzenie, że zamiast wykorzystać możliwości, jakie ono dawało w czasie rozbiorów, marnowaliśmy je nieudanymi powstaniami listopadowym i styczniowym. Wszak w Królestwie Polskim głową państwa był wprawdzie car jako król Polski, ale mieliśmy równocześnie polską konstytucję, najbardziej liberalną w ówczesnej Europie, polski Sejm, polską władzę wykonawczą, polskie województwa a nie gubernie, polski język a nie rosyjski i - last but not least - polską armię choć pod dowództwem wielkiego księcia rosyjskiego. Popadając w nieco żartobliwą tonację, powiem też, że nasz ukochany Napoleon, któremu wnieśliśmy do łoża panią Walewską i którego wciąż uwieczniamy w naszym hymnie państwowym jako jedyni na świecie, bo nawet w Marsy Hance go nie ma, dał nam tylko Księstwo Warszawskie, a car Aleksander I - „aż" Królestwo Polskie. Są to twierdzenia niepopularne w wielu miejscach w Polsce, ale tak było.

Tendencja do przesadnego traktowania przeszłości jako źródła wartości wszelkich istnieje w Polsce do dziś i wcale nie jest słaba. Jej najbardziej skrajny rzecznik otrzymuje wciąż 30 procent głosów wyborców. Dlatego też każdy wyraz uznania dla pracy organicznej wzorem Hipolita Cegielskiego jest ogromnie cenny i zasługujący na wdzięczność. Zwłaszcza od nas, tych z „Kongresówki".

Z wyrazami głębokiego  szacunku

/-/ Zygmunt BroniarekPowrót na początek strony

    
Aleksander Krawczuk   
                       
                                                                                              Kraków 04.11.2011

Wysoka Kapituła
Złotego Hipolita
Poznań

Pragnę raz jeszcze wyrazić największą wdzięczność za przyznanie mi tak ważnego wyróżnienia w tak znakomitym gronie. Czuję się tym bardziej wdzięczny, że Hipolit Cegielski był, jak wiadomo, wielkim miłośnikiem kultury antycznej i świetnym znawcą języków klasycznych. Staram się na miarę sił kontynuować przynajmniej w tym zakresie jego prace.
Niestety, wiek -  lat 90 – i stan zdrowia nie pozwalają mi na przybycie na uroczystość wręczenia statuetek. Proszę o wybaczenie.
Łączę jeszcze wyrazy wdzięczności oraz słowa gratulacji znakomitym współlaureatom.

/-/ A. Krawczuk.Powrót na początek strony

    
Biofarm

                                                                                           Poznań, dnia 24.11.2011

Pan
Dyrektor Edmund Dudziński
Towarzystwo
im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Dyrektorze

Z radością i dumą przyjąłem informację o przyznaniu mi srebrnego medalu Towarzystwa „Labor Omnia Vincit". Jest dla mnie zaszczytem otrzymać z tak szacownej instytucji cenne dla mnie wyróżnienie, tym bardziej, że idea pracy, która zwycięża wszystko jest mi bardzo bliska.

Łączę pozdrowienia

/-/ dr farm. Andrzej Ostrowicz
Członek Zarządu


Powrót na początek strony

    
Związek Literatów Polskich
Oddział w Poznaniu


                                                                                         Poznań, 21 listopada 2011 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Zarząd Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu przekazuje na ręce Szanownego Pana Prezydenta bardzo serdeczne podziękowanie dla Kapituły za zaszczytne wyróżnienie Medalami „Labor Omnia Vincit" trzech zasłużonych pisarek Teresy Januchty, Mirosławy Prywer, Barbary Tylman w czasie uroczystej inauguracji XXXIV Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, dokonane przez Pana Dyrektora Edmunda Dudzińskiego.

Znaczący udział Towarzystwa, którym Pan Prezydent kieruje, w inauguracji naszego Festiwalu przyniósł nam radość i niekłamany zaszczyt. Wszystkich 63 członków naszego Oddziału bardzo cieszy rozwijająca się wzajemna współpraca służąca kulturze poznańskiej i wielkopolskiej w imię bliskiej Wielkopolanom idei pracy organicznej.

Wyróżnienie Heleny Gordziej, nestorki poetek poznańskich, Złotym Hipolitem - najważniejszym odznaczeniem Towarzystwa jest kolejnym dowodem pogłębiającej się współpracy.

Cieszy nas to, że możemy dzielić wspólne satysfakcje z wypełnianej przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego pięknej misji zauważania dokonań osób i organizacji, które na zauważenie zasługują.

/-/ Danuta Bartosz
wiceprezes zarządu

/-/ Paweł Kuszczyński
Prezes zarząduPowrót na początek strony

    
Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza


                                                                                          Poznań, 16 listopada 2011 r.

Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Doktorze,

Bardzo dziękuję za zaproszenie na uroczystą ceremonię wręczenia statuetek „Złotego Hipolita'' oraz nadania godności „Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej" laureatom roku 2011. Żałuję, ale mój wyjazd służbowy za granicę, nie pozwala mi na wzięcie udziału w tej wyjątkowej uroczystości.

W imieniu wspólnoty akademickiej Uniwersytetu im, Adama Mickiewicza w Poznaniu, władz Uczelni i swoim własnym, za pośrednictwem Pana Doktora, pragnę przekazać na ręce Dostojnych Laureatów najserdeczniejsze gratulacje z okazji otrzymania tak pięknych wyróżnień oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Z wyrazami  szacunku

/-/ prof. dr hab. Bronisław MarciniakPowrót na początek strony

    
Marszałek Województwa Mazowieckiego

                                                                          Warszawa, 15 listopada 2011 r.

Pan
Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

serdecznie dziękuję za przyznanie mi Statuetki Honorowego Hipolita oraz nadanie Godności „Lidera Pracy Organicznej". To dla mnie ogromne wyróżnienie. Będę zaszczycony, jeśli tak znakomitą statuetkę otrzymam podczas finału corocznego konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu". Uroczystość odbędzie się 7 grudnia 2011 roku w Muzeum Niepodległości przy al. Solidarności 62 w Warszawie (szczegółowy program zostanie przesłany w terminie późniejszym na adres e-mail).

Z przyjemnością zostanę również fundatorem Stypendium Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Pragnąłbym jednak, aby ofiarowana przeze mnie kwota została przekazana uczniowi z Mazowsza - Maksymilianowi Chlewińskiemu. Ten niezwykle utalentowany chłopiec, którego osobiście poznałem, jest niewidomym pianistą z sukcesami reprezentującym Polskę podczas konkursów m.in. w Kanadzie, Japonii i Chinach. Pochodzi z ubogiej rodziny, ma także niepełnosprawną siostrę. W celu wypełnienia niezbędnych formalności, ojciec Maksymiliana p. Bogdan Chlewiński skontaktuje się z Państwem osobiście.

Załączam też swoją notę biograficzną do wykorzystania w wydawnictwie książkowym, prezentującym sylwetki laureatów.

Z wyrazami szacunku
 
/-/ Adam StruzikPowrót na początek strony

     

Międzynarodowe Targi Poznańskie

                                                                                    Poznań, dnia 15 listopada 2011 r.


Pan
dr Marian Król Prezydent
Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

z dużą satysfakcją odebrałem zaproszenie do objęcia patronatem grudniowej XVI edycji Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce" - „The best in Poland", którego uroczyste podsumowanie odbywać się będzie w dniu 9 grudnia br. w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

Niniejszym deklaruję chęć objęcia Konkursu moim patronatem.

Z poważaniem

/-/ dr Andrzej Byrt
Prezes Zarządu MTPPowrót na początek strony

    
S. Pruszyński

                                                                                  Poznań, dnia 4.10.2011 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego


Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowni Panowie,

z olbrzymim opóźnieniem, ale dopiero teraz przesyłam na pamiątkę zdjęcia z jakże miłej dla mnie uroczystości wyróżnienia mnie Statuetką Hipolita Cegielskiego.

Dla mnie była to szczególna uroczystość i przyznanie mi tytułu lidera Pracy Organicz¬nej oraz Statuetki Hipolita Cegielskiego było czymś niezwykle ważnym i dającym mi wiele satysfakcji.

Jeszcze raz dziękuję.

Zapewniam też, że pamiętam o moim zobowiązaniu i w niedługim czasie odezwę się do Panów.

Z poważaniem

/-/ S. PruszyńskiPowrót na początek strony

    
Zespół Żłobkowo-Przedszkolny Nr 3
 im. Kardynała Joachima MEISNERA


                                                                                     Wrocław, wrzesień 2011 rok

Podziękowanie

z serdecznością dziękuję Szanownemu Panu dr. Marianowi Król za przyjęcie zaproszenia i zaszczycenie Swoją Osobą podczas Uroczystości odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej budynku przedszkola z udziałem Eminencji Joachima Kardynała Meisnera.

Z wdzięcznością

/-/ podpis nieczytelnyPowrót na początek strony

    


 

Akademia Wychowania Fizycznego
Dziekan, dr hab. Krzysztof Kasprzak


                                                                                       Poznań, dnia 10 listopada 2011r.


Sz. Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

kolejny już raz pozwalam sobie przesłać Panu Prezydentowi książkę dotyczącą wielkopolskich parków krajobrazowych. Uprzejmie proszę Pana o przyjęcie opracowania na temat Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy przyrodniczej i krajoznawczej o tym interesującym terenie.

Z wyrazami głębokiego szacunku

/-/ dr hab. Krzysztof KasprzakPowrót na początek strony

    Wojciech Skrudlik
Członek Zarządu MAN According Center Sp. z o.o.


Szanowny Pan
dr Marian Król
Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego

W ramach podziękowania za uhonorowanie srebrnym medalem Hipolita Cegielskiego „Labor Omnia Vincit" Pana dr Christiana Schädera w dniu 31.10. 2011 r, przesyłamy drobny upominek.

Z poważaniem

/-/ Wojciech Skrudlik
Członek Zarządu MAN Accounting Center Sp. z o.oPowrót na początek strony

 Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

                                                                             Poznań, dnia 17 października 2011 roku


Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

28 września 2011 roku, w ramach centralnych obchodów uroczystości jubileuszu 85-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, połączonych z ceremonią nadania tytułu doktora honoris causa Hansowi-Dietrichowi Genscherowi, miałem zaszczyt gościć Pana Prezydenta na uroczystej kolacji wydanej na tę szczególną okazję.

W załączeniu pozwalam sobie przesłać Panu Prezydentowi płytę ze zdjęciami upamiętniającymi te podniosłe dla nas chwile, z nadzieją, że zachowa je Pan Prezydent we wdzięcznej pamięci.

Z wyrazami głębokiego szacunku i poważania,

 Rektor
/-/ prof. dr hab. Marian Gorynia, prof. zw. UEPPowrót na początek strony

 Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

                                                                              Poznań, dnia 30 września 2011 roku.

Pan
Dr Marian Król Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Doktorze,
W imieniu Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, całej społeczności akademickiej oraz swoim własnym pozwolę sobie złożyć Panu Doktorowi najserdeczniejsze wyrazy podziękowania za uświetnienie swą obecnością uroczystości inaugurującej nowy rok akademicki, połączonej z ceremonią nadania tytułu doktora honoris causa Hansowi-Dietrichowi Genscherowi.

Uroczystość za miała dla nas wymiar szczególny, bowiem stanowiła zwieńczenie obchodów roku jubileuszowego 85-lecia Uczelni. Zatem czuję się zaszczycony, że mogliśmy wspólnie z Panem Doktorem przeżywać te podniosłe chwile. Dla ich upamiętnienia pozwalam sobie przesłać Panu Prezydentowi komplet materiałów informacyjnych upamiętniających zarówno to wyjątkowe wydarzenie, jak i przybliżających najważniejsze fakty z działalności Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, z uprzejmą prośbą o łaskawe przyjęcie.

Z wyrazami głębokiego szacunku i poważania

/-/ prof. dr hab. Marian Gorynia, prof. zw. UEPPowrót na początek strony

 Arcybiskup Metropolita Poznański

                                                                                                       Poznań, dnia 21 września 2011 roku.


Wielce Szanowny Pan dr Marian KRÓL
Prezydent Towarzystwa im. H. Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Prezydencie!

Gorąco dziękuję za pokrycie kosztów renowacji zabytkowego katedralnego relikwiarza, w którym zostały złożone relikwie krwi błogosławionego Jana Pawła II. Życzliwa postawa Szanownego Pana Prezydenta jest budującym świadectwem wrażliwości i otwartości serca na duchowe potrzeby bliźnich.
Wyrażając wdzięczność za stałą gotowość wspierania Archidiecezji Poznańskiej, serdecznie pozdrawiam Szanownego Pana Prezydenta i życzę Bożego błogosławieństwa na realizację każdego dobrego dzieła.

Z wyrazami szacunku i z serdecznym pozdrowieniem.

/-/ + Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita PoznańskiPowrót na początek strony

    Prof. dr hab. med. Jerzy Sowiński

                                                                                   Poznań, dnia 14 września 2011 r.


Pan
Dr Marian Król Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Z ogromną radością i wzruszeniem przyjąłem wiadomość o decyzji Kapituły Honorowego Hipolita o przyznaniu mi Statuetki Honorowego Hipolita oraz nadaniu Godności „Lidera Pracy Organicznej".
Decyzja tego Zacnego Gremium jest dla mnie ogromnym zaszczytem, a jednocześnie zobowiązaniem do szerzenia idei głoszonych przez Towarzystwo. Tym łatwiej będzie mi je realizować, gdyż są zgodne z moimi, od lat wyrażanymi poglądami.

Załączam mój życiorys (w formie opisowej i punktowej), a jednocześnie pragnę poinformować, iż dokonałem darowizny na fundusz stypendialny THC dla zdolnej młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.

Dziękuję za deklaracje wręczenia mi tego zaszczytnego tytułu i statuetki podczas uroczystości w WTC. W sprawach organizacyjnych proszę kontaktować się z prof. Markiem Ruchała , moim asystentem odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne.

Z wyrazami głębokiego szacunku

/-/ prof. dr hab. med. Jerzy SowińskiPowrót na początek strony

  Arcybiskup Metropolita Poznański
+Stanisław Gądecki


Poznań, dnia 23 września 2011 roku


Dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Prezydencie!

Gorąco dziękuję za serdeczne życzenia skierowane do mnie z okazji imienin. Wyrażając wdzięczność za życzliwą pamięć, a zwłaszcza za modlitwę, która jest wsparciem dla mojej posługi pasterskiej w Archidiecezji Poznańskiej, zapewniam o swojej pamięci i modlitwie.

Łączę wyrazy szacunku i pozdrawiam.

/-/ + Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita PoznańskiPowrót na początek strony

  Dr Bogumił Wojcieszak

                                                                               Poznań, dnia 4 września 201 r.


Szanowny Pan dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie!

Uprzejmie prosimy wsparcie swoim autorytetem inicjatywy wydania Księgi dedykowanej Panu Profesorowi Marcelowi Kosmanowi z okazji podwójnego Jubileuszu 70. urodzin i 50. lecia pracy zawodowej.

Jubileusz Profesora Kosmana staje się okazją, aby oddać mu hołd nie tylko jako wybitnemu uczonemu, ale i znakomitemu Wielkopolaninowi, w przeszłości dyrektorowi Biblioteki Kórnickiej i prezesowi poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich.

Planowana publikacja nosi tytuł „Przez Kresy i historię po obrzeża polityki" i ukaże się nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek w objętości dwóch tomów, łącznie ok. 1100 stron. Artykuły do niej złożyli przyjaciele i uczniowie Pana Profesora, badacze polscy i zagraniczni, m.in. Tadeusz Bujnicki, Jacek Kolbuszewski, Adam Maldzis, Janusz Małłek, Stanisław Nicieja, Jarosław Panek, Jan Rzońca, Gottfried Schramm, Jan Seredyka, Janusz Tazbir, Henryk Wisner.

Wręczenie Księgi odbędzie się 26 października 2011 roku w Poznaniu podczas specjalnie zorganizowanej konferencji naukowej.

Ze względu na rangę wydawnictwa i międzynarodowy wymiar dorobku Pana Profesora Marcelego Kosmana uprzejmie prosimy o rozważenie możliwości finansowego wsparcie tej inicjatywy.

Z wyrazami szacunku w imieniu zespołu organizacyjnego

/-/ dr Bogumił WojcieszakPowrót na początek strony

  Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Adam Szejnfeld


    Piła, 27 sierpień 2011 r.


Dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Przyznanie przez Kapitułę towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego Statuetki Honorowego Hipolita oraz nadanie Godności „Lidera Pracy Organicznej" jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i wielkim zaszczytem.

Prowadzenie przeze mnie aktywnej działalności zawodowej, samorządowej, państwowej, społeczno-kulturalnej, charytatywnej, a przede wszystkim politycznej dzięki wypełnianiu funkcji radnego, burmistrza, posła, czy wiceministra zawsze miało na celu realizację wielkopolskiej idei pracy organicznej. Bardzo się cieszę iż w wyniku tej mojej aktywności mogłem osiągnąć cele, które z korzyścią służą społeczności lokalnej, regionowi wielkopolski, jak i całemu krajowi.

Całą tą moją aktywność oczywiście poświęcałem pracy u podstaw i kreowaniu rzeczywistości, która nas otacza na lepszą nie oczekując w zamian szczególnych wyrazów wdzięczności, wyróżnień czy nagród. Tym bardziej jest mi miło, iż Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego doceniło moją pracę zawodową i społeczną tak godnym wyróżnieniem.

Jego przyjęcie będzie dla mnie wielkim honorem.

Życząc Panu Prezydentowi jak i członkom Zarządu oraz Kapituły dalszej wspaniałej działalności na rzecz Wielkopolski.

Przesyłam wyrazy szacunku

/-/ Adam SzejnfeldPowrót na początek strony

  Wojewoda Wielkopolski

                                                                                   Poznań, 23 sierpnia 2011 roku

Szanowny Pan
Marian Król Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Z przyjemnością informuję Pana Prezydenta, że obejmuję honorowym patronatem XVI edycję Konsumenckiego Konkursu Jakości Produktów „Najlepsze w Polsce" - „The best in Poland".

Organizacja konkursu „Najlepsze w Polsce'' to ważne przedsięwzięcie, którego cel - promocja polskich przedsiębiorstw, wspomaganie rozwoju gospodarczego naszego kraju, promowanie profesjonalizmu oraz zasad obowiązujących w gospodarczych strukturach Unii Europejskiej -zasługuje na uznanie i wsparcie.

Ponadto spotkanie przedstawicieli firm z różnych regionów Polski to wspaniała okazja do wymiany informacji i doświadczeń oraz szansa na nawiązanie współpracy.

Życzę powodzenia w realizacji przedsięwzięcia oraz satysfakcji płynącej z podejmowanych
działań.

Z poważaniem

/-/ Piotr FlorekPowrót na początek strony

  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt


                                                                                          Poznań, dnia 17.08.2011 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

ogromnym zaszczytem jest dla mnie wyróżnienie mojej osoby i umieszczenie sylwetki w albumie „Ludzie naszych czasów".

Dziękując za tę nobilitację, deklaruję zamiar dalszej pracy dla szeroko pojętego postępu naukowego.

Z wyrazami szacunku

Dziekan

/-/ Dr hab. Małgorzata Szumacher-Strobel, prof. nadzw.Powrót na początek strony

  Ksiądz Prałat Jan Stanisławski
Poznań, 20.08.2011 r.


Dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,
Panu Prezydentowi i na Jego ręce Europejskiemu Magazynowi Internetowemu EuroPartner oraz Towarzystwu im. Hipolita Cegielskiego, składam uprzejme podziękowanie za niespodziewane wyróżnienie mnie, zaliczając do „Ludzi naszych czasów”. W takim momencie stawia sobie człowiek pytanie czy istotnie zasługuje na tak zaszczytną kwalifikację, a zarazem mobilizuje się by w swym działaniu nie spocząć na przysłowiowych laurach.
Z wyrazami głębokiego szacunku
/-/ Ks. Jan StanisławskiPowrót na początek strony

  Dr n. med. Eugenia Janina Grzankowska-Pawłowska
Dr n. med. Zbigniew Stanisław Pawłowski


                                                                                     Poznań, 8 sierpnia 2011 roku.

Dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,
 Serdecznie dziękuję za przekazane mi życzenia jubileuszowe. Zostały one odczytane „in extenso” na spotkaniu w klasztorze OO Oblatów w Obrze w dniu 30 lipca 2011 roku.
Wysoko cenię sobie życzliwość Pana Prezydenta i przynależność do środowiska Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Statuetka „Złotego Hipolita” stoi na poczesnym miejscu w moim domu.
Załączam skromną dokumentację tego spotkania.
Z wyrazami poważania
/-/ Zbigniew PawłowskiPowrót na początek strony

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach


                                                                                                  Ziębice, 15 lipca 2011 r.Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Za pośrednictwem Pana Prezydenta pragniemy serdecznie podziękować Towarzystwu im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu za wzbogacenie szkolnego księgozbioru dzięki przekazaniu książki pt. Powstanie Poznańskie 1956 roku. Akty oskarżenia''. Państwa dar z pewnością zostanie wykorzystany na lekcjach poświęconych historii współczesnej naszej Ojczyzny oraz będzie cenną pomocą dla osób interesujących się tym ważnym wydarzeniem w dziejach Polski.

Dziękuję za przekazanie tak cennego daru, a tym samym za pamięć o naszej szkole. Życzę dalszych sukcesów w tak niezbędnej dziś pracy pozytywnej, kształtującej charakter i świadomość naszej młodzieży.


Z wyrazami szacunku
w imieniu społeczności szkolnej


/-/ dr Mariusz Szpilarewicz
Dyrektor Zespołu Szkół PonadgimnazjalnychPowrót na początek strony

  Maria Rybarczyk

                                                                                                         Brzozie, 10.07.2011

Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowni Panie Prezydencie,

nawiązując do mojej ostatniej korespondencji pragnę poinformować, iż w ramach programu: "Dzień z Hipolitem Cegielskim" zorganizowałam w okresie ferii zimowych (9-11.02.2011) oraz w czerwcu, w mojej rodzinnej miejscowości Brzozie (województwo kujawsko-pomorskie), cykl prezentacji o życiu i działalności Hipolita Cegielskiego. Adresatami wyżej wymienionych imprez byli mieszkańcy okolicznych miejscowości. Wśród osób biorących udział w konkursach przeważała młodzież szkolna. Każdorazowo było około 15 osób. W załączeniu wysyłam zdjęcie z jednego ze spotkań.

Mam nadzieję, że przybliżenie życia patrona Towarzystwa pobudzi w młodym pokoleniu entuzjazm do nauki i działalności społecznej.

Jednocześnie ponownie dziękuję za otrzymane wsparcie.

Z wyrazami szacunku

 /-/ Maria RybarczykPowrót na początek strony

  Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Prof. dr hab. Bronisław Marciniak


                                                                                               Poznań, 30 czerwca 2011 r.


Pan
Mgr inż. Zdzisław Kowalski Prezes Zarządu
Wiceprezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
Wielkopolska Spółka Gazownictwa w Poznaniu


Wielce Szanowny Panie Prezesie,

z prawdziwą radością przyjąłem wiadomość o nadaniu Panu godności „Lidera Pracy Organicznej” i uhonorowaniu Pana statuetką „Honorowego Hipolita''.

W imieniu społeczności Uniwersytetu im. A, Mickiewicza w Poznaniu i swoim własnym składam Panu serdeczne gratulacje i wyrazy głębokiego szacunku. Nadanie tytułu „Lidera Pracy Organicznej'' i przyznanie statuetki „Honorowego Hipolita" XV Edycji Konsumenckiego Konkursu jakości Usług „Najlepsze w Polsce" („The Best in Poland") to wyraz uznania i podziwu dla Pana wszechstronnej działalności, mającej na celu dążenie do unowocześniania naszego miasta, regionu i kraju w myśl reguł współcześnie rozumianej pracy organicznej.

Proszę przyjąć najlepsze życzenia wielu dalszych sukcesów na wszystkich polach aktywności, dobrego zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

Z wyrazami szacunku

/-/ Bronisław MarciniakPowrót na początek strony

  Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego

                                                                              Murowana Goślina, czerwiec 2011 r.

Dyrekcja i społeczność Gimnazjum nr 1 im. H. Cegielskiego w Murowanej Goślinie serdecznie dziękuje za ufundowanie Srebrnych Medali Hipolita wraz z dyplomami przyznawanych uczniom za wysokie wyniki w nauce oraz za upowszechnianie idei i wiedzy o Hipolicie Cegielskim - Patronie Szkoły, za życzliwość i wsparcie.

Z wyrazami szacunku

/-/  Justyna FurmanPowrót na początek strony

  Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Adam Szejnfeld


                                                                                                    Piła, 29 czerwca 2011 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

bardzo serdecznie dziękuję Panu za zaproszenie na ceremonię wręczenia Certyfikatów oraz Statuetek Hipolita XV Edycji Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług ,,Najlepsi w Polsce", która odbędzie się w dniu 30 czerwca br.

Niestety w związku z odbywającym się w tym dniu posiedzeniem Sejmu RP nie będę mógł skorzystać z zaproszenia, nad czym ubolewam. Za nieobecność proszę przyjąć moje przeprosiny.

Pragnę jednakże przekazać za Pana pośrednictwem moje najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich nagrodzonych dziś osób i instytucji, za dobrą i skuteczną pracę oraz wybitne osiągnięcia.

Uprzejmie proszę o przekazanie w moim imieniu wszystkim uczestnikom wydarzenia życzeń wspaniale spędzonego czasu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i łączę wyrazy szacunku.

Z wyrazami szacunku

/-/ Adam Szejnfeld
Poseł na Sejm RPPowrót na początek strony

  Akademia Wychowami  Fizycznego
im. Eugeniusza Piaseckiego


                                                                                    Poznań, dnia 27 czerwca 2011 r.


Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
„Klub Młodego Pozytywisty"

Jako wyróżniony w 2006 roku przez Towarzystwo Srebrnym Medalem „Labor Omnia Vincit" pragnę zarekomendować na członkinię „Klubu Młodego Pozytywisty" osobę Pani dr Matyldy Oliwii Awedyk, adiunkta na Wydziale Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

Pani dr Matylda Oliwia Awedyk zawodowo związana jest z branżą turystyczną zarówno w zakresie gospodarki turystycznej, jak i działalności naukowej dotyczącej ekonomiczno-społecznych aspektów turystyki. Szczegółowe informacje na ten temat zawarte są w załącznikach. Szczególnym autorskim osiągnięciem Pani dr Matyldy Oliwii Awedyk jest opublikowana w 2009 r. książka naukowa pt. „Pozaeuropejska turystyka poznawcza mieszkańców Polski w aspekcie przemian ustrojowych'', w której wykorzystała swoje wieloletnie już doświadczenie zawodowe pilota turystycznych wycieczek między¬narodowych. Książka ta została uznana, zarówno w środowisku branżowym, jak i naukowym, za pierwszą w naszym kraju udaną próbę szerszej charakterystyki pozaeuropejskiej turystyki poznawczej w Polsce, a jednocześnie za opracowanie nowatorskie i oryginalne ze względu na zakres rzeczowy i zastosowany warsztat badawczy.

Mając na uwadze osiągnięte przez Pani dr Matyldę Oliwię Awedyk dotychczasowe rezultaty w pracy zawodowej zwracam się z uprzejmą prośbą do Pana Prezydenta o przyjęcie i rozpatrzenie mojego wniosku wraz z załącznikami o wyróżnienie Jej przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego Medalem Młodego Pozytywisty.

Z wyrazami szacunku

/-/ Dziekan
Dr hab., Krzysztof Kasprzak
Profesor nadzwyczajnyPowrót na początek strony

  Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

                                                                                               Poznań, 22 czerwca 2011 r.

Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Doktorze,

uprzejmie dziękuję za zaproszenie na uroczystą ceremonię wręczenia certyfikatów i statuetek Hipolita XV Edycji Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce'' („The Best in Poland'') oraz nadania godności „Lidera Pracy Organicznej" Panu Zdzisławowi Kowalskiemu. Niestety, ze względu na wcześniejsze zobowiązania, nie będę mógł uczestniczyć w tej uroczystości.

W imieniu władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, całej społeczności akademickiej naszej Uczelni i swoim własnym, pragnę, za pośrednictwem Pana Doktora, przekazać na ręce Laureata najserdeczniejsze gratulacje z okazji otrzymania tak pięknego wyróżnienia oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Z wyrazami szacunku

/-/ Prof. dr hab.. Bronisław MarciniakPowrót na początek strony

  Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna
w Środzie Wielkopolskiej


Szanowny Pan,
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Serdecznie dziękujemy za udział w konferencji pt.: „ Rolnictwo wielkopolskie w dwudziestoleciu 1990-2010", zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczny Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno - Ekonomicznej w Środzie Wlkp. w dniu 17.06.2011 r.

Mamy nadzieję, że konferencje w naszej szkole będą odbywały się cyklicznie i spotkają się z zainteresowaniem szerokiego grona Profesorów.

Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Z wyrazami szacunku
Prorektorzy WWSSE

/-/ Prof. zw. dr hab. Ireneusz Kubiaczyk
/-/ Prof. nzw. dr hab. Jerzy BabiakPowrót na początek strony

  


 
Powiat Nowotomyski

                                                                   Nowy Tomyśl, dnia 7 czerwca 2011 r.


Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa Hipolita Cegielskiego
 
W imieniu własnym i uczestników V Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Piękno ziemi powiatu nowotomyskiego", który odbywa się w dniach 3.06.2011 -15.06.2011 roku na terenie powiatu nowotomyskiego przesyłamy serdeczne pozdrowienia wraz z komisarzem pleneru.

Z wyrazami szacunku

/-/ Zdzisław Połącarz
Komisarz Pleneru

/-/ Andrzej Wilkoński
Starosta NowotomyskiPowrót na początek strony

  


 
Politechnika Poznańska
prof. dr hab. inż. Adam Hamrol
Rektor


                                                                                   Poznań, dnia 2 czerwca 2011 r.


Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Odpowiadając na pismo z dnia 31 maja br r. (L. dz. 142/2011) uprzejmie informuję, iż z satysfakcją przyjmuję zaproszenie do objęcia patronatu nad XV Edycją Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce"- „The best in Poland".

Z wyrazami szacunku

/-/ Adam HamrolPowrót na początek strony

  Andrzej Stepczyński

Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
Dr Marian Król

Szanowny Panie,

z okazji zakończenia 52 letniej pracy zawodowej w HCP serdecznie zapraszam
na przyjacielskie spotkanie przy filiżance kawy w dniu 03.06 2011 roku godzinie 15.30 do kawiarenki HCP – ul. 28 czerwca 1956 r

/-/ Z poważaniem
Andrzej Stepczyński
w-ce prezes Zarządu, dyrektor handlowyPowrót na początek strony

  


 
Związek   Literatów Polskich
Oddział w Poznaniu


                                                                              Poznań, 31 maja 2011 r

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Związek Literatów Polskich Oddział w Poznaniu bardzo serdecznie dziękuje Szanownemu Panu Prezydentowi za szczególne i zaszczytne uhonorowanie wszystkich pisarzy i poetów w postaci Statuetki Hipolita oraz za wręczenie naszej wiceprezes Danucie Bartosz Medalu „Labor Omnia Vinci”t.

Były to dowody, wypełnianej przez kierowane przez Pana Prezydenta Towarzystwo, pięknej misji zauważania wszystkich, którzy na to zasługują.

Cieszy nas bardzo rozwijająca się wzajemna współpraca służąca kulturze poznańskiej i wielkopolskiej w imię idei pracy organicznej.

W realizowanym przez nas programie założyliśmy, że wysoki poziom artystyczny wydawanych książek będzie decydował o utrzymaniu wysokiego statusu pisarza, do czego zobowiązuje nasz patron - noblista Władysław Stanisław Reymont.

Z poważaniem

/-/ Paweł Kuszczyński
Prezes zarządu

/-/ Danuta Bartosz
Wiceprezes zarząduPowrót na początek strony

  


 
Wydawnictwo Księży Werbistów VERBINUM

                                                                                        Poznań, 31 maja 2011 r.


Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego


Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt powiadomić, że nakładem wydawnictwa księży werbistów VERBINUM ukazała się książka Agnieszki Smreczyńskiej-Gąbki „Ogród nadziei". Ta publikacja, o charakterze albumu, przybliża postać misjonarza werbisty o. Mariana Żelazka, nominowanego w 2002 roku do Pokojowej Nagrody Nobla.

Wyrażamy serdeczne podziękowanie za wsparcie finansowe, jakiego Państwo nam udzielili. Będziemy wdzięczni - jeżeli przyjmą Państwo naszą publikację do swoich zbiorów. Album został wydany w 5 rocznicę śmierci ojca Mariana Żelazka oraz 75 rocznicę działalności Polskiej Prowincji Księży Werbistów.

Z wyrazami szacunku

/-/ br. Tadeusz Górka SVD
dyrektor wydawnictwaPowrót na początek strony

  


 
Komisja Opiniodawcza ds. Nazewnictwa Ulic w Poznaniu

                                                                                      Poznań, dnia 25.05.2011 r.

Towarzystwo
im. Hipolita Cegielskiego

Potwierdzając wpływ pisma Państwa Towarzystwa z dnia 10 maja 2011 r., uprzejmie informuję, iż Komisja Opiniodawcza ds. Nazewnictwa Ulic w Poznaniu, pozytywną opinię w sprawie nazwania imieniem Zygmunta Warczygłowy jednej z projektowanych ulic, położonych na terenach objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Rataje - Łacina" część A w Poznaniu, wyraziła m.in. w związku z propozycjami nazwania na tym obszarze dalszych ulic, imionami innych postaci zasłużonych na niwie działalności artystycznej.

Przedmiotowe pismo Państwa będzie rozpatrywane na posiedzeniu Komisji, po przygotowaniu materiałów z zakresu planu miejscowego i innych niezbędnych danych, potrzebnych dla oceny, na podstawie jakich dokumentów przewidziane jest powstanie zaproponowanego przez Państwa ronda, a także określenia faktycznego stanu realizacji tego obiektu.

Od wyników tych ustaleń uzależniona będzie kolejna opinia Komisji, co do możliwości realizacji przedmiotowego wniosku Państwa Towarzystwa.

Przewodniczący Komisji Opiniodawczej

/-/ Andrzej WitkowskiPowrót na początek strony

  


 
Departament Emisyjno-Skarbcowy
Narodowego Banku Polskiego


                                                                                     Warszawa, dnia 19 maja 2011 r.


Pan
Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu

W odpowiedzi na pismo, które wpłynęło do NBP dnia 25 lutego br., dotyczące prośby o wyemitowanie przez NBP monet z okazji 200-lecia urodzin Hipolita Cegielskiego, uprzejmie informuję, że Narodowy Bank Polski co roku emituje monety kolekcjonerskie, złote, srebrne oraz monety o nominale 2 zł Nordic Gold. Monety te emitowane są zgodnie z rocznym planem emisji monet kolekcjonerskich, który tworzony jest w oparciu o inicjatywy zewnętrzne i wewnętrzne. Ze względu na ograniczoną liczbę tematów, które mogą zostać ujęte w ww. planie. Kierownictwo NBP, ze wszystkich przesłanych inicjatyw, może wybrać tylko kilka, szczególnie upamiętniających wybitne postacie, rocznice, wydarzenia oraz miejsca.

Wszystkie przekazywane do NBP inicjatywy emisyjne opiniowane są przez Radę do spraw numizmatycznych, organ opiniodawczo-doradczy przy Zarządzie NBP. Stosownie do tego również Państwa inicjatywa przekazana została Radzie do spraw numizmatycznych w celu jej analizy i wyrażenia opinii. W związku z faktem, iż rocznica, którą pragną Państwo upamiętnić obchodzona będzie w 2013 roku, Rada rozpatrzy omawianą inicjatywę na posiedzeniu podczas którego omawiane będą propozycje do planu emisyjnego na 2013 rok.

Dziękując za zainteresowanie tematyką emisyjną informuję, że o podjętej w sprawie przekazanej inicjatywy decyzji poinformujemy Państwa odrębnym pismem.

Zastępca dyrektora
Departamentu Emisyjno-Skarbcowego

/-/ Jerzy HylewskiPowrót na początek strony

  


 

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza

                                                                                            Niemcza 23.05.2011 r.


Dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa Hipolita Cegielskiego

W imieniu własnym i uczestników XII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Uroki 1000-letniej Niemczy", który odbywa się w dniach 23.05.-02.06.2011 roku przesyłamy serdeczne pozdrowienia wraz z komisarzem pleneru.

Z poważaniem

/-/ Zdzisław Połącarz
Komisarz Międzynarodowego Pleneru Malarskiego

/-/ Grzegorz Kosowski
Burmistrz Miasta i Gminy NiemczaPowrót na początek strony

  


 

Starosta Poznański

                                                                 Poznań, 18 maja 2011 roku

Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

nawiązując do pomysłu publikacji dotyczącej spotkań i wspomnień o Janie Pawle II, proszę przyjąć moje serdeczne wyrazy poparcia dla tej inicjatywy. Z prawdziwą radością i uznaniem przyjąłem informację o tej zacnej koncepcji Zarządu Towarzystwa. Nie jestem jednak w stanie wnieść do niej osobistego wkładu. Nie posiadam bowiem w swej kolekcji żadnych pamiątek związanych z Janem Pawłem II.

Mimo to jestem przekonany, że zaplanowana publikacja powstanie bez opóźnień, a wspomnienia, wypowiedzi i przekazane przez członków Towarzystwa pamiątki spowodują, że stanowić będzie cenną intelektualnie i duchowo pozycję książkową.

Z poważaniem

/-/ Jan Grabkowski

Powrót na początek strony

  


 
Stanisław Dzięgielewski      
Katedra Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego


                                                                                    Poznań, dn. 17.05.2011 r.

Pan dr inż. Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

w związku z wyróżnieniem mnie Honorowym Medalem Verba Docent Exempla Trahunt pragnę wyrazić na tę okoliczność swoje zadowolenie oraz wielki szacunek pod adresem Kapituły. a także serdeczne podziękowania.

Dziękuję również za dosłanie mi płyty z nagraniem tej jakże miłej i ujmującej uroczystości, podczas której otrzymałem to wielce zaszczytne wyróżnienie.

Z wyrazami szacunku

/-/ Stanisław DzięgielewskiPowrót na początek strony

  


 
Stowarzyszenie Studentów, Absolwentów
i Przyjaciół Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa


                                                                                            Poznań, 16 maja 2011 roku.

Pan
dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Pragnę serdecznie podziękować za udział, w spotkaniu, z Panem Prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, który 13 maja b.r. na zaproszenie kierowanego przeze mnie Stowarzyszenia przebywał, w Poznaniu. Wiele z naszych dotychczas realizowanych przedsięwzięć zyskało sobie przychylność Pana Prezydenta o czym świadczyła Pana obecność, wsparcie i życzliwość podczas poszczególnych spotkań. Dlatego też korzystając z okazji pisania proszę przyjąć moje najszersze podziękowania za to, że rozmowami, wymianami poglądów, a także „ocieplaniem atmosfery" sprawia Pan, że poszczególne wizyty są bardzo udane, a goście mile je wspominają. Dziękuje też za życzliwość, której osobiście doświadczyłem ze strony Pana Prezydenta i mam nadzieje, że będzie mi ona towarzyszyć w moich dalszych poczynaniach.
Wszystko to, co napisałem powyżej, a przede wszystkim bycie laureatem Medalu Młodego Pozytywisty i zaliczenie mnie do grona Przyjaciół Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, w Poznaniu, ośmiela mnie na pisanie do Pana Prezydenta, w imieniu młodzieży akademickiej zrzeszonej, w Stowarzyszeniu Studentów, Absolwentów i Przyjaciół Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa be Smarta, w Poznaniu, z prośbą o rozważenie przyznania przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego Srebrnego Medalu Labor Omnia Vincit Panu Profesorowi Karolowi Olejnikowi - Rektorowi Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, w Poznaniu.

Pan Profesor od 2008 roku pełni funkcję Rektora Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, jednej z najbardziej prestiżowych i cieszącej się duża liczbą studentów niepublicznej uczelni miasta Poznania. Jednakże oprócz tworzenia warunków pobierania nauki na najwyższym poziomie i poszerzania palety edukacyjnej kierowanej przez siebie uczelni, swoim zaangażowaniem, w sprawy społecznie ważne formuje w młodych ludziach godne pochwały postawy obywatelskie. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu Pana Rektora uczelnia jest nie tylko miejscem, w którym pobierają oni naukę, ale też punktem, w którym mogą liczyć na pomoc i wsparcie. Ponadto Pan Rektor patronuje licznym przedsięwzięciom, które organizowane są w murach WSNHiD i tak np. dzięki przychylności Pana Rektora odbyły się m.in obchody XX - lecia Okrągłego Stołu, w których wzięł udział m.in.: gen. Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski oraz red. Adam Michnik, a także V - lecia Polski w UE, którego gośćmi byli m.in. Leszek Miller, Dariusz Rosatti oraz wielkopolscy Posłowie do PE oraz cyklu spotkań z kandydatami na urząd Prezydenta RP, podczas, których studenci poznali wizje prezydentury m.in. Jerzego Szmajdzińskiego, Marka Jurka, Andrzeja Olechowskiego i Bronisława Komorowskiego.

Pozwalam sobie na napisanie do Pana Prezydenta tych kilku słów powyżej, na których życzliwe przyjęcie liczę ponieważ uważam, że dotychczasowe działania Pana Profesora Karola Olejnika są bardzo bliskie ideom i poglądom, które krzewi kierowane przez Pana Towarzystwo. Dlatego też bardzo proszę Pana Prezydenta o życzliwe rozpatrzenia mojej prośby. Jako załącznik pozwalam sobie dołączyć notkę biograficzną Pana Profesora, która opisuje dorobek naukowy i karierę zawodową, a także przedstawia zainteresowania badawcze i działalność społeczną Profesora Olejnika.

Serdecznie pozdrawiam i składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz sił w realizacji zamierzonych celów i wszystkich działań pozostając do dyspozycji Pana Prezydenta pod znanymi danymi adresowymi.

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami

/-/ Filip Sus
 Prezes ZarząduPowrót na początek strony

  


 
Biuro Współpracy Międzynarodowej

                                                                  Poznań, dnia 16 maja 2011 r.


Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

na Pana ręce pragnę złożyć serdeczne podziękowania dla Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego za przyznanie mojej osobie Medalu „Młodego Pozytywisty''. To zaszczytne wyróżnienie  stanowi nie tylko nobilitację i powód do dumy, ale także zobowiązanie, by swoją codzienną pracą i postawą, móc godnie reprezentować idee, które ten tytuł w sobie niesie.

Dziękuję za zauważenie mojej pracy i z przyjemnością potwierdzam, że odbiorę go osobiście podczas Walnego Zebrania Członków Towarzystwa w dniu 21 maja. br.

Z poważaniem

Dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej

/-/ Anna Markiewicz-ZielińskaPowrót na początek strony

  


 

Międzynarodowe Targi Poznańskie

                                                                               Poznań, dnia 6 maja 2011 r.

Pan
dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwo im. H. Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydenci,
Drogi Marianie

We wtorek dnia 14 czerwca 2011 roku pragniemy uroczyście obejść przypadające w tym okresie 90-lecie powołania do życia pierwszej w Polsce instytucji wystawienniczej -Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pozostajemy od tamtego czasu (1921 r.) znakomitą wizytówką Polski w świecie, sprawdzonym miejscem nawiązywania relacji biznesowych oraz doskonałym miejscem promocji wszystkich sektorów gospodarki. To na naszym terenie rokrocznie odbywają się setki spotkań wiodących producentów europejskich i światowych, dające niejednokrotnie początek dalszej współpracy gospodarczej.

Bylibyśmy niezmiernie radzi móc gościć Pana w tym dniu w Poznaniu o godz. 10:30 na uroczystości otwarcia targów nowoczesnych technologii dla przemysłu „Innowacje-Technologie-Maszyny Polska" oraz o godz. 15:00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na uroczystej Gali Jubileuszowej. Galę uświetni wręczenie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Bronisława Komorowskiego, Nagród Gospodarczych Prezydenta R.P. oraz koncert laureata XVI Konkursu Chopinowskiego Ingolfa Wundera wraz z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.

Będziemy zobowiązani za przesłanie nam do 20 maja 2011 r. pisemnego potwierdzenia udziału w Gali Jubileuszowej. Po jego otrzymaniu prześlemy imienne zaproszenie wraz z przydzielonym miejscem w Auli w nadziei, iż będziemy mieli zaszczyt gościć Pana na naszych uroczystościach pozostaję z wyrazami szacunku i pozdrowieniami -

/-/ dr Andrzej Byrt
Prezes Zarządu

Powrót na początek strony

  


 

Kulczyk Holding

                                                                                     Poznań, 5 maja 2011

Pan dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,
Drogi Panie Marianie,

chciałbym tą drogą raz jeszcze najserdeczniej podziękować za przyznanie mi Złotego Medalu „Labor Omnia Vincit” i wyrazić głęboką wdzięczność za nadanie temu wydarzeniu tak wspaniałej oprawy. Przyznam szczerze, że przerosło ono moje najśmielsze oczekiwania! Cała uroczystość to nie tylko wzruszające uhonorowanie moich wieloletnich dokonań, ale również - a może przede wszystkim - wyraz perfekcji Organizatorów, jestem pełen podziwu i wdzięczności, że udało się Panu zgromadzić tak wielu wspaniałych obywateli naszego miasta, którzy wśród rozlicznych odpowiedzialnych obowiązków znaleźli czas, aby skorzystać z Pańskiego zaproszenia, a tym samym podnieść wagę tego wydarzenia.

Nie będę ukrywał, że Państwa serdeczność, ciepłe słowa i cały wysiłek włożony w przygotowanie tego dnia zrobiły na mnie wielkie wrażenie i wzruszyły do głębi. Chyba nie do końca udało mi się to ukryć.... A wzruszyłem się tak bardzo, bo dzięki Państwu uświadomiłem sobie wtedy, że to, o czym ludzie od zarania dziejów marzą, mnie udało się osiągnąć i mam pełne prawo powtórzyć za Horacym „Non omnis moriar" - „nie cały umrę" ...

Raz jeszcze najserdeczniej za wszystko dziękując, pozostaję z serdecznymi pozdrowieniami

/-/ Henryk Kulczyk

Powrót na początek strony

  


 
Polska Akademia Nauk
Oddział w Poznaniu


                                                                                                    Poznań, 4 maja 2011r.
Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić Pana Mariana Króla na uroczystość wręczenia Medalu Pamiątkowego Naturae Tutela Res Necessaria Hominum Pro Regionalibus et Urbanis Studiis
Jego Magnificencji Profesorowi doktorowi habilitowanemu inżynierowi Adamowi Hamrolowi, Rektorowi Politechniki Poznańskiej. Uroczystośc odbędzie się w dniu 19 maja 2011 r. o godz. 13.00  w Ośrodku Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu

Z wyrazami szacunku

/-/ Prof. dr hab.- Lech Zimowski
Przewodniczący Komisji

/-/ prof. dr hab. inż. Roman Słowiński
Prezes Oddziału PANPowrót na początek strony

  


 

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Biuro do Spraw Wystąpień Prezydenta
i Patronatów   
                                                               

                              Warszawa, 29 kwietnia 2011 roku

Pan
Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie

odpowiadając na pismo skierowane do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z prośbą o objęcie honorowym patronatem projektu Złoty Hipolit - Wybitna Osobistość Pracy Organicznej, uprzejmie informuję o decyzji w tej sprawie.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski z zainteresowaniem i życzliwością odniósł się do organizowanego przez Państwa przedsięwzięcia, którego celem jest nagradzanie osób, których działania promują ponadczasowe wartości takie jak patriotyzm, praca na rzecz dobra wspólnego czy solidaryzm społeczny.

Odnosząc się do Państwa prośby o objęcie honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu Złoty Hipolit — Wybitna Osobistość Pracy Organicznej, pragnę przekazać, że wyrazem zaangażowania Głowy Państwa w to przedsięwzięcie będzie list Prezydenta RP przeznaczony do odczytania podczas uroczystości, która odbędzie się w dniu 26 listopada 2011 roku w Poznaniu.

Na Pana ręce kieruję dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i realizację tego projektu życzenia pomyślnego przebiegu tegorocznej edycji projektu Złoty Hipolit — Wybitna Osobistość Pracy Organicznej.

Z poważaniem

/-/ Dyrektor Jolanta Grzywacz-Borensztejn


Powrót na początek strony

  


 

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Katedra Międzynarodowych Studiów Porównawczych


                                                                                             Warszawa, 27,04.2011 r.

Pan dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie

Bardzo dziękuję za list oraz materiały na temat uroczystości wręczenia Złotych Hipolitów, która odbyła się w dniu 27 listopada 2010 roku.

Z pozdrowieniami

/-/Leszek Balcerowicz

Powrót na początek strony

  


 

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu


                                                                               Poznań, 26 kwietnia 2011 roku.

Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

pragnę złożyć na Pana ręce serdeczne podziękowania dla całego Zarządu Towarzystwa za przeprowadzenie procedury nadania, a następnie wyróżnienie mojej osoby godnością Lidera Pracy Organicznej i statuetką Honorowego Hipolita. Było to dla mnie niezwykłe wydarzenie i wyjątkowa nobilitacja móc dołączyć do panteonu wybitnych osobistości nauki, kultury, sztuki, gospodarki i edukacji którzy uzyskali to wyróżnienie. Dziękuję za organizację i piękną oprawę ceremonii nadania Godności i przekazania Statuetki, która dziki Pana osobistemu zaangażowaniu miała szczególnie uroczysty charakter i zostawiła niezapomniane wrażenia.

Życzę, by dzieło krzewienia ideałów pracy organicznej - pracy twórczej skutecznej społecznie i zaangażowanej patriotycznie - Było dla Towarzystwa zawsze aktualne i ważne, a nadgradzanym dawało poczucie dobrze pełnionego obowiązku i realizacji pozytywnych misji dla dobra Społeczeństwa Polskiego.

Z wyrazami szacunku

 /-/ Prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak

Powrót na początek strony

  


 
Tadeusz Jeziorowski
Kurator Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego

 
                                                                                     Poznań, 21 kwietnia 2011 r.

Pan
dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

nie taję, że Pańską informację z 19 bm. o wyróżnieniu mnie przez prowadzone przez Pana Towarzystwo Srebrnym Medalem „Labor Omnia Vincit" za krzewienie idei pracy organicznej, przyjąłem z dużym zaskoczeniem.

Zarówno tradycję powstań narodowych, jak i pracy organicznej, traktuję jako nasze jedno wspólne piękne dziedzictwo. Praca od podstaw i dla przyszłych pokoleń, a jednocześnie budzenie świadomości narodowej, dumy z walki o Polskę i z polskich osiągnięć, to zadanie, któremu w mej służbie kustosza Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego oddaję się na co dzień. Dziękuję, że Towarzystwo to zauważyło.

Pan Prezydent napisał, że Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, jest organizacją proeuropejską" i „wspiera ideę integracji Polski z Unią Europejską". Nigdy nie miałem wątpliwości, że jestem obywatelem państwa leżącego w Europie także wówczas, gdy przy pomocy miejscowego zaprzaństwa narzucano nam porządek azjatycki. W tym sensie i ja jestem „proeuropejski". Ale na Unię Europejską patrzę oczyma jej Ojców Założycieli, wspieram ją wyłącznie jako organizację państw równych, nie odcinających się od chrześcijańskich korzeni. Wzorem są dla mnie hasła naszych przodków, twórców unii polsko-litewskiej - „wolni z wolnymi, równi z równymi" i hasło Lelewela - „W imię Boga za naszą i waszą wolność". Działań w Unii sprzecznych z taką ideą nie popieram.

Panie Prezydencie, nie jestem politykiem, dzięki czemu swoje poglądy wyrażam z otwartością. Jeżeli moje zdanie uważa Pan za nie sprzeczne z „ideą integracji Polski z Unią Europejską", miło mi będzie przyjąć Państwa wyróżnienie.

Z najlepszymi życzeniami pomyślności i radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,

/-/ Tadeusz Jeziorowski
Kurator Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego


Powrót na początek strony

  


 

Ks. biskup Marek Jędraszewski

                                                                                                          Wielkanoc 2011.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

niech czas paschalnej radości napełni nasze serca Bożą łaską, byśmy - pogłębiając komunię z Bogiem - z niegasnącym zapałem dawali świadectwo o Zmartwychwstałym.

Z modlitwą i serdecznym błogosławieństwem

/-/ Ks. biskup Marek Jędraszewski

 

Powrót na początek strony

  


 

Stanisław Kardynał Dziwisz
Metropolita Krakowski


                                                                                  Kraków, Wielkanoc 2011


Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Drogi Panie Prezydencie,

dziękuję za życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy łaskami prowadzącymi do głębokiej komunii z Bogiem i zawierzenia Matce Najświętszej na wzór Ojca Świętego Jana Pawła II.

Serdecznie pozdrawiam i błogosławię

/-/ ks. Stanisław Kardynał Dziwisz


Powrót na początek strony

  


 

Arcybiskup Metropolita Poznański
                                                                                                   Wielkanoc 2011.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Niech czas paschalnej radości napełni nasze serca Bożą łaską, byśmy - pogłębiając komunię z Bogiem - z niegasnącym zapałem  dawali świadectwo o Zmartwychwstałym.

/-/ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański

Powrót na początek strony

  


 

Paulińska Wspólnota Seminaryjno-Klasztorna
Kraków Na Skałce


                                                                                       Wielkanoc 2011

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Jezus Chrystus odkupił świat. Mocą swojego zmartwychwstania leczy nasze wnętrze, odbiera lęk przed śmiercią i dzieli z nami swoje zwycięstwo.

Niech potężne doświadczenie mocy płynącej z wydarzeń paschalnych da nam nowe życie i przemieni nas w autentycznych świadków zbawienia!

Z modlitewną pamięcią
Paulińska wspólnota seminaryjno-klasztorna

/-/ Brat Bartłomiej Maziarka
Senior Kleryków

/-/ Ojciec Ryszard Dec
Prefekt Kleryków

/-/ Ojciec dr Michał Lukoszek
Przeor Klasztoru i Rektor WSD


Powrót na początek strony

  


 

Kanclerz  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

                                                                                   Poznań, dnia 18 kwietnia 2011 r.

Pan
Edmund Dudziński
Dyrektor Biura
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Dyrektorze,
Drogi Edmundzie,

Otrzymana w dniu 4 kwietnia br. 6 godność „Lidera (pracy Organiczne” oraz Statuetka „Honorowego Hipolita" jest dla mnie najwyższym i najważniejszym wyróżnieniem jakie kiedykolwiek otrzymałem. Jest to dla mnie tym bardziej cenne gdyż zasadami, które legły u podstaw pracy organicznej staram się kierować przez całe zawodowe życie. Dziękuję uprzejmie za udział w tej tak bardzo dla mnie radosnej i wzruszającej uroczystości oraz proszę o przyjęcie pamiątkowego zdjęcia.

Z pozdrowieniem

/-/ Stanisław WachowiakPowrót na początek strony

  


 

Kanclerz  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

                                                                        Poznań, dnia 18 kwietnia 2011 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Prezydencie

z ogromną satysfakcją i wzruszeniem otrzymałem nadaną mi przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego oraz „Kapitułę Honorowego Hipolita" godność „Lidera Pracy Organicznej i Statuetkę „Honorowego Hipolita".

Pomimo licznych odznaczeń i orderów (m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia ) przyznana godność jest dla mnie najwyższym i najważniejszym wyróżnieniem.
Jest to dla mnie tym bardziej cenne gdyż zasadami, które legły u podstaw pracy organicznej staram się kierować przez całe zawodowe życie.

Pragnę tą drogą serdecznie podziękować Panu Prezydentowi oraz przesłać  kilka zdjęć z tej uroczystości.

Łączę wyrazy wysokiego szacunku

/-/ Stanisław Wachowiak

 

Powrót na początek strony

  


 

Wielkanoc 2011 roku.

Z okazji Świąt Wielkanocnych, do Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, oraz do Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego – dr Mariana Króla, napłynęło wiele okolicznościowych kart i listów z życzeniami wszelkiej pomyślności dla Towarzystwa i osobiście dla Prezydenta – dr. Mariana Króla. Wszystkim, którzy tak serdecznie pamiętali o naszym Towarzystwie z głębi serca dziękujemy. Szczególne podziękowania przesyłamy Eminencjom i Ekscelencjom, Pasterzom Kościoła za przekazane nam pasterskie błogosławieństwa wielkanocne i słowa Ewangelii umacniające w nas uniwersalne wartości chrześcijańskie, którymi kierujemy się w naszej codziennej społecznej działalności.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Marek Sawicki


                                         Warszawa, dnia 15 kwietnia 2011 roku.

Szanowny Pan
Marian Król Prezydent
Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego

Uprzejmie dziękuję za zaproszenie na uroczystość wręczenia statuetek Hipolita i certyfikatów godła „Najlepsze w Polsce", Zarówno certyfikat jak i statuetki są prestiżowymi wyróżnikami najwyższej jakości, które przyznawane są firmom najlepszym z dobrych. Podkreślenia  wymaga to,  że Jury Konkursu typuje zwycięzców na podstawie zgłoszeń konsumentów, a więc odbiorcy najbardziej obiektywnego i wymagającego na rynku. Tegorocznych laureatów XV już edycji Konkursu proszę o przyjęcie najszczerszych gratulacji i słów uznania, ponieważ swoją działalnością zasłużyliście Państwo nie tylko na prestiżowe nagrody. Jesteście również ambasadorami najwyższej jakości produktów i firm na rynku światowym, krajowym i europejskim,  potwierdzając  zarazem  szczytna ideały patriotyzmu gospodarczego.
Gratulacje i słowa uznania kieruję do Pana Profesora Grzegorza Skrzypczaka - rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który otrzymuje dzisiaj zaszczytną godność Lidera Pracy Organicznej. Wyróżnianie to jest dowodem wielkiego prestiżu - jakim cieszy się Pan - w środowisku elity intelektualnej i jest legitymacją służby społecznej j pełnionej przez osobę o najwyższych kwalifikacjach patriotycznych i moralnych.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na uroczystości wręczenia statuetek Hipolita i certyfikatów godła  „Najlepsze w Polsce”.

/-/ M. Sawicki


Powrót na początek strony

 


 

Rektor
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza


                                                Poznań, 11 kwietnia 2011 r.

Pan
Dr Marian KRÓL
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Doktorze,

Bardzo dziękuję za zaproszenie na uroczystość wręczenia statuetek „Hipolita'' oraz certyfikatów godła „Najlepsze w Polsce'' firmom - laureatom konkursu w roku 2011. Niestety, ze względu na zagraniczny wyjazd służbowy, nie będę mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu.

W imieniu władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, całej wspólnoty akademickiej naszej Uczelni i swoim własnym, za pośrednictwem Pana Doktora, pragnę przekazać na ręce Dostojnych Laureatów najserdeczniejsze gratulacje z okazji otrzymania tak pięknego wyróżnienia oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Z wyrazami szacunku

/-/ Prof. dr hab. Bronisław MarciniakPowrót na początek strony

 
Rektor
Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu


                                             Poznań, dnia 31 marca 2011 roku

Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

jest dla mnie wielkim zaszczytem i dowodem zaufania propozycja objęcia osobistym patronatem XV edycji Konsumenckiego Konkursu Jakości Produktów „Najlepsze w Polsce - The best in Poland” organizowanej przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, Radio Merkury i Europejski Magazyn Internetowy EuroPartner.

Pozostaję z szacunkiem,

/-/ Rektor
Prof. dr hab. Marian GoryniaPowrót na początek strony

 


 

Agnieszka Stefańska
Stypendystka THC


                                         Klęczany, 30.03.2011

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego

Piszę do Państwa, ponieważ chciałam się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat stypendium, które otrzymuje od Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. Dzięki tym środkom rozpoczęłam studiowanie na dwóch specjalnościach: Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw jako pierwszy kierunek i Fundusze Unii Europejskiej w Rozwoju Regionalnym i Lokalnym jako drugi. Działam również w Kole Naukowym „Marketer, a także w Kole Naukowym Rachunkowości „Akredytywa". W swojej działalności staram się rozpowszechniać wiedzę o Hipolicie Cegielskim, a także o Towarzystwie im. Hipolita Cegielskiego.
Chciałam bardzo przeprosić za opóźnienie w dostarczeniu zaświadczenia z uczelni o kontynuacji studiów, ale było to spowodowane dużą ilością zajęć tak szkolnych jak i pozaszkolnych.

Chciałabym również bardzo podziękować za otrzymane stypendium. Zawsze staram się inwestować jak najwięcej w siebie, podnosić swoje kwalifikacje, robić dodatkowe kursy i szkolenia, bo lubię się uczyć i sprawia mi to przyjemność. I w tym właśnie pomogło mi stypendium jakie otrzymałam i bardzo za nie dziękuję.

Z poważaniem

/-/ Agnieszka StefańskaPowrót na początek strony

 


 

Danuta Kosińska

                                        3o marca 2011 roku w Poznaniu.

Szanowny Pan Prezydent
Dr Marian Król

Wielce Szanowny Panie Doktorze,

z wielką przyjemnością przyjmuję z Pana rąk Godność Członka Kapituły przyznającej Statuetki Złotego Hipolita oraz nadającej tytuł Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej w roku 2011. To dla mnie wielki zaszczyt uczestniczyć w obradach wśród grona wybranych ludzi reprezentujących sobą tak cenne wartości.

Z poważaniem i serdecznościami

/-/ Danuta Kosińska


Powrót na początek strony

 
Andrzej Stepczyński
Wiceprezes zarządu HCP


                                             Poznań, 23 marca 2011 roku

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
Pan Prezydent
Dr Marian Król

Szanowny Panie Prezydencie,

po 52 latach nieprzerwanej pracy w zakładach  H. Cegielski-Poznań S.A., dzień 31 maja 2011 roku będzie ostatnim dniem mojej pracy w HCP. W związku z tym, pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu za współpracę, życzliwość i dużą pomoc, jakiej doświadczałem z Pana strony przy rozwiązywaniu różnych trudnych problemów, jakie przynosiło życie.
Współpraca z Panem pozwoliła mi poznać wielu wspaniałych ludzi o olbrzymiej wiedzy i życzliwości i jest dla mnie dużą satysfakcją, iż mogłem razem z Panem pracować na rzecz rozwoju naszej firmy. Za to wszystko jeszcze raz Panu dziękuję.

Z wyrazami szacunku

/-/ Andrzej Stepczyński
Wiceprezes Zarządu
Dyrektor HandlowyPowrót na początek strony

 


 

Uniwersytet Medyczny
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Rektor, prof. dr hab. Jacek Wysocki


                                               Poznań, 23 marca 2011 roku.

Pan
Dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu

Czuję się zaszczycony i z radością przyjąłem informację o powołaniu mnie na członka Kapituły przyznającej Statuetki „Złotego Hipolita'' oraz nadającej Godność „Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej" w roku 2011.

Dziękując za to wyróżnienie deklaruję gotowość udziału w pracach Kapituły.


Rektor
Prof. dr hab. Jacek WysockiPowrót na początek strony

 


 

Damian Rozmus

                                             Kielce, dnia 22 marca 2011 roku


Zarząd
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowni Państwo,

na wstępie chciałbym serdecznie podziękować Zarządowi Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, który w dniu 28.10.2010 roku na mocy decyzji L.dz. 281/2010 przyznał mi stypendium na okres roku akademickiego 2010/2011. Naprawdę ten gest z Państwa strony bardzo wiele dla mnie znaczy.

Aktualnie jestem studentem IV roku stacjonarnego prawa (blok tematyczny: prawo sądowe) oraz II roku nie stacjonarnego prawa (specjalność: prawo administracji publicznej i gospodarcze) Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach oraz II roku nie stacjonarnego bezpieczeństwa wewnętrznego Wyższej Szkoły Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach. W minionym semestrze (tj. zimowym) roku akademickiego 2010/2011 na wszystkich trzech kierunkach jako jedyny osiągnąłem średnią z egzaminów i zaliczeń wynoszącą: 5,00 (przy najwyższej ocenie w skali ocen równej: 5,00).
Pragnę podkreślić, że jako przewodniczący Koła Naukowego - Studencka Poradnia Prawna zainicjowałem akcję PIT - 2011, polegającą na bezpłatnym wypełnianiu zeznań podatkowych za miniony 2010 rok. Koordynuję pod względem merytorycznym oraz organizacyjnym pracę kilkuosobowej grupy, uczestniczącej w w/w akcji charytatywnej. Muszę przyznać, iż wspomniana akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ w ciągu dotychczasowych 15 dni udzielanej pomocy zgłosiło się do nas ok. 250 osób (głównie pochodzących ze środowisk wiejskich). Akcja trwa od dnia 22 lutego 2011 r., a zakończy się w dniu 30 kwietnia 2011 roku. Wszystkie osoby zgłaszające się do nas zachęcam do przekazywania 1 proc. podatku dochodowego na rzecz Państwa Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. W ten sposób z jednej strony pomagam tym wszystkim osobom, a z drugiej strony mogę chociaż w niewielkim stopniu odwdzięczyć się Państwu za udzielony mi kredyt zaufania w postaci przyznania stypendium na rok akademicki 2010/2011.

Z poważaniem

/-/Damian RozmusPowrót na początek strony

 


 

Ks. Andrzej Rygielski

                                             Wągrowiec, 14 marca 2011 r.

Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

niniejszym serdecznie dziękuję Wielkiemu Przeorowi na Polskę, Przeorowi Wielkopolski Panu dr Marianowi Królowi za wyróżnienie mnie Medalem XXX Lecia Restytucji Orderu św. Stanisława BM za działalność charytatywną. Jednocześnie pragnę podziękować Panu Prezydentowi i Kapitule Honorowego Hipolita, za wyróżnienie mnie Statuetką Honorowego Hipolita oraz Godnością „Lidera Pracy Organicznej".

To prestiżowe wyróżnienie jest dla mnie wielkim zaszczytem i utwierdza mnie w przekonaniu, iż wszelkie wysiłki i podejmowane działania mają sens, a kierowanie się w życiu ideałami pracy organicznej przynosi wymierne korzyści i daje poczucie spełnienia. Przyznany tytuł stanowi dla mnie jednocześnie wielką motywację do dalszych działań. Przyjmuję to wyróżnienie z najwyższą wdzięcznością, jako wyraz uznania i docenienia pracy społecznej mojej oraz całego Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa. Jest ono dla mnie tym bardziej cenne, że zostało przyznane przez tak wybitne grono przedstawicieli świata nauki, gospodarki, kultury i mediów skupione wokół ideałów wielkiego polskiego patrioty.

Jako ksiądz nie robię nic nadzwyczajnego, wcielam po prostu w życie to, co głosi nauka Kościoła. Ponieważ wszystko co ksiądz może dokonać, jest możliwe tylko we współpracy z zacnymi parafianami, dlatego proszę o wręczenie Statuetki Honorowego Hipolita w dniu 3 maja 2011 roku, na Mszy św. o godz. 10^.30 w kościele pw. Św. Wojciecha w Wągrowcu.

Szanowny Panie Prezydencie, na Pana ręce pragnę złożyć wszystkim Członkom Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego raz jeszcze serdeczne podziękowania wraz z najlepszymi życzeniami niezmiennego zaangażowania, powodzenia w osiąganiu zamierzonych celów oraz wszelkiej pomyślności zarówno na gruncie zawodowym, jak i osobistym. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wyrazy uznania.

Z wyrazami najwyższego szacunku

/-/ +Andrzej RygielskiPowrót na początek strony

 


 

Marlena Jedlińska

                                                  Kraków, 8 marca 2011 r.

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego!

Szanowni Państwo jeszcze raz dziękuję za przyznanie mi stypendium. Pieniądze, które otrzymuję od Państwa postaram się wydać mądrze i w taki sposób, aby rozwinęła się moja wiedza.

Piszę do Państwa list, aby podzielić się z Państwem moimi osiągnięciami po pierwszym semestrze studiów I roku. Jak już pisałam studiuję na Uniwersytecie Jagiellońskim historię. System rozliczeń jest końcowo roczny, dlatego nie mam jeszcze zdanych wszystkich egzaminów zapisanych na karcie egzaminacyjnej. Egzaminy będą trwać jeszcze w marcu i początkiem kwietnia (te z sesji zimowej). Postanowiłam, jednak już teraz wysłać Państwu kopię karty egzaminacyjnej i indeksu.

Nadal uczęszczam do Koła Naukowego Historyków UJ oraz zapisałam się na Artes Uberales: „Aksjologiczne i konstytucyjne podstawy prawa karnego". Mam nadzieję, że poszerzy to moją wiedzę i będzie dla mnie interesującym doświadczeniem.

Kończąc mój list dziękuję za pomoc!

Z wyrazami szacunku.

/-/ Marlena JedlińskaPowrót na początek strony

 
Koło Przewodników PTTK
Im. Marcelego Mottego


                                            Poznań, dnia 04 marca 2011 roku.

Szanowny Pan
Marian  Król
Prezydent
Towarzystwa Hipolita Cegielskiego

Zarząd Kola Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu prosi o wyróżnienie zasłużonych i społecznie działających przewodników turystycznych. Osoby wyszczególnione w załączeniu są aktywnymi przewodnikami w obsłudze wycieczek. Największym ich atutem jest praca społeczna na rzecz Koła oraz mieszkań¬ców Poznania.

Dołączone krótkie charakterystyki tych osób obrazują przebieg ich działalności społecznej.
60-lecie Koła Przewodników jest okazją uhonorowania tych osób za ich pasję, poświęcenie i pracę. Cechy te powinny być wzorem dla następnych pokoleń środowiska przewodnickiego.

Z wyrazami szacunku
Prezes

/-/ Stefan ŻurekPowrót na początek strony

 


 

Prof. A. Rodzińska – Iwiańska
                                                  
                                                    Poznań, dnia 03.03.2011

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego,

wyrażam serdeczne podziękowania za przyznanie mi Srebrnego Medalu Towarzystwa „ Labor Omnia Vincit". Bardzo cenię sobie fakt takiego uznania dla mojej dotychczasowej działalności. Będąc od lat na emeryturze, pracuję nadal twórczo i społecznie, jak również pomagam finansowo osobom starszym i schorowanym. Moje CV znajduje się na stronie internetowej: www.wzar.pl

Jako dodatkowy załącznik przesyłam album poświęcony mojej twórczości. Nowy album ukaże się w 2013 r. z okazji indywidualnej wystawy retrospektywnej w Galerii Miejskiej. Decyzję co do terminu i miejsca wręczenia Medalu pozostawiam Zarządowi Towarzystwa przyznającego to odznaczenie. Dostosuje się do wysuniętych propozycji.

Z wysokim poważaniem

/-/ prof. Anna RodzińskaPowrót na początek strony

 
Stowarzyszenie Studentów, Absolwentów i Przyjaciół
Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa


                                            Poznań, 28 lutego 2011 roku.


Pan dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu

Szanowny Panie Prezydencie,

Stowarzyszenie Studentów, Absolwentów i Przyjaciół Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa - be Smart wspólnie z Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu organizuje 14 marca 2011 roku jubileusz Posłów na Sejm RP, którzy zasiadają w tej izbie parlamentu nieprzerwalnie od 20 lat. 9 parlamentarzystów, którzy zaliczają się do tego grona są znawcami historii polskiego parlamentaryzmu, a także mieH wpływ na najnowszą historią naszego kraju. I kadencja Sejmu, w sposób szczególny wpłynęła na losy RP po 1989 roku. Sejm I kadencji uchwalił m.in. ustawę konstytucyjną o wzajemnych stosunkach między władzą ustawodawczą i wykonawczą Rzeczypospolitej Polskiej oraz o samorządzie terytorialnym, zwaną Małą konstytucją, która do czasu uchwalenia nowej Konstytucji RP określała relacje między Sejmem, Prezydentem RP a Radą Ministrów, przyjmując za ich podstawę zasadę trójpodziału władzy. Ponadto przyjął ustawę konstytucyjną o trybie przygotowania i uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Na podstawie jej przepisów toczyły się przez kolejne lata prace nad projektami ustawy zasadniczej.

To po obchodach XX — lecia Okrągłego Stołu, w których udział wzięli m.in.: gen. Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski czy red. Adam Michnik oraz V — lecia Polski w UE, którego gośćmi byli m.in. Leszek Miller, Dariusz Rosatti oraz wielkopolscy Posłowie do PE oraz cyklu spotkań z kandydatami na urząd Prezydenta RP; kolejna inicjatywa, która ma na celu przybliżyć młodym ludziom ważny fragment z najnowszej historii Polski. Fakt rocznicy, zwłaszcza okrągłej, nadaje określonym wątkom nową aktualność, która dobrze wspiera program pracy nad pamięcią o wydarzeniach, ważnych, przełomowych. Nie chcemy naszej działalności opierać jedynie na koncertach czy imprezach, ale też rozmawiać, dyskutować, poznawać historię i spotykać się z osobami będącymi współtwórcami czy bohaterami danych wydarzeń. Na tą wyjątkową uroczystość oprócz parlamentarzystów, chcemy zaprosić obecnych przywódców Naszego Państwa, a także byłych Prezydentów RP, Premierów RP oraz Marszałków Sejmu i nakłonić Państwa do rozmowy na tematy, których byliście Państwo decydentami i uczestnikami. Pragniemy poznawać historię i jako ludzie młodzi wypracowywać poglądy na ciekawiące nas tematy.

Nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem Posłów na Sejm RP, a także poszczególnych przedstawicieli władzy państwowej, w tym Pana Marszałka Grzegorza Schetyny, który organizowaną przez nas uroczystość objął swoim patronatem.
Dlatego też w imieniu całej społeczności studentów, absolwentów i przyjaciół Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa pragnę zaprosić Pana do wzięcia udziału, w tym jakże ważnym dla nas przedsięwzięciu i wystąpienie w panelu tematycznym nt Konstytucji RP. Pana doświadczenie, w wielu sektorach administracji, a także ogromny wkład w historię Rzeczpospolitej Polskiej stawiają Pana, w najznakomitszym szeregu ludzi, którzy mogą młodym ludziom przekazać swoją wiedzę i doświadczenie. Dlatego też, w sposób szczególny i wyjątkowy proszę Pana Prezydenta o przyjęcie naszego zaproszenia.

Zdaje sobie sprawę z pełnego pracy harmonogramu Pana jednakże było by nam bardzo miło gdyby zaszczycił Pan swoją obecnością tą wyjątkową uroczystość i jako współtwórca ważnych i przełomowych dla historii Polski wydarzeń zechciał wziąć, w niej udział.
Łącząc wyrazy szacunku życzę widu lat zdrowia, szczęścia oraz sił w realizacji zamierzonych planów.

Z pozdrowieniami

I-/ Filip Sus Prezes ZarząduPowrót na początek strony

 
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Prof. dr hab. Marian Gorynia


                                             Poznań, dnia 14 lutego 2011 roku


Pan
Dr Marian Król Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Jest dla mnie wielkim zaszczytem i dowodem zaufania powołanie na przewodniczącego Kapituły przyznającej Statuetkę „Honorowego Hipolita" oraz Godność „Lidera Pracy Organicznej" w latach 2011-2013 - przez Zarząd Towarzystwa im, Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

Z wielką radością przyjmuję to wyróżnienie i oczekuję na dalsze szczegóły.

Pozostaję z szacunkiem,

Rektor

/-/ prof. dr. hab. Marian Gorynia, prof. zw. UEP.Powrót na początek strony

 


 

Biuro Współpracy Międzynarodowej
Anna Markiewicz-Zielińska - dyrektor

                                                                                         Poznań, 15 luty 2011 r.

Dr Marian Król
Prezydent

Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

 

 

Szanowny Panie Prezydencie,

 

z dniem 1 lutego br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego powstało Biuro Współpracy Międzynarodowej, którego kierowanie powierzył mi Marszałek Województwa.

 

Wobec powyższego chciałam niniejszym serdecznie podziękować za dotychczasową życzliwą współpracę, której z Pana strony doświadczyłam jeszcze jako Dyrektor Gabinetu Marszałka. Jednocześnie chciałabym zaprosić Pana serdecznie do dalszej współpracy już w ramach nowej struktury.

 Do zadań Biura Współpracy Międzynarodowej, należą w szczególności: przygotowanie i koordynacja działań Urzędu Marszałkowskiego w zakresie obowiązków wynikających z uczestnictwa w wydarzeniach związanych z Prezydencją Polski w Radzie UE; koordynowanie i monitorowanie współpracy międzynarodowej samorządu województwa ze strukturami samorządu regionalnego w innych krajach oraz z międzynarodowymi podmiotami, zrzeszeniami regionalnymi i sieciami międzynarodowymi; inicjowanie kontaktów międzynarodowych podmiotów i instytucji z terenu województwa z partnerami zagranicznymi; organizacyjny i merytoryczny nadzór nad przygotowaniem i organizacją wizyt zagranicznych przedstawicieli samorządu województwa oraz wizyt delegacji zagranicznych i krajowych na terenie Województwa Wielkopolskiego; przygotowywanie projektów porozumień dotyczących współpracy międzynarodowej oraz przeprowadzenie procedur formalno-prawnych zmierzających do uzyskania zgody na podpisanie dokumentów mających charakter inicjatywy zagranicznej Samorządu Województwa; współpraca z MSZ, instytucjami i organizacjami krajowymi i międzynarodowymi, polskimi placówkami dyplomatycznymi za granicą oraz przedstawicielstwami krajów obcych w Polsce, a także dbanie o wizerunek publiczny samorządu województwa za granicą oraz współdziałanie w zakresie działań związanych z promocją Województwa Wielkopolskiego na arenie międzynarodowej prowadzoną przez Urząd Marszałkowski. 

Dziękując za dotychczasową współpracę, wyrażam jednocześnie przekonanie, iż również w przyszłości dane nam będzie pozostać w życzliwym kontakcie. Jeśli moje Biuro mogłoby być Panu w czymkolwiek pomocne lub widziałby Pan możliwe obszary kooperacji - będzie mi bardzo miło móc kontynuować współpracę z Państwem. 

 

Z poważaniem

 

/-/ Anna Markiewicz-Zielińska
dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej


Powrót na początek strony

 

 

 


 

Nikodem Wojciechowski
Pianista

26 stycznia 2011 rok

Zarząd Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Uprzejmie dziękuję za przyznane mi stypendium oraz przyjęcie mnie do grona stypendystów Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Przekazane mi stypendium przeznaczyłem na dalszy rozwój mojej kariery artystycznej: na zakup książek, płyt, nut, opłatę biletów wstępu na koncerty wybitnych pianistów. Niedawno wróciłem z Chin, gdzie występowałem z utworami Fryderyka Chopina. W roku 2010/2011 czterokrotnie wyjeżdżałem na tournee koncertowe do Chin,. Występowałem na najbardziej renomowanych scenach teatralnych w Pekinie, Szanghaju, Kantonie i Haicou. Podczas każdego z pobytów wręczałem organizatorom album ze zdjęciami i informacjami o Poznaniu, w którym opisana została również postać wielkiego Polaka – Hipolita Cegielskiego. Również przesyłając organizatorom koncertów i festiwali swoja biografię zaznaczam zawsze w niej, że jestem stypendystą Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

W najbliższym czasie, 26 lutego 2011 roku będę występował z recitalem na II Rubinstein Piano Festival w Łodzi, który odbywa się pod patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisława Komorowskiego i Małżonki Prezydenta – Anny Komorowskiej.

W roku 2011 planuje także dalsze koncerty zarówno solowe jak i z aktorami z Teatru Narodowego w Pekinie po Chinach, Wietnamie i Singapurze. Byłbym również bardzo zaszczycony, gdybym mógł zagrać koncert dla Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Na koniec pragnę złożyć całemu zarządowi Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w roku 2011.

Z poważaniem 

 

/-/ Nikodem Wojciechowski


Powrót na początek strony

 

 


 

Akademia Wychowania Fizycznego

Wydział Turystyki i Rekreacji

                                                                                                                  Poznań, dnia 20 stycznia 2011 r.

 

 

 

 

Sz. Pan
dr Marian Król 

Wielce Szanowny Panie Prezydencie

Prezydent Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego ul. Garncarska 8,61-817 Poznań

W imieniu Pani prof. dr hab. Beaty Raszki i swoim własnym pozwalam sobie -wzorem ubiegłych łat - przesłać Panu Prezydentowi kolejną książkę dotyczącą wielkopolskich parków krajobrazowych, tym razem Powidzkiego PK, z uprzejma prośbą o jej przyjęcie.

Prezentacja unikalnych wartości przyrodniczych tego terenu, jego obecnego rozwoju, a także przypomnienie niezwykle ważnych dla naszego regionu wydarzeń historycznych i łudzi biorących w nich udział były naszym celem jako autorów.

Z wyrazami głębokiego szacunku

/-/ Dr hab. Krzysztof Kasprzak
Dziekan

Prof. nadzwyczajny AWF


Powrót na początek strony

 

 


 

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
K
atedra Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt  

 

                                                                                                Wrocław, dn. 17.01.2011r.

 

Zarząd
Towarzystwa Im. H. Cegielskiego Ul. Garncarska 8 61-817 Poznań
Program stypendialny

Szanowni Państwo

W nawiązaniu do Państwa pisma dotyczącego decyzji Zarządu Towarzystwa o przyznaniu mi stypendium i przyjęcia do grona stypendystów Państwa Towarzystwa pragnę wyrazić ogromny szacunek i podziękowanie za wsparcie jakiego mi Państwo udzieliliście.

Dzięki Państwa pomocy możliwa był realizacja moich planów naukowych, w tym udział w konferencjach naukowych, imprezach oraz szkoleniach realizowanych w kraju i zagranicą. Pragnę podzielić się z Państwem efektami podjętej w tym zakresie działalności. Kserokopie moich osiągnięć stanowią załączniki do niniejszego dokumentu.

Mam nadzieję, że mój przykład stanowić będzie dla Państwa dalszy bodziec do działania i kontynuacji programu stypendialnego, który jest szansą rozwoju naukowego dla uzdolnionych młodych ludzi.

Z wyrazami szacunku

 

/-/ A. Skworka

 

 
Powrót na początek strony

 


 

 

Kaja Kostyrko                                                        

 

                                                                                             Lozanna,8 stycznia 2011

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego

 

Szanowni Panie Prezydencie,

Pragne podziękować, że w gronie tak poważnych i szanowanych ludzi zostałam wyróżniona Medalem Młodego Pozytywisty. Jest to moja pierwsza tak licząca się nagroda, którą szczególnie cenię. Jeszcze raz dziękuję i życzę, aby tak szczytna działalność Towarzystwa była nadal owocna i dostrzegalna.

Z poważaniem

 

/-/ Kaja Kostyrko

 


Powrót na początek strony

 


 


© Copyright 2019 Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego | Polityka prywatności
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. OK, rozumiem