2016


Arcybiskup Metropolita Łódzki

Łódź, dnia 15 grudnia 2016 roku

Szanowny
Pan dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Doktorze,

Serdecznie dziękuję za gratulacje i życzenia przesłane z okazji mianowania mnie przez Ojca Świętego Franciszka na urząd Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego.

Jestem niezmiernie wdzięczny Ojcu Świętemu za zaufanie, jakim mnie obdarzył, posyłając mnie z Łodzi - z miasta, w którym zrodziło się powołanie zakonne Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, do Krakowa - gdzie dopełniło się jej powołanie jako Apostołki Bożego Miłosierdzia i gdzie dzięki Świętemu Janowi Pawłowi II Wielkiemu iskra Bożego miłosierdzia wyszła na cały świat.

Serdecznie proszę Szanownego Pana Doktora o modlitwę w mojej intencji, abym wypełniając posługę pasterską w Kościele Krakowskim przyczyniał się do pomnażania dobra Kościoła w naszej Ojczyźnie.

Łączę wyrazy głębokiego szacunku

/-/ Marek Jędraszewski
 Arcybiskup Metropolita Łódzki

Powrót na początek strony
 


 

 

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

„Tak bowiem Bóg umiłował świat,
że Syna swego Jednorodzonego dał,
aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął,
ale miał życie wieczne” (J 3,16)


Drogi Panie Marianie!

Życzę z całego serca, by okres Bożego Narodzenia pozwolił nam z radością przeżywać nieskończoną dobroć Boga, który z miłości do nas stał się człowiekiem, by nas zbawić. Niech ta radość będzie źródłem duchowej mocy na cały nowy rok Pański.

Z serdecznym pozdrowieniem i modlitwą

/-/ ks Zenon Kardynał Grocholewski

Powrót na początek stronyHeidi Merk
Herbert Schmalstieg


Hannower 01 grudnia 2016 r.

Pan Dr Marian Król
Pan Andrzej Wituski
Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
Poznań

Drogi Panie dr. Król,
Drogi Panie Andrzeju,

Serdecznie dziękuję za wspaniały list i prezenty, które przekazali mi przedstawiciele poznańskich organizacji młodzieżowych podczas swojego pobytu w Hannoverze. To było wspaniałe uczucie, po 40 latach móc znów zobaczyć dawnych przyjaciół. Chętnie wracam pamięcią do tamtych spotkań w Poznaniu, zwłaszcza z Panem, drogi Panie dr. Król i z Tobą, drogi Andrzeju.

Razem udało nam się wiele zdziałać.

Mam też nadzieję, że uda nam się znowu spotkać – czy to w Poznaniu, czy to w Hannowerze. Wraz z moją żoną Heidi chętnie przyjedziemy w przyszłym roku do Poznania.

Serdecznie dziękuję za wszystko i serdecznie pozdrawiam. 

Powrót na początek strony


 

Ks. Prałat Jan Stanisławski

Poznań, 30.XI.2016 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Łaskawy i Drogi Prezydencie,

Przesyłam najnowszy Rocznik Archidiecezji. Może się przyda. Symboliczny dar niech będzie znakiem podziękowania za tyle dobra, które otrzymuję z Twojej, Drogi Marianie, strony.

Adwentowe dni niech wniosą dobrą atmosferę do serca.

Pozdrawiam serdecznie,

/-/ Jan.

Powrót na początek strony


 

Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego otrzymało interesujący list od uczniów Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie, „adresowany" do Hipolita Cegielskiego”, z informacją, że kopie tego listu, odpowiednio oprawione, otrzymali uczestnicy spotkania Klubu Szkół Hipolita Cegielskiego, jakie odbyło się  30 listopada 2016 roku w Poznaniu Dziękujemy serdecznie młodzieży za pamiętanie o naszym Towarzystwie i równocześnie gratulujemy  jej zrozumienia wzniosłych, patriotycznych ideałów pracy organicznej i wiary we własne siły,  jakie pozostawił nam w dziedzictwie  Wielki Wielkopolanin – Hipolit Cegielski..

Oto treść tego listu od Uczniów do Hipolita Cegielskiego:

Murowana Goślina, 25.02.2016 r.

Drogi Hipolicie!

Dziękujemy Ci za to, że pokazałeś nam, jak usamodzielnić się od najmłodszych lat i jak osiągnąć wielkie sukcesy.

Swoją wszechstronnością w nauce byłeś i jesteś wzorem dla nauczycieli i uczniów.

Wykazałeś się również działalnością społeczną.

Byłeś prawdziwym humanistą, czyli kierowałeś się dobrem innych ludzi. Wspomagałeś ich również finansami ze swojej fabryki, która była znana z wyśmienitych wyrobów rolniczych m.in. z pługów i radeł. Uważamy, że jesteś wspaniałym wzorem dla młodzieży, ale i też dla dorosłych, ponieważ Twoja postawa łączyła się zasadami, których dobrym przykładem jest odmówienie rewizji uczniów Gimnazjum im. Marii Magdaleny w Poznaniu, szkoły niegdyś uczęszczanej przez Ciebie.

Drugim przykładem Twojej postawy jest wspomaganie uboższej młodzieży polskiej przez założenie Towarzystwa Pomocy Naukowej.

Na koniec chcemy Ci powiedzieć, że ten, kto Cię nie zna, niech już żałuje i smutek w sercu czuje, bo nie ma drugiego tak wspaniałego człowieka jak Ty.

Z wyrazami szacunku Z.S. Rogoźno

/-/ Julia Fiedor; /-/  Marzena Just; /-/  Dawid Urban

Powrót na początek stronyTadeusz Kuraś, Stanisław Kaj, Henryk Matecki,
Włodzimierz Warchalewski, Andrzej Wierzbicki


Poznań, 29 listopada 2016

Szanowni Panowie
Dr Marian Król,
Prezydent Towarzystwa im Hipolita Cegielskiego
Andrzej Wituski
Prezes Towarzystwa im. Henryka Wieniawskiego

Pragniemy tą drogą serdecznie Panom podziękować za życzliwe wsparcie naszego wyjazdu do Hanoweru. Jak Panom wiadomo, stanowiliśmy reprezentację byłych członków i działaczy organizacji młodzieżowych w Poznaniu, które w październiku 1976 roku zapoczątkowały wymianę grup młodzieży- także dzieci - pomiędzy obu zaprzyjaźnionymi miastami. Przyświecała nam intencja przypomnienia tamtej daty, odnowienia przyjaźni wyrosłych na gruncie rozwijanych potem wzajemnych kontaktów.

Zostaliśmy przyjęci przez byłego Nadburmistrza Hanoweru Pana Herberta Schmalstiega, któremu przekazaliśmy list od Panów: zapoznał się z mim z nieskrywanym zainteresowaniem. Nasze spotkanie przebiegało w miłym, wspomnieniowym klimacie. Zahaczało również o tematykę współczesną; dotyczyło zwłaszcza problemów Niemiec wynikających z napływu do tego kraju ogromnej liczby imigrantów. Pan Naddburmistrz prosił o przekazanie Obu Panom serdecznych pozdrowień, podkreślając, że spotkania oraz rozmowy z Panami zachowuje w serdecznej pamięci.

Ważnym punktem naszej wizyty w Hanowerze było przyjęcie w Ratuszu przez Pierwszego Burmistrza Hanoweru Pana Thomasa Hermanna. Przebieg spotkania oceniamy jako ciepły i serdeczny. Gospodarz poinformował nas o działaniach Ratusza oraz bieżących priorytetach w polityce skupionej zwłaszcza na rozwiązywaniu problemów imigrantów z Azji i Afryki. Podkreślił, że nasza wspólna przynależność do Unii Europejskiej otwarła nowe możliwości we wzajemnym kontaktowaniu się osób, w tym młodzieży; odmieniła również wektory związanych z tym zainteresowań lokalnych władz.

W obecności Burmistrza wręczyliśmy Pani Birgit Merkel Srebrny Medal „Labor Omnia Vincit", wraz z dyplomem, przyznanym przez Pana Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Obdarowana nie kryła zaskoczenia oraz wzruszenia. Pani Merkel gorąco Dziękuje Panu Prezydentowi Towarzystwa za wyróżnienie. Zostało ono w trybie pilnym odnotowane przez służby prasowe Ratusza.

Dziękując Panom za życzliwą pomoc, łączymy serdeczne pozdrowienia oraz wyrazy szacunku.

/-/ Tadeusz Kuraś
/-/ Stanisław Kaj
/-/ Henryk Matecki
/-/ Włodzimierz Warchalewski
/-/ Andrzej Wierzbicki

Powrót na początek strony
 


 

Polska Akademia Nauk
Oddział w Poznaniu
Prof. dr hab. Roman Słowiński

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. „Hipolita Cegielskiego”

Szanowny Panie Prezydencie,

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w otwartej sesji naukowej zorganizowanej przez Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu, we współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z cyklu Dwugłos Nauki pt. „Wokół Wielkiego Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski”.

Sesja odbędzie się w środę, 30 listopada 2016 r., w godzinach 10-14, w Auli Ośrodku Nauki PAN, przy ul. Henryka Wieniawskiego 17/19 w Poznaniu. W załączeniu przekazuję Panu Prezydentowi zaproszenie zawierające pełny program sesji. Licząc na spotkanie uprzejmie proszę o rozpropagowanie tej informacji w swoim otoczeniu.

Z wyrazami szacunku
/-/ Roman Słowiński

Powrót na początek stronyIwan Maliński

Kudowa Zdrój 17.11.2016r.

Pan dr. Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Dzień dobry,
Panie Prezydencie!

W imieniu swoim, a także nas - autorów wystawy p. t. "Dzieje Polski pędzłem i dłutem od Chrztu do Niepodłegłości", chcę przekazać nasze serdeczne podziękowanie Panu Prezydentowi za przesłany od Towarzystwa list z wyrazami podziękowania oraz życzeniami z okazji naszego wernisażu w Muzeum Regionalnym w Kościanie.

Cieszymy się z tego powodu, że nasza praca artystyczna zauważana i doceniana jest przez instytucje państwowe i kulturalne.

Ja, jako autor obrazu "Chrzest Polski", zwracam się do Pana Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego z propozycją o prezentację naszej wystawy w Poznaniu, a Towarzystwo niech będzie organizatorem wystawy.

Z poważaniem

/-/ Iwan Maliński

Powrót na początek strony
 


 

Towarzystwo Przyjaciół Pro Sinfoniki
Im. Alojzego Andrzeja Łuczaka


Poznań, 16 października 2016 r.

„Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra,
czynić najlepsze - to zadanie i cel człowieka. ”
                                         Moses Mendelssohn

Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że Pan Andrzej Wituski, były Prezydent naszego miasta, Dyrektor Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. Henryka Wieniawskiego, Honorowy Członek Towarzystwa Przyjaciół Pro Sinfoniki im. Alojzego Andrzeja Łuczaka w dniu 9 października br. wybrany został przez Zarząd Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego laureatem Nagrody Głównej 2016.

Celem Nagrody jest promowanie osób i instytucji zasłużonych dla kultury Wielkopolski, choć wiemy, że działalność Prezydenta Andrzeja Wituskiego wykracza daleko poza granice naszego regionu i kraju, pokazując światu nie tylko naszą muzykę, dbałość o kulturę, ale także znakomite umiejętności organizacyjne.

Bardzo dziękujemy Państwu za poparcie naszego wniosku, a dowodem serdecznej wdzięczności niech będzie muzyczny upominek w postaci płyty wywodzącej się z Poznania, znakomitej młodej klanecistki Barbary Borowicz, Członka Założyciela Towarzystwa Przyjaciół Pro Sinfoniki im. Alojzego Andrzeja Łuczaka.

Z wyrazami szacunku

/-/ Bożena Michalska
Prezes

Powrót na początek strony
 Wielkopolskie Towarzystwo Kulturalne w Poznaniu


Poznań dnia 15. 11. 2016.

Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa Im. Hipolita Cegielskiego

W imieniu Zarządu Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego w Poznaniu uprzejmie dziękuję za zadeklarowanie partnerstwa w organizacji Dnia Wielkopolski w Poznaniu 3 grudnia 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wydarzeniach, których program znajduje się w załączonym druku oraz prosimy o pomoc w ich rozpropagowaniu wśród współpracowników.

Jeśli to możliwe, prosimy również o zamieszczenie stosownej informacji na Państwa stronie internetowej, tablicy ogłoszeń, w biuletynie, komunikacie itp.

/-/ Stanisław Słopień
Prezes WTK

Program Dnia Wielkopolski w Poznaniu 3 grudnia 2016:

Godz. 12:45 Fara poznańska ul. Gołębia
Msza św. w intencji Wielkopolan - w 98. rocznicę rozpoczęcia obrad Polskiego Sejmu Dzielnicowego w Poznaniu

Godz. 14:00 Kino Apollo w Poznaniu ul. Ratajczaka 18 (pasaż)
Uroczystość złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową Polskiego Sejmu Dzielnicowego w Poznaniu 3-5 grudnia roku 1918 - w 98. rocznicę rozpoczęcia obrad tego zgromadzenia.

Godz. 14:30 Kino Apollo w Poznaniu (Sala Kameralna)
Sejmik Wielkopolskich Regionalistów, w tym uroczystość wręczenia nominacji i
Nagrody Głównej WTK za rok 2016 oraz debata „Wielkopolski patriotyzm”.

Wprowadzenia do debaty dokonają: prof. dr hab. Ryszard Kowalczyk (UAM)

oraz Tomasz Łęcki (Wielkopolskie Muzeum Niepodległości).

Powrót na początek strony


Miejska i Powiatowa Biblioteka
Publiczna w Słupcy


Pan
Marian Król Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy składa podziękowania Towarzystwu za podarowaną książkę pt. „Liderzy Pracy Organicznej 2009-2016".

Z wyrazami szacunku

/-/ Seweryna Lewandowska
Dyrektor Mj-PBH w Słupcy.

Powrót na początek strony
 


 

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu
Ecole Superieure de L’Hotellerie et de la Gastronomie a Poznan, Pologne
The Academy of Hotel Management and Catering Industry in Poznań, Poland

Poznań, 8 listopada 2016 r.

Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Dorocznym zwyczajem na początku grudnia Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu organizuje Ogólnopolski Pokazu Regionalnych Stołów Wigilijnych, którego celem jest prezentacja materialnych i duchowych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Na pokaz składa się konkurs na najładniejsze stoisko i regionalny stół wigilijny oraz na najlepszą regionalną potrawę wigilijną. Wystawę przygotują reprezentacje szkół z całej Polski.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Pana Prezydenta o objęcie Patronatem Honorowym tego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez promujących regionalne tradycje naszego kraju wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek, 8 grudnia o godzinie 18:00. W piątek, 9 grudnia o godzinie 19:00, po zakończeniu prac Jury, zapraszamy na degustację potraw konkursowych podczas Bufetu Regionalnego. Nasze spotkanie zakończy Wieczór Galowy w sobotę, 10 grudnia o godzinie 17:00.

Będziemy zaszczyceni jeśli Pan Prezydent pozytywnie rozpatrzy naszą prośbą i przyjmie zaproszenie do udziału w uroczystym otwarciu Pokazu, Bufecie Regionalnym oraz Wieczorze Galowym. Wszelkich informacji związanych z organizacją wydarzenia udziela p. Anna Romuk-Wodoracka, pod numerem telefonu 6187 11 559 oraz mailowo pod adresem marketing@wshig.poznan.pl.

/-/ Dr Lech Drożdżyński
Przewodniczący Konwentu WSHiG

W imieniu Rady Naukowo-Dydaktycznej, Konwentu, studentów, wszystkich organizatorów oraz własnym przekazujemy wyrazy szacunku i oczekujemy na pozytywną odpowiedź Pana Prezydenta.

.-/ dr Jakub Koralewski
 Rektor WSHiG

Powrót na początek strony

 


 

II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej
i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

„Nie można życia pytać o sens. Można mu tylko sens nadać. ”
                                                                             - Romain Gray

Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Pragnę serdecznie podziękować Państwu za przyznanie mi prestiżowego odznaczenia - Srebrnego Medalu „Labor Omnia Vincit” będącego piękną formą docenienia mojej pracy dla dobra wspólnego.

Jestem zaszczycona, że znalazłam się wśród znamienitych osób posiadających oznaczenie tak mile kojarzące się z naszym miastem i postacią zasłużonego dla Wielkopolski przedsiębiorcy i działacza społecznego. Zapewniam, że tego typu wyróżnienie będzie mnie motywować do dalszego wysiłku, a jednocześnie dostarczać satysfakcji płynącej z krzewienia bliskiej mi idei pracy organicznej, dzięki której świat, zawsze staje się doskonalszy.

Zaliczenie mnie do grona Przyjaciół Towarzystwa napawa mnie radością i dumą i za te pozytywne emocje również dziękuję.

Z poważaniem

/-/  Małgorzata Dembska

Dyrektor  Szkoły

Powrót na początek stronyStanisław Napierała
Biskup Kaliski Senior

Kalisz, 7 listopada 2016 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny
Panie Prezydencie,

Pragnę raz jeszcze wyrazić słowa wielkiej i serdeczniej wdzięczności za przyznanie mi statuetki "Złotego Hipolita" i nadanie związanej z nią zaszczytnej godności.

Podniosła uroczystość wręczenia statuetki w sali im. Lubrańskiego gmachu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapisała się w mej pamięci i w sercu jako szczególne i piękne przeżycie.

Osobno cenię sobie akt zaliczeni mnie do grona Przyjaciół Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, którego Pan jest Prezydentem.

Z głębokim szacunkiem

/-/ Stanisław Napierała
Biskup Kaliski i senior

Powrót na początek strony


 

Tadeusz Sznuk
Laureat Złotego Hipolita 2016

Warszawa, 6 listopada 2016 roku

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

piszę, by podziękować za wyróżnienie, które otrzymałem od Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego i za przyjęcie, jakiego doznałem wczoraj w Poznaniu..Jedno i drugie przyjmuję z wdzięcznością. Choć przyznać muszę, że fakt wyróżnienia i związany z nim tytuł przyjąłem z pewnym zakłopotaniem. Zwłaszcza, gdy przeczytałem listę wcześniejszych wybitnych osobistości pracy organicznej i poznałem tegorocznych laureatów. Gdzie tam mojej codziennej pracy do trudu i wyników, jakie oni osiągnęli.

Przepraszam Pana i gości wczorajszej uroczystości za pośpiech, z jakim opuszczałem salę w Uniwersytecie. Zna Pan powody tego pośpiechu i tuszę, że zrozumie Pan konieczność wypełniania codziennych obowiązków nawet w najbardziej uroczystych chwilach. Może uda się spotkać i porozmawiać, gdy swój tytuł i statuetkę będzie odbierał w Warszawie pan Jan Kobuszewski?

Byłem w Poznaniu gościem z innej dzielnicy Polski. Szacunek dla pracy organicznej, przyrodzony Wielkopolanom, przekładam sobie na może mniej uroczyste słowa wierszyka- ,piosenki warszawskiego poety Wojciecha Młynarskiego „Róbmy./ Swoje". To hasło się w tekście powtarza. A kończy się ten utwór tak: „...może to coś da. Kto wie?"

Z tą nadzieją i wyrazami uszanowania

/-/ Tadeusz Sznuk

Powrót na początek strony
 


 

Prof. Zenon Błądek skierował do redakcji Głosu Wielkopolskiego,
list w którym  zachęca tę redakcję do większego
zainteresowania się  tematyką pracy organicznej.
Poniżej kopia tego listu nadesłana do naszego Towarzystwa..


Redakcja Głosu Wielkopolskiego
Redaktor Naczelny
p. Adam Pawłowski

Zwracam się bezpośrednio do Pana N. Redaktora z prośbą o rozszerzenie tematyki wydawniczej w „Głosie", znaczenia „pracy organicznej" na tle krótkiej notatki „Medal" red. Karoliny Koziołek, opublikowanej w Głosie nr 248 w dniu 22-23.10.16.

Moim zdaniem i nie tylko, ta lapidarna wzmianka o uhonorowaniu prof. Lecha Zimowskiego Złotym Medalem „Labor Omnia Vincit" nadawanym przez Towarzystwo im, Hipolita Cegielskiego, zdecydowanie zasługuje na poszerzenie. Podana w tej formie informacja jest dla wielu niewystarczająca, a okazja podkreślenia roli i znaczenie „pracy organicznej", szczególnie w okresie zalewu bylejakości, tymczasowości, płytkości itd., jest pominięciem w tak poczytnej gazecie jakim jest GW. Ważnego  przesłania, odnoszącego do sfery gospodarczej, kultury i cywilizacji technicznej, szeroko rozumianej.

Zbyt mało przekazuje się informacji o działalności Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, jego inspiracyjnej działalności, wieloobszarowego dorobku oraz inicjatyw odnoszących się do niewykorzystanego dotąd społecznego potencjału oraz szacunku do rzetelnej pracy.

Osoba prof. Lecha Limowskiego jest powszechnie znana i ceniona szczególnie w gremiach naukowych. Wspomnienie, tak na marginesie o wieloletnich wypowiedziach ww. na temat m. Poznania, a ostatnio również o „starym dworcu PKP" , jest zbyt wielkim uproszczeniem, biorąc pod uwagę Jego kilkudziesięcioletnie starania i wymierny wpływ na odbudowę naszego miasta i zagospodarowania Wielkopolski.

Odnotowana w ww notatce sugestia prof. Lecha Zimowskiego o niezbędności uhonorowanie Hipolita Cegielskiego, w formie postawienia bardziej dominującego i znaczącego w skali miasta - monumentu w postaci kolumny, byłoby to godnym upamiętnieniem naszego krajana, jako wzorca do naśladowania, nie tylko w Wielkopolsce ale w całym kraju.

Należy w tym miejscu podziękować p. red. Karolinie Koziołek, za podjęcie tego tematu i redakcji za umieszczenie w Głosie, z prośbą, by poruszony tą notatka temat, stanowił początek szerszej dyskusji i debaty na ten temat, bo jest wart tego.


Powrót na początek strony


 

Senator Rzeczypospolitej Polskiej
Jadwiga Rotnicka


Poznań, 5 listopada 2016 r.

Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,
Drodzy Organicznicy!

Żyjemy szybko, wszystko chcemy mieć szybko, osiągnąć szybko. Praca organiczna nie wpisuje się w ten trend, a wręcz mu się przeciwstawia. Organicznie - to znaczy działać się od podstaw, systematycznie, konsekwentnie i wytrwale. Rezultaty często przychodzą dopiero po latach, ale są to rezultaty trwałe, często zmieniające ludzką świadomość. Dlatego, jako Wielkopolanka, serdecznie dziękuję Towarzystwu im. Hipolita Cegielskiego, które niezłomnie zmaga się z trudną misją propagowania idei pracy organicznej.

Niestety nagłe obowiązki służbowe sprawiły, że nie mogę być razem z Państwem na uroczystości wręczenia statuetek „Złotego Hipolita" oraz nadania godności Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej. Żałuję, że tak się złożyło, ponieważ dziś tak rzadko człowiek ma okazję spotkać w jednym miejscu tak wielu Organiczników, ludzi którzy swoją codzienną pracą sprawiają, że świat staje choć trochę lepszy.

Chylę czoła przed wszystkimi Organicznikami - i tymi którzy zostali już wyróżnieni przez Towarzystwo, jak i tymi, którzy najpewniej w przyszłości zostaną uhonorowani. Dziękuję Państwu za codzienną pracę u podstaw. Życzę wytrwałości i satysfakcji z jej wykonywania. Wszystkiego co najlepsze!

Z wyrazami szacunku,

Jadwiga Rotnicka
Senator RP

Powrót na początek strony


Szef
Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Małgorzata Sadurska

Warszawa, 5 listopada 2016 roku

Organizatorzy i Uczestnicy
uroczystości wręczenia statuetek Złotego Hipolita 2016
i nadania tytułu Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej w Poznaniu

Szanowni Laureaci!
Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na dzisiejszej uroczystości. Wręczenie prestiżowych statuetek Złotego Hipolita i nadanie tytułów Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej jest co roku ważnym wydarzeniem. Niezwykle istotne i wartościowe jest przesłanie związane z tą nagrodą. Odwołuje się ono do etosu narodowej i społecznej służby, stworzonego przez Wielkopolan w latach zmagań o polskość. Także dzisiaj — w niepodległej Rzeczypospolitej i w świecie XXI wieku — idea pracy organicznej jest ogromnie inspirująca. Zrównoważony rozwój, solidaryzm społeczny, modernizacja, która powinna obejmować jak najszersze kręgi i dziedziny oraz wszystkim przynosić pożytek — również obecnie stanowią drogę do polskiej pomyślności.

Składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania tegorocznym Laureatom: Księdzu Biskupowi Stanisławowi Napierale, Pani Profesor Hannie Kóćce-Krenz, Panom Profesorom Waldemarowi Andrzejewskiemu i Wojciechowi Łączkowskiemu, Panu Mieczysławowi Dondajewskiemu, Panu Antoniemu Karwackiemu, Panu Janowi Kobuszewskiemu i Panu Tadeuszowi Sznukowi. Państwa rozliczne dokonania są pięknym przykładem patriotyzmu, postaw obywatelskich i życia zwróconego ku wspólnocie, ku bliźnim.

Istnieje określenie „człowiek renesansu”, oznaczające osobę o bardzo wielu zainteresowaniach, talentach i zasługach. Jednak równie trafnie moglibyśmy też mówić: „człowiek pozytywizmu”. Przekonuje o tym biografia Hipolita Cegielskiego. Był początkowo nauczycielem, a pozbawiony przez pruskiego zaborcę możliwości uprawiania zawodu, został wybitnym przemysłowcem. Był także społecznikiem, wydawcą, działaczem politycznym, przyjacielem nauk. Wszystkie jego poczynania łączyło przekonanie, że myśl i praca stanowią potężny oręż, zmieniający na lepsze rzeczywistość. Takim właśnie przesłaniem kierują się także Laureaci Nagrody Złotego Hipolita. Składam Państwu wyrazy wielkiego szacunku i wdzięczności za wszystko, co - rozwijając ideę pracy organicznej — robią Państwo dla Polski i Polaków.

Raz jeszcze gratuluję zaszczytnych wyróżnień. Życzę Państwu kolejnych pięknych osiągnięć i wszelkiej pomyślności.

/-/ Małgorzata Sadurska

Powrót na początek strony


 Parlament Europejski
Adam Szejnfeld
Poseł do Parlamentu Europejskiego

Bruksela, 3 listopada 2016 roku

Szanowni Laureaci, Szanowni Państwo.

Pragnę pozdrowić wszystkich zgromadzonych na tegorocznej uroczystości wręczenia Honorowej Nagrody Złotego Hipolita i nadania Godności Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej. Okazja ta jak co roku jest dniem wyjątkowym nie tylko dla Wielkopolan, ale i wszystkich, którym wartości takie jak etos pracy, wspólne dobro i pomyślność Ojczyzny są wyjątkowo bliskie. Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego od lat dokłada starań, aby te idee nie zostały zapomniane. Państwa obecność na dzisiejszej uroczystości to dowód, że i Państwu wartości te nie są obojętne.

Nagrodą Złotego Hipolita co roku wyróżniane są osoby, które poprzez swoją wyjątkową działalność, postawę patriotyczną, krzewienie wartości pozytywistycznych i dążenie do ideału pracy organicznej aktywnie wpływają na rozwój naszego Kraju. Mimo ogólnie przyjętej definicji, praca organiczna, praca u podstaw, dla każdego z nas znaczy za pewne coś innego. Najlepszym tego dowodem jest różnorodność dziedzin, w jakich swoj ą działalność prowadzi osiem wybitnych osobistości, które dziś dołączają do grona laureatów tej wyjątkowej nagrody. Ufam, że będzie to dla Państwa nie tylko powód do zasłużonej satysfakcji, ale i zachęta do dalszej pracy.

Jako laureatowi Nagrody Honorowego Hipolita i Godności Lider Pracy Organicznej jest mi wyjątkowo miło pogratulować Państwu tego wyróżnienia. Cieszę się, że Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego już od 16 lat wytrwale kontynuuje tę wspaniałą tradycję. Jednocześnie pragnę przeprosić za moj ą nieobecność, ale z powodu uczestnictwa w delegacji zagranicznej nie mogę osobiście przybyć na uroczystość.

Z poważaniem
/-/  Adam Szejnfeld
 Poseł do Parlamentu Europejskiego

Powrót na początek stronyPolski Komitet Olimpijski
Polish Olympic Committee

Warszawa, dnia 3 listopada 2016 r.

Szanowny Pan dr Marian Król

Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
Panie Prezydencie – Drogi Marianie

Uprzejmie dziękuję za zaproszenie na uroczystość wręczenia statuetek „Złotego Hipolita 2016”, zaplanowane na 5 bm. w Poznaniu. To bez wątpienia bardzo ważne wydarzenie zarówno dla Laureatów jak i wszystkich osób skupionych wokół Towarzystwa. Wiem o tym przecież z autopsji..
.
Niestety, bardzo mi przykro, ale 5 listopada nie będę mógł być obecny w Poznaniu. Naprawdę ogromnie żałuję.

Licząc na usprawiedliwienie mojej nieobecności - bardzo proszę Pana Prezydenta o przekazanie Laureatom moich serdecznych gratulacji i życzeń następnych sukcesów. Ogromnie się cieszę, że w gronie tegorocznych laureatów znalazł się niezwykle zasłużony dla polskiego sportu wieloletni Prezes Polskiego Związku Hokeja Na Trawie - Pan Antoni Karwacki
Gorąco pozdrawiam wszystkich uczestników uroczystości.

Z olimpijskim pozdrowieniem

Prezes
Polskiego Komitetu Olimpijskiego
/-/ Andrzej Kraśnicki

Powrót na początek strony


Przewodnicząca  Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
Zofia  Szalczyk

Poznań, dnia 4 listopada 2016 roku.

Szanowny Pan
dr Marian Król
 Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Pan
prof. dr hab. Roman Słowiński
Przewodniczący Kapituły Złotego Hipolita

Szanowni Państwo,

uprzejmie dziękuję za zaproszenie na uroczystość wręczenia statuetek Złotego Hipolita oraz nadania godności Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej. Z przykrością muszę poinformować, że z powodu innych zobowiązań, nie będę mogła osobiście uczestniczyć w tym niezwykle ważnym wydarzeniu. Niemniej, proszę pozwolić, że na ręce Pana Prezydenta i Pana Przewodniczącego przekażę wyrazy szacunku oraz pozdrowienia dla uczestników sobotniej uroczystości.

Wszystkim wybitnym osobistościom nagrodzonym statuetką Złotego Hipolita oraz godnością Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej składam najszczersze gratulacje. Niech przyznane wyróżniania staną się dla Państwa dalszą inspiracją do działania, powodem satysfakcji w podejmowanych przedsięwzięciach, a także źródłem wielu nowych osiągnięć w pracy organicznej.

Organizatorom oraz uczestnikom spotkania życzę sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz pomyślności w realizacji wszelkich planów.

Z poważaniem

/-/ Zofia Szalczyk
Przewodnicząca Sejmiku
Województwa Wielkopolskiego

Powrót na początek stronyWojewoda Wielkopolski
Zbigniew Hoffmann


Poznań, 5 listopada 2016 roku.

Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu

Szanowny Panie Prezydencie,

proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje z okazji przyznania ośmiu Wielkopolanom godności Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej oraz statuetki Złotego Hipolita.

Tym zaszczytnym wyróżnieniem honorowani są ludzie szczególnie zasłużeni dla regionu, którzy swą działalnością oraz godną postawą przyczyniają się do pomnażania jego dóbr materialnych i kulturowych. Do grona laureatów w tym roku dołączają kolejni wyróżnieni, których dorobek zawodowy jest przykładem współczesnego rozumienia hasła pracy organicznej. Jestem przekonany, że doceniając osoby zasłużone dla Wielkopolski można sprzyjać budowaniu społeczeństwa obywatelskiego w regionie.

Za Pana pośrednictwem wszystkim Laureatom tegorocznej edycji składam gratulacje z okazji otrzymania statuetki Złotego Hipolita. Życzę, aby to wyróżnienie stało się nie tylko źródłem satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć, ale także motywacją do dalszej pracy.

Z poważaniem
/-/ Zbigniew Hoffmann

Powrót na początek stronyKrystyna Łybacka
Posłanka do Parlamentu Europejskiego

Poznań dnia, 5 listopada 2016 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie!

„Labor Omnia Vincit” - Praca Wszystko Zwycięży, z tą dewizą w sercu najznamienitsi Wielkopolanie przeciwstawiali się w czasach zaborów polityce wyniszczania polskości. Ich pozytywistyczne zaangażowanie stało się fundamentem wielkiej, bezkrwawej walki, która w efekcie doprowadziła do odzyskania utraconej niepodległości.

Dziś, w czasach zupełnie odmiennych, dewiza ta pozostaje nadal aktualna. Zmianie ulega jedynie cel, którym obecnie jest współdziałanie dla dobra całej ojczyzny z myślą o jej rozwoju i pomyślności.

Nadawana przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego godność Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej, a także wręczenia statuetka Złotego Hipolita, są wyrazem uznania dla postawy, której synonimy odnaleźć można w biografiach wybitnych Polaków.

Przyznanie tak znaczącego wyróżnienia dzisiejszym Laureatom jest dowodem ogromnego podziwu dla ich osiągnięć w pracy naukowej, kulturalnej, społecznej, duszpasterskiej, a także dziennikarskiej. Jest to również podziękowanie za chęć dzielenia się posiadanymi talentami z resztą ludzkości.

Gratulując wszystkim Państwu otrzymanego wyróżnienia proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń, wszelkiej codziennej pomyślności oraz wielu kolejnych sukcesów, szczególnie osobistych.

Łączę wyrazy szacunku

/-/ Krystyna Łybacka

Powrót na początek strony


 


NOVOL Sp. z o.o.


Komorniki, dnia 11. X 2016 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego   

Szanowni Państwo,

Jeszcze  raz serdecznie dziękujemy za obecność na Uroczystości Sukcesyjnej Spółki NGVOL. Jesteśmy zaszczyceni, że w natłoku obowiązków znaleźliście Państwo czas, by w tym szczególnym dla nas dniu być z nami. Wierzymy, że sukces buduje się przez dobre relacje, dlatego tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy rozpocząć nasze spotkanie od uściśnięcia ręki - czegoś, co od zawsze jest symbolem porozumienia.

Dziękujemy także za wsparcie podopiecznych Domu Dziecka w Kórniku - Bninie. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać ponad 36 000 złotych. Jesteśmy wdzięczni za tak szczodrą odpowiedź na naszą prośbę.

Poniżej przekazujemy adres strony, na której znajduje się fotorelacja z wieczoru, dzięki której można przywołać atmosferę tego wyjątkowego spotkania. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile w Sali Ziemi zapadną w Państwa pamięci na długo, jako miłe wspomnienie, do którego chętnie się wraca.(http://galasukcesyjna.novol.pl )

Z wyrazami szacunku

/-/ Piotr Nowakowski
Doradca Zarządu

/-/ Piotr Olewiński
Doradca Zarządu

/-/ Paweł Olewiński
Wiceprezes Zarządu

Powrót na początek stronySekretariat Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego
ks. dr Jan Frąckowiak

Poznań, dnia 17 października 2016 roku

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Prezydencie!

W imieniu Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, zwracam się z gorącym podziękowaniem za życzliwe słowa skierowane do Jego Ekscelencji z okazji wyboru na Wiceprzewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy.

Równocześnie informuję, że z uwagi na inne zobowiązana, Ksiądz Arcybiskup nie będzie mógł wziąć udziału w tegorocznej uroczystości wręczenia statuetek Złotego Hipolita oraz nadania godności Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej.

Przekazując serdeczne pozdrowienia od Jego Ekscelencji, łączę wyrazy szacunku,

/-/ Ks. dr Jan Frąckowiak
Sekretarz Arcybiskupa MetropolityPowrót na początek strony


 

Klaster Przemysłowy Dawnych Terenów
Im. Premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego

Radom dn. 19 10 2016 r.Pan
dr Marian Król Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Drogi Panie Prezydencie!

Szanowni Członkowie Kapituły Honorowego Hipolita
oraz Godności „Lidera Pracy Organicznej”

To wielki zaszczyt dla mnie być wśród Tych, których wiedza, mądrość pokoleń i patriotyzm nakazują łączyć wysiłek w wytrwałej pracy dla dobra Ojczyzny, przekazując szlachetne wartości w „ ...Sztafecie Pokoleń... ” (przyp. M. Wańkowicz „Sztafeta”).

Wielkopolska to ziemia moich Przodków, pragmatycznie budujących i walczących o byt i rozwój kulturalny Polaków w burzliwych czasach poprzednich wieków - tym mocniej zobowiązując nasze pokolenie do wytrwałej pracy nad gospodarką Ojczyzny, gdyż tak, jak w 1931 roku napisał Eugeniusz Kwiatkowski, iż w tym bowiem miejscu Europy, gdzie leży Polska istnieć może tylko państwo silne... ”Tak i my teraz mamy wielkie zadanie przed sobą, choćby powszechnej pomocy w odbudowie symbolu polskiego przemysłu, jakim zawsze była Fabryka Hipolita Cegielskiego.

Łącząc wyrazy szacunku

Wiceprezes Klastra COP

/-/ Jan Banaszak

Powrót na początek strony
 


 

III Liceum Ogólnokształcące
im. Św. Jana Kantego w Poznaniu

Poznań,10.10.2016 r.

Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

W ubiegłym roku szkolnym młodzież naszej szkoły realizowała projekt „Wielkopolski self - made man, czyli H. Cegielski, a idea organicznikowska” i z tej racji mieliśmy sposobność gościć przedstawicieli Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, zarówno podczas realizacji wstępnej, jak i finalnej części projektu. Wówczas to pojawiła się sugestia wystąpienia z wnioskiem o uhonorowanie uczniów, którzy w sposób szczególny zasłużyli się na niwie idei pracy organicznikowskiej.

Nawiązując do chlubnej tradycji Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego i dostrzeżenia realizacji idei organicznikowskiej w murach III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu, występuję o przyznanie trzem uczniom III LO: Hubertowi Węcławkowi, Maciejowi Kowalczykowi oraz Mikołajowi Sztudrowi medali Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w uznaniu za krzewienie idei pracy organicznikowskiej.

Do pisma załączam informacje o osiągnięciach wskazanych wyżej uczniów. Informacja o ich osiągnięciach i scan dokumentów je potwierdzających wraz z autoprezentacją została przesłana na adres mailowy członka Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, Pana Dominika Górnego.

Z poważaniem

/-/ Katarzyna Kordus
Dyrektor III Liceum Ogólnokształcące
im. św. Jana Kantego

Powrót na początek strony


 

Instytut Technologii Eksploatacji
Państwowy Instytut Badawczy Radom
Prof. dr hab. inż. Adam Mazurkiewicz


Radom, dn. 07.10.2016 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

W odpowiedzi na Pana pismo, pragnę serdecznie podziękować za zaszczyt uhonorowania mnie Statuetką Honorowego Hipolita oraz nadanie mi Godności „Lidera Pracy Organicznej”, przez tak znamienitą organizację, który przyjmuję z ogromną przyjemnością.

Towarzystwo im Hipolita Cegielskiego, jako organizacja obywatelska, skupiająca w swoich kręgach najznamienitszych przedstawicieli nauki, sfery gospodarczej, kultury, sztuki i mediów, reprezentujących wartości patriotyczne, poszanowanie tradycji narodowej, oraz wartości moralnej w dużym stopniu przyczynia się do krzewienia tych wartości wśród społeczeństwa polskiego. Jest dla mnie ogromnym zaszczytem przynależeć do grona Przyjaciół Towarzystwa.

W załączeniu przesyłam moje CV, wymagane dla potrzeb dokumentacyjnych Towarzystwa.

Z wyrazami szacunku
/-/  Adam Mazurkiewicz


Powrót na początek strony


 

Zespół Szkół
Usługowo - Gospodarczych w Pleszewie

Pleszew, 5 października 2016 r.

Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
Szanowny Panie Prezydencie,

serdecznie dziękuję za miłe słowa, skierowane do całej społeczności Zespołu Szkół Usługowo- Gospodarczych w Pleszewie. Z prawdziwą przyjemnością gościliśmy Pana, Panią Zofię Cegielską - Doerffer- prawnuczkę Hipolita Cegielskiego wspólnie z Panem Edmundem Dudzińskim, na naszych uroczystościach jubileuszowych. Jestem niezmiernie wdzięczna za dołączenie do zaszczytnego Grona Gości, którzy swoją obecnością uhonorowali nasz jubileusz oraz podkreślili jedność z wartościami stanowiącymi tożsamość naszej szkoły.

Mam nadzieję, że atmosfera tego spotkania przetrwa w miłych wspomnieniach. Jednocześnie zgodnie z Państwa prośbą, pragnę poinformować, iż najbliższe ważne dla szkoły wydarzenie, będzie miało miejsce 25 listopada 2016 r.- na ten dzień w naszym szkolnym kalendarzu wyznaczyliśmy Święto Patrona Szkoły oraz Pasowanie na Czeladnika.

Szczegółowy program tego dnia prześlemy Państwu odrębnym zaproszeniem, w stosownym terminie.

Jeszcze raz dziękuję Państwu za okazaną sympatię i przychylność.

Z nadzieją na dalszą współpracę i wyrazami szacunku

/-/ Iwona Kałużna
dyrektor szkoły

Powrót na początek strony
 


 

Prof. dr hab.
Stefan Pruszyński dr h.c.Poznań, dnia 3.10.2016 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Serdecznie  dziękuję  Panie Prezydencie za przesłanie do mnie dwóch egzemplarzy książki pt. „Liderzy Pracy Organicznej 2009-2016”. Wyróżnienie mnie przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego Statuetką Honorowego Hipolita oraz Godnością Lidera Pracy Organicznej było dla mnie olbrzymim zaszczytem i potwierdzeniem słuszności zasad, jakie przyjąłem w mej pracy zawodowej oraz współżyciu z otoczeniem. Obecnie ta satysfakcja jest jeszcze większa, gdy mój życiorys znalazł się wśród biogramów wybitnych przedstawicieli życia społecznego, gospodarczego i naukowego wyróżnionych przez Towarzystwo.

Jeszcze raz dziękuję i na Pana ręce składam serdeczne życzenia dla Zarządu Towarzystwa dalszej owocnej i tak ważnej dla Wielkopolski działalności.

Łączę wyrazy szacunku, z poważaniem

/-/ Prof. dr hab. Stefan Pruszyński dr h.c.

Powrót na początek strony


 

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej
Dr Andrzej Malinowski - prezydent

Warszawa, 28 września 2016 r.

Pan
Dominik Górny
Członek Zarządu
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie,

bardzo dziękuję za przesłanie egzemplarzy książki pt. „Liderzy Pracy Organicznej 2009-2016". Znalezienie się w gronie osób, które szczególnie zasłużyły się w różnych dziedzinach pracy jest dla mnie zaszczytem.

Niezmiernie ważne jest, aby wartości propagowane przez Hipolita Cegielskiego, XIX- wieczna spuścizna w postaci pozytywistycznej idei pracy organicznej, były ciągle kultywowane. Działalność patrona Państwa Fundacji w sferze gospodarki, kultury i nauki jest do dzisiaj wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń. Bowiem szacunek do pracy, obowiązkowość, rzetelność i odpowiedzialność za podejmowane i realizowane przedsięwzięcia to wartości, które powinny być aktualne bez względu na czasy.

Jeszcze raz podkreślam, że czuję się wyróżniony, będąc wliczonym w poczet Liderów Pracy Organicznej, a sama książka będzie dla mnie miłą pamiątką. Zapewniam także o mojej życzliwości w stosunku do wszelkich przedsięwzięć podejmowanych przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego.

Z wyrazami szacunku

/-/ Andrzej Malinowski

Powrót na początek strony
 


 

Ks. Stanisław Napierała
Biskup Kaliski – senior

Kalisz, dnia 30 lipca 2016 roku.

Wielce Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

na Pana ręce pragnę wyrazić Kapitule Złotego Hipolita” oraz Towarzystwu im. Hipolita Cegielskiego słowa serdecznej wdzięczności za przyznanie mi zaszczytnego wyróżnienia w postaci Statuetki Złotego Hipolita i nadanie złączonej z nią godności.

W nawiązaniu do pisma Pana Prezydneta z dnia 2 czerwca 2016 roku, uprzejmie przesyłam w załączeniu moje curriculum vite oraz wpłacam na konto Waszego Funduszu Stypendialnego skromny datek pieniężny.

Łączę wyrazy pełne szacunku

/-/ + Stanisław Napierała
Biskup Kaliski - senior

Powrót na początek strony
 


 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa
Im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie

Gniezno, 5 września 2016 roku.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie 21 maja 2016 r. po raz trzeci zorganizowała Bieg im. Hipolita Cegielskiego. Po raz drugi odbył się on w dniu wolnym od pracy. Dzięki temu oprócz pracowników i studentów naszej Uczelni gościliśmy również miłośników biegania z całej Wielkopolski. Cieszymy się z faktu, że w biegu uczestniczyły całe rodziny, w tym biegacze z wózkami dziecięcymi do biegania. Był to dla nas historyczny bieg, gdyż po raz pierwszy wprowadziliśmy pomiar czasu oraz możliwość zakupu pamiątkowych koszulek technicznych. Starterem biegu, jak co roku, był prof. dr hab. Józef Garbarczyk (Rektor naszej Uczelni), który również dekorował zwycięzców biegu. Wielkim zaszczytem była obecność Pana Marka Nowaka, Członka Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

W imieniu organizatorów, w załączeniu, przekazuję pamiątkowy medal, który na mecie otrzymał każdy uczestnik biegu.

Poza tym, z prawdziwą przyjemnością pragnę poinformować Pana Prezydenta, że reprezentacja naszej Uczelni po raz kolejny brała udział w Sztafecie Maratońskiej XLPL EKIDEN odbywającej się na poznańskiej Malcie (22.05.2016r.), biegnąc w koszulkach z wizerunkiem Hipolita Cegielskiego.

Z wyrazami szacunku

/-/ dr Sławomir Binkowski
Zastępca Dyrektora
Instytutu Inżynierii i Ochrony Środowiska
oraz organizator Biegu

Powrót na początek strony


 

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK
przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu

Swarzędz, 14 listopada 2015 roku

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Z satysfakcją pragnę poinformować  że z okazji 30-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, nasz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przyznał  dla Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego Medal Okolicznościowy. Szczerze gratulujemy.

Z wyrazami najwyższego szacunku

/-/ Prezes Klubu
Eugeniusz Jacek


Powrót na początek strony
 Varsovia, 01 de septiembre del 2016

Senor
Dr. Marian Król
Presidente de la Sociedad Hipolit Cegielski
Poznan

Me es muy grato dirigirle la presente para saludarle muy atentamente y remitir el mensaje que le dirige el senor Presidente de la Republica, Sr. Pedro Pablo Kuczyński, mediante el cual transmite su agradecimiento por la felicitación que le hizo llegar eon ocasión de su elección como Presidente de la Republica.

Sin otro particular, ąuedo agradecido por su gentil atención y hago propicia la ocasión para desearle mis mejores deseos de exito en su gestión como Presidente de tan ilustre Sociedad.

/-/ AlbertojSalas Barahona
Embajador del Peru en Polonia

Warszawa, 1 września 2016 r.

Sz. P.
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
Poznań

Mam zaszczyt zwrócić się do Pana, aby pozdrowić i przekazać list od Prezydenta Republiki Peru, Pana Pedro Pablo Kuczynskiego, za pośrednictwem którego wyraża swoje podziękowanie za przekazane przez Pana życzenia z okazji wyboru na Prezydenta Republiki.

Dziękując za życzliwość, korzystam z okazji, aby przekazać życzenia pomyślności i sukcesów zawodowych w kierowaniu Towarzystwem.

/-/ Alberto Salas Barahona
 Ambasador Peru w Polsce

July, 18th, 2015

Dr. Marian Król
President of the Society of Hipolit Cegielski
Garncarska 8, Poznań,
Polonia

Dear Dr. Król:

Thank you very much for your letter datea June 2utn, 2016, in which you express your congratulations of my recent election as President of the Republic of Peru.

We are confident in the futurę of Peru and we will do our best for our country.

Best regards,

/-/ Pedro Pablo Kuczynski
Elected President of the Republic of Peru

Powrót na początek stronySzef Gabinetu
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Sekretarz Stanu
Adam Kwiatkowski


Warszawa, 31 sierpnia 2016 roku

Pan
Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
w Poznaniu

Szanowny Panie Prezydencie,

pragnę przekazać na Pana ręce uprzejme podziękowania członkom Poznańskiego Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego za życzliwe słowa skierowane w liście do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Wyrazy poparcia i aprobaty są dla Pana Prezydenta ważne i pomocne w sprawowaniu obowiązków Głowy Państwa oraz w codziennej pracy na rzecz odnowy życia społecznego, budowania narodowej wspólnoty w oparciu o takie wartości jak solidarność, uczciwość i sprawiedliwość.

Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia wraz z życzeniami satysfakcji i powodzenia w dalszej działalności służącej upowszechnianiu pozytywistycznych tradycji pracy organicznej oraz wspieraniu wielu pożytecznych przedsięwzięć.

Z poważaniem

/-/ Adam Kwiatkowski

Powrót na początek strony
 


 

Stanisław Kardynał Dziwisz
Arcybiskup Metropolita Krakowski


Kraków, dnia 24 sierpnia 2016 r.


Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im.. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Doktorze,

Proszę przyjąć moje serdeczne podziękowania za przesłane wyrazy współczucia i zapewnienie o modlitwie w intencji zmarłego Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego. W Jego osobie pożegnaliśmy Pasterza, Sługę i Głosiciela Bożego Miłosierdzia. W biskupim zawołaniu "Jezu ufam Tobie" streszcza się całe życie i charakter pasterskiej posługi Kościołowi Krakowskiemu Księdza Kardynała Franciszka.

W miłosierne i otwarte ramiona Ojca bogatego w miłosierdzie składamy duszę śp. Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego.

Łączę serdeczne pozdrowienia,

/-/ Stanisław Kardynał Dziwisz
Metropolita Krakowski

Powrót na początek strony


 

Rektor
Uniwersytetu  Przyrodniczego w Poznaniu

Poznań, 19 sierpnia 2016 roku

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Drogi Marianie!

„Zostawiajmy po sobie dobre imię i pamięć wśród śmiertelnych,
aby życie nasze nie przeszło nadaremnie”
– Leonardo da Vinci….


Dobiega końca pełnienie przeze mnie funkcji Rektora Uniwersytetu (Przyrodniczego w Poznaniu, którą sprawowałem przez dwie kadencje. Jest to doskonały moment na dokonanie podsumowań i oddanie się refleksji.

Mijający okres obfitował w ważne przemiany w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki. Był to czas szczególnego wysiłku, czas kreowania procesu kształcenia młodych łudzi i nadawania odpowiednich kierunków badań naukowych naszego Uniwersytetu, jak i pozyskiwania środków na realizację akademickich zamierzeń. Cieszę się, że mogłem służyć naszej Alme Matris dła wzmacniania Jej pozycji i rangi, a jednocześnie uczestniczyć w budowaniu poznańskiego ośrodka akademickiego. Służba ta, choć wymagająca i trudna, przyniosła mi również wiele satysfakcji i radości.

Z serdecznymi podziękowaniami  za przyjaźń i wszelkie dobro

/-/ Prof. dr hab., Grzegorz Skrzypczak

Zamykając ten etap mojej działalności  zawodowej pragnę gorąco podziękować za współpracę, okazaną  życzliwość i zrozumienie. Chciałbym również przekazać najlepsze życzenia  wielu  sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Powrót na początek strony
 Andrzej J. Nowak
Wydział Urbanistyki i Architektury Dyrektor,
Architekt Miasta


Poznań, 12.08.2016 r.

Sz. Pan
dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,
Drogi Marianie!

Uprzejmie zawiadamiam, że 28 sierpnia 2016 roku kończę pracę w Urzędzie Miasta Poznania. Podjąłem decyzję o przejściu na emeryturę.

Mija blisko 45 lat odkąd zacząłem pracę zawodową jako architekt w nieistniejącym już dzisiaj biurze projektów "Miastoprojekt - Poznań". Wraz z przemianami ustrojowymi w Polsce, w lipcu 1988 roku, rozpocząłem służbę publiczną - wówczas na stanowisku Głównego Architekta Wojewódzkiego. Niemał 10-łetnie kierowanie pracą Wydziału Urbanistyki i Architektury w Urzędzie Miasta Poznania kończy 28-łetni okres tej służby.

W całym tym okresie wielokrotnie, na różnych polach, i w różnych rolach mieliśmy możliwość współpracować. Współpraca ta była dla nas, jak sadzę, satysfakcjonującą i przyniosła wiele dobrych efektów dla naszego miasta i regionu.

Serdecznie dziękuję za tę współpracę, zawsze okazywane wsparcie, życzliwość i koleżeńską przyjaźń.

Życzę wszelkiej pomyślności, by jak najmniej było chwil trudnych a podejmowane zajęcia sprawiały wyłącznie przyjemność i satysfakcję.

Z wyrazami szacunku, pozostaję

/-/ Andrzej J. Nowak

Powrót na początek strony
 


 

Starosta Złotowski – Ryszard Goławski
Dyrektor CKZiU w Złotowie – Andrzej Hencel


Złotów, 10 sierpnia 2016 roku.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Starosta Złotowski i Dyrektor CKZiU w Złotowie serdecznie zapraszają Szanownego Pana dr Mariana Króla na powiatową inaugurację roku szkolnego 2016/2017 i uroczystość nadania imienia Hipolita Cegielskiego szkołom CKZiU nie posiadającym imienia, które odbędą się 1 września 2016 roku o godzinie 11.00 w Centrum Kształcenia Zawodpowego i Ustawicznego w Złotowie, ulica Norwida 10./-/ Starosta Złotowski
Ryszard Goławski

/-/ dyrektor CKZiU w Złotowie
/-/ Andrzej Hencel

Powrót na początek stronyTeletra Komtrans
Inż. Romuald Szymańsk


Poznań, 20.07.2016r.

Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

jestem zaszczycony przyznanym przez Zarząd Towarzystwa im Hipolita Cegielskiego wyróżnieniem - Srebrnym Medalem Towarzystwa „Labor Omnia Vincit” oraz zaliczeniem mnie do grona Przyjaciół Towarzystwa.

Idee i wartości cenione i propagowane przez Towarzystwo są mi bardzo bliskie, szczególnie jako Poznaniakowi, którego ojciec przez całe zawodowe życie pracował w Zakładach „H. Cegielski", a także ze względu na poszanowanie uczciwej, rzetelnej pracy, jako podstawy tworzenia społecznego dobra i wszelkich wartości.

W załączeniu przesyłam na wniosek Towarzystwa moje CV oraz informuję o wpłacie skromnej darowizny na Państwa fundusz stypendialny.

Z wyrazami szacunku i poważania

Prezes Zarządu

/-/ Inż. Romuald Szymańsk

Powrót na początek strony


i
Teletra Komtrans
Błażej Szymański


Poznań, 19.07.2016 r.

Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

serdecznie dziękuję za przyznanie Medalu Młodego Pozytywisty. Czuję się niezwykle zaszczycony rekomendacją oraz faktem, iż zostałem zaproszony przez Członków Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu do grona przyjaciół.

Przez całą moją dotychczasową karierę zawodową starałem się postępować zgodnie z najlepszymi standardami wyznaczonymi przez twórców poznańskiej myśli pozytywistycznej. Idee pracy u podstaw, a także konieczność dbania o swoje otoczenie, zawsze były bardzo silnie akcentowane w mojej rodzinie. Społeczne zaangażowanie w prace Rady Osiedla Świerczewo i próba poprawy jakości życia mieszkańcom jest jednym z przejawów takiego myślenia i wychowania.

Bardzo ucieszyła mnie informacja na temat istnienia specjalnego funduszu stypendialnego, wspierającego zdolną młodzież, znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej. Uważam, że taka działalność jest bardzo potrzebna i pozytywnie wpłynie na ich rozwój. Mam nadzieję, że skromna kwota, jaką przekażę na rzecz funduszu, przyczyni się choć trochę do sukcesu stypendystów.

Z wyrazami szacunku

/-/ Błażej Szymański
Prokurent Samoistny
Dyrektor Operacyjny

Powrót na początek strony
 


 

Jarosław Łuczak
Wielkopolskie Muzeum Wojskowe

Poznań, dnia 5 lipca 2016 r.

Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
Poznań

Szanowny Panie Prezydencie,

bardzo serdecznie dziękuję za przyznanie mi Srebrnego Medalu „Labor Omnia Vincit” Towarzy-stwa im. Hipolita Cegielskiego w nagrodę „za krzewienie idei pracy organicznej”. Wyróżnienie to, podobnie jak otrzymany wcześniej medal okolicznościowy towarzystwa za działalność na rzecz budowy Pomnika Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, odebrałem ze wzruszeniem.

Niedawno minął czterdziesty rok pracy w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Przez wszystkie te lata starałem się pracować według zasad wpojonych mi przez rodziców, nauczycieli, wychowaw-ców i inne osoby, zwłaszcza te, dla których idea pracy organicznej była bardzo ważna. Obecnie, jako kierownik Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego, kontynuuję koncepcję i sposób działania moich poprzedników, wcielając w życie zasadę „Praca wszystko zwycięża”. Cieszę się z tego, że ta dotychczasowa działalność została dostrzeżona. Mam nadzieję, że moje obecne i przyszłe dokonania także znajdą uznanie.

Z poważaniem

/-/ Jarosław  Łuczak

Powrót na początek strony
 


 

 Lokalna Grupa Działania KOLD

Chraplewo 16 Lipca 2016 r.

Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hiploita Cegielskiego

Serdeczne pozdrowienia dla THC od całej grupy artystów międzynarodowego pleneru malarskiego wraz z komisarzem pleneru „Chraplewo – 2016”.

Z poważaniem

/-/ Zdzisław Połącarz.


Powrót na początek strony


Poznań, 14 lipca 2016

Szanowny Pan
 dr Marian Król
Prezydent Towarzystwo im. H. Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Doktorze,

Uprzejmie informuję, że przedstawiłam gremium Senatu Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu Pański list rekomendujący sylwetkę kardynała Zenona Grocholewskiego do godności dr h. c. Akademii.

Senat Uczelni bardzo dziękuje za interesującą propozycję, a o ewentualnych jego decyzjach nie omieszkam Państwa zawiadomić. 

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami


/-/ Rektor
dr Halina Lorkowska, prof. AM

Powrót na początek strony


 

Instytut Ochrony Roślin
Państwowy Instytut Badawczy


Poznań, 08.07.2016 r.

Sz. Pan
Dr Mańan Król
Prezydent Towarzystwa
Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Pragnę serdecznie podziękować Panu za skierowane pod adresem Instytutu gratulacje oraz słowa uznania i życzenia z okazji 65. lecia.

Wyrażam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli możliwość gościć Pana podczas kolejnych jubileuszy oraz konferencji organizowanych przez Instytut.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor

/-/ Prof. dr hab. Danuta Elżbieta Sosnowska

Powrót na początek strony


 

Teatr Muzyczny w Poznaniu

Poznań, 30 czerwca 2016 roku.

Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie!

dziękuję za przyznanie odznaczeń Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego Pracownikom Teatru Muzycznego w Poznaniu: Oksanie Hamerskiej, Barbarze Andrys i Andrzejowi Iwanowskiemu oraz wyróżnienia dla naszej instytucji podczas uroczystego Koncertu Jubileuszowego z okazji 60-lecia naszego Teatru w dniu 26 czerwca br. w Auli UAM.

Do podziękowań dołączam jubileuszowe wydawnictwa Teatru: Magazyn Jubileuszowy oraz płytę CD „Nie ma jak lata 20., lata 30”

Dziękuję! Z wyrazami uszanowania -.

/-/ Przemysław Kieliszewski
Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu

Powrót na początek stronyArcybiskup Metropolita Łódzki
Marek Jędraszewski

Łódź, 14 czerwca 2016 r.

Szanowny
Pan dr Marian KRÓL
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

W odpowiedzi na pismo Pana Prezydenta z dnia 6 czerwca br. (L.dz. 133/2016) uprzejmie dziękuję za załączone zdjęcia upamiętniające wręczenie Statuetki Złotego Hipolita.

Przy tej okazji raz jeszcze chciałbym na ręce Pana Prezydenta wyrazić swoje uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w działalność Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego za ich poświęcenie na rzecz promowania postaw pro społecznych oraz kreowania wzorców osobowych.

Wdzięcznym sercem błogosławięArcybiskup Metropolita Łódzki

Powrót na początek strony


Z okazji 60. Rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956,
w imieniu Zarządu H. Cegielski – Poznań S.A. mam zaszczyt zaprosić

Pana
Mariana Króla
Prezydenta Towarzystwa im. H. Cegielskiego

na uroczyste odsłonięcie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tablicy upamiętniającej Poległych w Powstaniu Poznańskiego Czerwca 1956, w tym pięciu „Cegielszczaków” towarzyszące obchodom, które będą miały miejsce w dniu 28 czerwca br. o godz. 14:15 przed bramą wjazdową na teren fabryki H. Cegielski - Poznań S.A. przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 223/229 w Poznaniu, jak również na odsłonięcie w Spółce przez Wojewodę <Wielkopolskiego pamiątkowego muralu w dniu 27 czerwca br. o godz. 13:30.

Bezpośrednio po wydarzeniu w dniu 27 czerwca br. w imieniu Głosu Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Banków Spółdzielczych SGB zapraszam, na Galę wręczenia nagród w konkursie filmowym POZNAŃ 56” do Multikina 51 w Poznaniu przy ul. Królowej Jadwigi 51 o godz. 15:00.

Po zakończeniu uroczystości w dniu 28 czerwca br. serdecznie zapraszam na poczęstunek na parterze w budynku siedziby Zarządu Spółki.

/-/ Wojciech Więcławek
Prezes Zarządu

Program uroczystości
przed Główną Bramą H.Cegielski – Poznań S.A
w dniu 28 czerwca 2016 roku

1. Wciągnięcie flagi na maszt na komendę Dowódcy Uroczystości
2. Hymn Narodowy
3. Wprowadzenie — utwór poetycki wykonają - p. Andrzej Lajborek  i p. Zbigniew Grochala
4  Powitanie uczestników
5. Przemówienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy
6. Wręczenie dyplomu przez Prezesa Zarządu H.Cegielski – Poznań S.A. zwycięzcy konkursu na projekt tablicy pamiątkowej
7. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej poległych „Cegielszczaków ” przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudę
8. Poświęcenie tablicy przez kapelana Wielkopolskiej Solidarności, ks.. Kanonika Tadeusza Magasa
9. Przemówienie kombatanta - członka „Stowarzyszenia Poznański Czerwiec 56”
10.Składanie kwiatów
11. Odegranie przez orkiestrę wojskową pieśni „Boże coś Polskę ”
12. Podziękowanie za udział w uroczystości
13. Odegranie przez orkiestrę wojskową pieśni reprezentacyjnej WP
14. Odprowadzenie pododdziałów i pocztów sztandarowych

Powrót na początek stronyNaczelna Organizacja Techniczna
Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych

Warszawa, 10 czerwca 2016 r.

Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
Dr Marian Król

Serdecznie zapraszam na III Światowy Zjazd Inżynierów Polskich, który w tym roku jest organizowany wspólnie z XXV Jubileuszowym Kongresem Techników Polskich w dniach 16-18 czerwca 2016 r we Wrocławiu. Jest to nawiązanie do pierwszego Zjazdu Techników Polskich, który odbył się w 1882 r. w Krakowie i zgromadził inżynierów zarówno z trzech zaborów jak i tych, których losy rzuciły poza ziemie Polski.

III Światowy Zjazd Inżynierów Polskich jest kontynuacją wcześniejszych inicjatyw integracyjnych środowisk inżynierów polskich, w tym organizowanych przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT sympozjów „Polacy Razem", a także I i II Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich. Każda kolejna edycja Zjazdu przyciągnęła uwagę coraz większej liczby uczestników. Na pierwszym Zjeździe obecnych było 350, zaś podczas II Zjazdu ponad 500 przedstawicieli m.in. polscy inżynierowie z USA, Kanady, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, Niemiec, Litwy i Ukrainy.

W imieniu własnym i organizatorów serdecznie zapraszamy do osobistego udziału w XXV Kongresie Techników Polskich III Światowym Zjeździe Inżynierów Polskich oraz wieczornych Galach.

W imieniu organizatorów

/-/ Ewa Mańkiewicz-Cudny
Prezes FSNT-NOT

Powrót na początek stronyTowarzystwo Przyjaciół Pro Sinfoniki

Poznań, 6.06.2016


„Pro Sinfonika jest najważniejszym sposobem
na twórcze życie”
/-/ Alojzy Andrzej Łuczak


Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
Szanowny
Pan dr Marian Król

Szanowny Panie Prezydencie!

W imieniu Towarzystwa Przyjaciół Pro Sinfoniki im. Alojzego Andrzeja Łuczaka serdecznie dziękuję za wszystkie ciepłe słowa zawarte w Pana liście. Utwierdzają nas one w przekonaniu, że zarówno decyzja o powołaniu Towarzystwa jak i podejmowane w jego ramach działania są słuszne, a może nawet niezbędne.

Z dumą i wdzięcznością przyjmujemy też pięknie wyrażony szacunek i uznanie dla Prezesa Alojzego Andrzeja Łuczaka, naszego Nauczyciela i Przyjaciela, za Jego wielki wkład w kulturalną edukację kilku pokoleń Wielkopolan.

Witając gości obecnych na uroczystości nadania imienia Prezesa skwerowi na Podolanach, w tym Pana Dominika Górnego, przedstawiciela Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego przypomniałam, że Prezes A. A. Łuczak został wyróżniony w 2005 roku przez Państwa Kapitułę Statuetką Złotego Hipolita jako „Wybitna Osobistość Pracy Organicznej”. Ta informacja zawarta jest również w treści tablicy umieszczonej na Skwerze Jego imienia.

Pozwalam sobie załączyć kilka zdjęć tego Skweru, a także samej uroczystości.
Z poważaniem

/-/ Bożena Michalska
Prezes Towarzystwa Przyjaciół Pro Sinfonika
im. Alojzego Andrzeja Łuczaka

Powrót na początek stronyUniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Poznań,, dnia 3 czerwca 2016 roku

Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Serdecznie dziękuję za ciepłe słowa przekazane pod adresem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z okazji Jubileuszu 90-lecia Uczelni.

List ten sprawił wiele radości całej społeczności akademickiej naszej Uczelni.

Pozostaję z wyrazami szacunku,

Rektor
/-/ Prof. dr hab. Marian Gorynia, prof. zw. UEP

Powrót na początek strony


 

Ewa Wycichowska

Poznań, dnia 24 maja 2016


Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

po 27 latach misji, jaką było dla mnie kierowanie Polskim Teatrem Tańca, nadszedł czas podsumowań i pożegnań. Kiedy w sezonie 1988/89 obejmowałam dyrekcję zespołu, myślałam o tym jak ocalić wartość przeszłości i jak zbudować przyszłość zespołu. Towarzyszyliście mi w tej drodze, w różnych rolach. Odnieśliśmy wspólny sukces, Polski Teatr Tańca to nie tylko legenda swoich czasów, ale zespół, którego talent, energię, unikalny repertuar i progresję podziwia publiczność na pięciu kontynentach.

Pragnę podziękować wszystkim za wspólny czas pracy, za wysiłek, wsparcie, za dobre chwile, które zabieram do albumu pamięci.

Moim „dziękuję" i „do widzenia" będzie spektakl „27 sezonów", w którym weźmie udział cały aktualny zespół Polskiego Teatru Tańca, a także artyści, pracujący już poza Teatrem, a którzy swoimi wybitnymi kreacjami współtworzyli aurę artystyczną zespołu w minionych trzech dekadach: Iwona Pasińska, Paulina Wycichowska, Krzysztof Raczkowski, Przemysław Grządziela. Mam nadzieję, że spotkamy się w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Serdecznie zapraszam i bardzo oczekuję.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
/-/ Ewa Wycichowska

Powrót na początek stronyIII Liceum Ogólnokształcące
im. św. Jana Kantego


Poznań  dnia 7 czerwca 2016 roku.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego składają  podziękowanie Panu  dr, Marianowi Królowi, twórcy i prezydentowi  Towarzystwa im. H. Cegielskiego  za pomoc w realizacji szkolnego projektu Wielkopolski self-made-man, czyli H. Cegielski, a idea organicznikowska

.Z wyrazami uznania

Dyrektor
/-/ Mgr Katarzyna Kordus

Powrót na początek strony
 Zarząd Ochotniczej
Straży Pożarnej w PruścachSzanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach ma zaszczyt zaprosić Pana dr Mariana Króla na uroczysty jubileusz 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach, który odbędzie się w sobotę 25 czerwca 2016 roku, o godzinie 12.00 ( zbiórka o godzinie 11,15 )

Za Zarząd

/-/ Zenon Olendrowicz
prezes

/-/ Hubert Grams
sekretarz

Powrót na początek stronyIII Liceum Ogólnokształcące
im. św. Jana Kantego


Poznań, dnia 7 czerwca 2016 roku.

Szanowny Pan
Dominik Górny
Członek Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego składają  podziękowanie Panu Dominikowi Górnemu, członkowi zarządu Towarzystwa im. H. Cegielskiego za pomoc w realizacji szkolnego projektu Wielkopolski self-made-man , czyli H. Cegielski, a idea organicznikowska

.Z wyrazami uznania

Dyrektor
/-/ Mgr Katarzyna Kordus


Powrót na początek stronyProf. dr hab. Stanisław Wykrętowicz
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu


Poznań, dnia.6 maja 2016 r.

Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Doktorze,

uprzejmie dziękuję za zaszczycenie swoją obecnością uroczystości 90-lecia moich urodzin. Pańska obecność i życzenia sprawiły mi ogromną radość. Wielkim dla mnie zaszczytem i wyróżnieniem było wręczenie mi przez Pana Prezydenta Złotego Medalu „Labor Omnia Vincit” przyznanego przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu „Za krzewienie idei pracy organicznej”.

Za okazane mi wyrazy uznania, i zaszczytne wyróżnienie - najserdeczniej dziękuję; proszę o przyjęcie życzeń zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Łączę wyrazy szacunku
/-/ Stanisław Wykrętowicz

Powrót na początek strony


 

Fabryka Mebli Biurowych MARO Sp. z o.o

Komorniki, dnia 12 maja 2016 roku.

Szanowny Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Z wielką radością i satysfakcją przyjęliśmy informację od Pana Prezydenta, w piśmie z dnia 29.04.2016 r o przyznaniu przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego oraz Kapitułę, wyróżnienia Fabryce Mebli Biurowych MARO w postaci Statuetki Hipolita wraz z dyplomu z okazji 25-lecia działalności naszej firmy.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy Szanownego Pana Prezydenta na uroczystą Galę Jubileuszową, która odbędzie się 28 czerwca 2016 roku w Poznaniu, w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki, początek uroczystości o godz. 17.00

Będziemy wielce zaszczyceni jeśli Pan Prezydent zechce przyjąć nasze zaproszenie. Oficjalne zaproszenie wysłane zostanie wkrótce pocztą.

Z wyrazami uszanowania

/-/ Marek Błaszak
/-/ Roman Błaszak

Powrót na początek stronyIwan Maliński
artysta plastykDo Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
Pana Mariana Króla

Dzień dobry!

Jestem artystą - malarzem, Polakiem z Ukrainy. Od 2007 r na stale mieszkam na południu Polski, w Kudowie Zdroju. Dużo mnie łączy z Wielkopolską. Pierwszy mój przyjazd do Polski, związany z plenerem malarsko-rzeźbiarskim w Nowym Tomyślu. Na Wielkopolsce odznaczony w 2008 roku Srebrnym Medalem "Labor Omnia Vincit".

Od czasu zamieszkania na stale w Polsce, aktywnie włączyłem się w życie artystyczne. Należę do Związku Artystów Plastyków Polski /okręg Opole "/, Związku Artystów Plastyków Polski /Polska Sztuka Użytkowa /Poznań, oraz Międzynarodowej Asociacji Artystów UNESCO z siedzibą w Paryżu.

W swojej sztuce dużo miejsca udzielam historii. Mam dużo obrazów z tematyką historyczną. We wrześniu 2015 roku, razem z moją córką Iriną Malińską /tez artysta - malarz / podjęliśmy wspólny projekt o namalowaniu historycznego obrazu pt "Chrzest Polski ". Temat ten już dawno mnie interesował. Przez lata przebywania w Polsce, zbierałem materiały historyków, czytałem prace naukowe na temat czasów Mieszka I. Robiłem szkice, które odkładałem do teczki, czasami wracałem do nich, uzupełniając swoimi nowymi pomysłami. "Chrzest Polski" jest nie tylko wielkim wydarzeniem historycznym, ale także symbolem nowej religii i nowej epoki, w której rodziło się młode państwo. Ideą obrazu nie jest fakt czy moment wprowadzenia chrześcijaństwa, lecz przez elementy, epizody, alegorie wprowadzenia widza do historii X wieku. Przez jesień i zimę, na wiosnę 2016 roku główna część tryptyku była nami namalowana i gotowa do pokazania widzom. Obraz ten bowiem jest pierwszą częścią trzyczęściowego wielkiego malarskiego spojrzenia na początki historycznego dziedzictwa Polski.

23 kwietnia 2016 r wystawiony w katedrze św. Vita, Wacława i Wojciecha w Pradze. Eminencja ks. Kardynał Dominik Duka, Prymas Czech i organizator Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej Pan Julian Golak odsłonili obraz "Chrzest Polski. Dla nas autorów to wielki zaszczyt i sukces, że obraz został odsłonięty i poświęcony tu i w tym miejscu, to znaczy w katedrze w Pradze. Powstanie obrazu " Chrzest Polski" budzi wielkie zainteresowanie w społeczności, dostajemy gratulacji, a także propozycje na wystawienie obrazu w różnych miejscach Polski oraz za granicą. Dla nas malarzy to wielkie uznanie i nagroda za naszą twórczość, za to, co robimy dla swojej Ojczyzny, dla Polski. Serdecznie wszystkim dziękujemy. (Na zdjęciu: Obraz "Chrzest Polski" autorstwa Iwana i Iriny Malińscy, 2016."

W załączniku wysyłam ksero informacje z mediów o uroczystości odsłonięcia i poświęcenia obrazu.

Z poważaniem

/-/ Iwan Maliński.
 Kudowa Zdrój.

Powrót na początek strony
 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Rektor-Elekt,  prof. dr hab. Andrzej Lesicki


Poznań, dnia  2 maja 216 r.


Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za nadesłane gratulacje z okazji wyboru mojej osoby na stanowisko rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jestem wdzięczny za wszystkie ciepłe słowa wypowiedziane pod moim adresem.

Kierowanie tak znaczącą i dużą Uczelnią to dla mnie szczególny zaszczyt, ale także odpowiedzialne zadanie. Jednakże zaufanie, jakim obdarzyła mnie społeczność akademicka bardzo mnie cieszy i motywuje do podejmowania jeszcze większych wysiłków na rzecz rozwoju Uniwersytetu, miasta i regionu, a tym samym ich pracowników i mieszkańców.

Żywię głęboką nadzieję, że Nasza współpraca będzie układała się pomyślnie, przyczyniając się zarówno do krzewienia pamięci o wybitnych polskich uczonych lat minionych, jak i wzmacniania pozycji tych obecnie żyjących i aktywnie działających na krajowej i międzynarodowej arenie.

Z wyrazami szacunku


/-/ Andrzej Lesicki

Powrót na początek strony
 


 

Politechnika Poznańska
Prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski – Rektor

Poznań, 29 kwietnia 2016 r.

Pan
dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie

Serdecznie dziękuję za gratulacje i ciepłe słowa przekazane z okazji ponownego wyboru na funkcję Rektora Politechniki Poznańskiej.

Korzystając z okazji składam Panu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz dobrego zdrowia.

Z poważaniem

/-/ Tomasz Łodygowski

Powrót na początek strony


 

Stanisław Kardynał Dziwisz
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 4 maja 2016 roku.


Szanowny Pan
Dominik Górny
Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie!

Proszę przyjąć moje serdeczne podziękowania za przesłany Medal Pamiątkowy Pomnika Ignacego Jana Paderewskiego wraz z Certyfikatem oraz egzemplarz książki „Ignacy Jan Paderewski. Pomnik i dzieło".

Jestem wdzięczny za ten wyraz uznania i życzliwości ze strony Pana Doktora Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, Zarządu i wszystkich Członków Towarzystwa.

Serdecznie odwzajemniam słowa pozdrowień życząc Bożego błogosławieństwa w dalszej działalności Towarzystwa.

/-/Stanisław kard. Dziwisz

Powrót na początek stronyDr hab. Emilia Denek, prof. zw.

Poznań, dnia 04 maja 2016 roku

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Wielce Szanowny Panie Prezydencie

Serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi i Zarządowi Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego za Medal Okolicznościowy Pomnika Ignacego Paderewskiego wraz z Certyfikatem dedykowanym mojemu mężowi. Przyjęłam to z wielkim wzruszeniem jako wyraz pamięci Państwa o najbliższej mi Osobie. Zarówno medal jak i Certyfikat stanowią dla mnie cenną pamiątkę. Dziękuję też za bardzo ważną dla kultury polskiej, interesującą i pięknie wydaną książkę „Ignacy Jan Paderewski. Pomnik i dzieło". Życzę powodzenia w dalszej tak owocnej pracy.

Z wyrazami szacunku

/-/ Emilia Denek

Powrót na początek stronySekretariat Arcybiskupa   
Metropolity Warszawskiego

 
Warszawa, dnia 6 maja 2016 r.Szanowny Pan Dominik Górny
Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie,

Sekretariat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego potwierdza odbiór pisma z dnia 19 kwietnia br., Lp 209/2015, wraz Medalem Pamiątkowym Pomnika Ignacego Jana Paderewskiego i Certyfikatem oraz egzemplarzem książki „Ignacy Paderewski. Pomnik i dzieło”.

Ksiądz Kardynał serdecznie dziękuje Szanownemu Panu za przesłane pamiątki i dary. Na dalszą owocną pracę całemu Towarzystwu im. Hipolita Cegielskiego Jego Eminencja z serca błogosławi.

Z wyrazami głębokiego szacunku

Sekretarz Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego

/-/ ks. lic. Matteo Campagnaro

Powrót na początek strony


 

Sekretariat Stanu
Sekcja pierwsza – sprawy ogólne

N.87.900

Watykan, kwiecień 2016-04-20

P.T.
Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego
ul. Garncarska 8
61-817 Poznań POLONIA


Drodzy Bracia i Siostry, Chrystus zmartwychwstał!

W tym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia jesteśmy wezwani, aby na nowo odkryć i przyjąć ze szczególną intensywnością pocieszającą wieść zmartwychwstania: Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja! (sekwencja wielkanocna). Jeśli Chrystus zmartwychwstał, to możemy spojrzeć nowymi oczami i sercami na każde wydarzenie naszego życia. Jeśli powierzymy się Jemu, to Jego łaska nas zbawi. Jako radośni słudzy nadziei głośmy więc Zmartwychwstałego swoim życiem i przez miłość. Ukrzyżowany i zmartwychwstały Pan jest pełnym obja¬wieniem miłosierdzia. Otwórzmy się na nadzieję!

Jego Świątobliwość Franciszek wdzięczny za nadesłane życzenia z okazji Wielkiej Nocy zawierza wszystkich Najświętszej Maryi, Matce Nadziei i Miłosierdzia, z serca błogosławiąc.

/-/ Mons. Paolo Borgia
 Asesor

Powrót na początek strony
 


 

Fundacja Współpracy
Polsko-Niemieckiej                                                                                                                                          

Warszawa, 15 kwietnia 2016 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

w imieniu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej uprzejmie dziękuję za serdeczne życzenia z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Fundacji oraz niezwykle ciepłe słowa uznania. Jest mi niezmiernie miło, że tak wysoko ceni Pan moją pracę na rzecz stosunków polsko-niemieckich oraz ojczyzny zgodnie z polskim interesem narodowym.

Cieszę się niezmiernie, że dzięki wsparciu Fundacji udało się zrealizować wiele projektów polsko-niemieckich na terenie województwa wielkopolskiego oraz Poznania, z którym jestem bardzo silnie związany.

Przy okazji chciałbym podkreślić, jak bardzo cenię Pańską działalność jako Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego i życzyć Panu również wielu sukcesów.

Łączę wyrazy szacunku

/-/ Prof. dr hab. Krzysztof Miszczak
Dyrektor, członek Zarządu

Powrót na początek strony


 

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Rektor-Elekt, prof. dr hab. Maciej Żukowski

Poznań, dnia 11 kwietnia 2016 roku.

Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Doktorze


Serdecznie dziękuję za gratulacje, wszystkie ciepłe słowa oraz życzenia przesłane mi przez Pana Prezydenta z okazji wyboru na stanowisko Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

To wielkie wyróżnienie jest dla mnie również zobowiązaniem do dalszej wytrwałej pracy na rzecz naszej współpracy, a przesłane wyrazy sympatii i słowa uznania pozwalają z optymizmem i jeszcze większą determinacją przystąpić do realizacji zaplanowanych zamierzeń, przy wsparciu i pomocy również Pana Prezydenta - na co bardzo liczę.

Jeszcze raz dziękując za pamięć, pozostaję z wyrazami szacunku i poważania.

Z wyrazami szacunku

/-/ Prof. dr hab. Maciej Żukowski

Powrót na początek strony


 

Narodowy Instytut Dziedzictwa

Warszawa, 5 kwietnia 2016 roku.


Pan
Dominik Górny
Członek Zarządu
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie,

Biblioteka Narodowego Instytutu Dziedzictwa uprzejmie dziękuje za przekazaną, w ramach daru, publikację: Ignacy Jan Paderewski. Pomnik i dzieło, Poznań 2015 - 2 egz.

Z poważaniem

Kierownik Biblioteki

/-/ Beata Wojda

Powrót na początek strony
 


 

Stanisław Sołtysiński

Warszawa, 29 marca 2016 r.


Pan dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny i Drogi Prezydencie,

Dziękuję za miły list, który otrzymałem z okazji odnowienia mojego doktoratu na UAM. Bardzo sobie cenię również odznaczenie, które otrzymałem wcześniej od kierowanego przez Pana Doktora Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

Proszę koniecznie odwiedzić mnie podczas kolejnego pobytu w Warszawie. Zapraszam do naszej nowej siedziby. W sąsiedztwie można coś smacznie zjeść i porozmawiać.

Z poważaniem

/-/ Stanisław Sołtysiński

Powrót na początek strony
 


 

Andrzej Wajda

Warszawa, dnia 21.03.2016r.


Szanowny Pan Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Panie Prezydencie,

Dziękuję za pamięć i życzenia z okazji moich 90-tych urodzin. Wielkie to dla mnie wyróżnienie, które łączy się z wcześniejszymi, zwłaszcze Statuetką Złotego Hipolita.

Ż wyrazami przyjaźni
/-/ Andrzej Wajda

Powrót na początek strony


Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego
Wojciech Jankowiak


Poznań, 21 marca 2016 r.

Szanowny Pan Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Pragnę poinformować, że z największą przyjemnością obejmę patronatem Konsumencki Konkurs Jakości Produktów i Usług „Najlepsze w Polsce” - „ The best in Poland”.

Rokroczne wysiłki podejmowane przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego, mające na celu umacnianie prestiżu polskich firm, promowanie ich działalności i wspieranie przedsiębiorców w warunkach silnej konkurencji zwłaszcza ze strony firm zagranicznych, zasługują na szczególne uznanie i docenienie. Tym bardziej, że organizowany przez Towarzystwo Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem wśród różnych środowiska gospodarczych. Ponadto Konkurs jest doskonałą okazją do promowania i eksponowania najlepszych polskich firm, zasługujących na szczególne zaufanie klientów.

Liczne grono dotychczasowych laureatów przekonało się, że Certyfikat Godła „Najlepsze w Polsce” - „The best in Poland” to najlepsza rekomendacja na rynku potwierdzająca wysoką jakość i solidność zarówno produktów, jak i usług. Dlatego tym większy dla mnie zaszczyt, że mogę objąć patronatem ten prestiżowy Konkurs.

Proszę przyjąć życzenia samych sukcesów, wielu pomysłów oraz wytrwałości w ich realizacji, uczestnikom zaś życzę niezapomnianych wrażeń, wynikających z uczestnictwa w tym Konkursie.

Z poważaniem
/-/ Wojciech Jankowiak

Powrót na początek strony


 

Poznań, 9 marca 2016 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent |Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie,

Serdecznie dziękuję za podarowanie Bibliotece Raczyńskich oryginalnego plakatu z 1940 roku upamiętniającego nowojorski koncert z okazji 80 rocznicy urodzin Ignacego Jana Paderewskiego. Plakat ten wzbogaci zbiory ikonograficzne  Biblioteki.

Z wyrazami szacunku

/-/ Anna Gruszecka
dyrektor


Powrót na początek strony
 


 

 

 

Poznań, 02.03.2016t.

Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. H. Cegielskiego

Szanowny Panie Doktorze,

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu chce stworzyć miejsce, w którym dokonania przodków współczesnych biznesmenów zostaną w nowatorski sposób przybliżone obecnym i przyszłym menadżerom, inwestorom, producentom i handlowcom. Chodzi o stworzenie miejsca, w którym bohaterowie przeszłości będą uczyć kolejne pokolenia założeń pracy organicznej, którą dzisiaj można nazwać zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną. Miejsca, w którym z korzeni bankowości spółdzielczej wywodzi się nowoczesna globalna bankowość korporacyjna. Miejsca, w którym to, co nowe i innowacyjne, zostanie powiązane z tym, co tradycyjne, ale wciąż żywe i ważne dla mieszkańców.

Aby zachować dziedzictwo gospodarcze i kulturowe regionu, podkreślić wieloletnie tradycje miejskie oraz zwiększyć atrakcyjność turystyczną centrum Poznania, Uczelnia chce zagospodarować i rewitalizować obszar znajdujący się u zbiegu ulic F. Ratajczaka, T. Kościuszki oraz wybudować budynek - siedzibę interaktywnego centrum poznańskiej przedsiębiorczości i bankowości. Wraz z sąsiadującymi zabytkowymi budynkami Uczelni przy ul. F. Ratajczaka 5/7, ul. Powstańców Wielkopolskich 1, ul. T. Kościuszki 103, przy zachowaniu i odnowieniu istniejących zabytkowych budynków i muru stworzony zostałby „fyrtel” z dziedzińcem dostępnym dla wszystkich mieszkańców. Tym samym powstałoby miejsce dotychczas nieobecne na mapie Poznania, a wpisujące się w kalendarz działań i imprez wspierających przedsiębiorczość, organizowanych pod patronatem miasta i innych organizacji społecznych.

Zwracam się zatem do Pana, jako znawcy tematu i miłośnika historii Miasta Poznania z zaproszeniem na spotkanie w murach Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Chciałbym aby spotkanie to stało się początkiem dyskusji o przyszłości inicjatywy Uczelni. Pański głos w tej sprawie jest dla mnie, jako Rektora WSB w Poznaniu niezwykle cenny w zakresie określenia kierunku i zakresu działań związanych z promocją pracy organicznej.

Spotkanie zaplanowane zostało na 11 marca 2016 r., o godz. 11.00, w sali 202 CP, która mieści się w budynku przy ul. Ratajczaka 5/7.

Z wyrazami szacunku i nadzieją na spotkanie

Rektor Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu

/-/  Prof. dr hab. Józef Orczyk

Powrót na początek strony
  

 

Poznań, dnia 07.03.2016r.

Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie!

Pragnę poinformować, że z dniem 29 lutego 2016r. przestałem pełnić obowiązki Dyrektora Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Poznaniu.

Przez ponad 18 lat kierowałem Oddziałem w Poznaniu, wypełniając jego misję oraz zadania NBP w Wielkopolsce - regionie o istotnym znaczeniu i wiekowej tradycji. Tym bardziej szczególnym wyróżnieniem dla mnie była wieloletnia współpraca z instytucjami i firmami, które w województwie wielkopolskim funkcjonują..

Wśród tych instytucji szczególne miejsce zajmuje reprezentowane przez Pana Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. Chciałbym złożyć serdeczne podziękowania za dotychczasowe kontakty i współpracę, dzięki którym przede wszystkim możliwa była realizacja zadań Oddziału Okręgowego NBP w Poznaniu, ale które równocześnie były przyjazne i inspirujące. Przyznam, że bardzo liczę na kontynuację Państwa współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Oddział Okręgowy w Poznaniu.

Równocześnie życzę Panu i współpracownikom dalszych sukcesów w działalności oraz powodzenia w życiu osobistym.

Z poważaniem

/-/ Waldemar Szostak

Powrót na początek strony


 

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego
Wojciech Jankowiak


Poznań, 22 lutego 2016 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Z wielkim zadowoleniem przyjąłem informację, że Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego uhonorowało Złotym Medalem „ Labor Omnia Vincit ” pana prof. dr hab. Stanisława Wykrętowicza w dowód uznania Jego zasług i dokonań naukowych oraz wkładu w krzewienie idei pracy organicznej.

Pan prof. dr hab. Stanisław Wykrętowicz jest wybitnym politologiem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, uznanym autorytetem i pionierem badań nad samorządem gospodarczym w Polsce po 1989 roku i tym samym twórcą poznańskiego środowiska badaczy samorządu gospodarczego. Pod jego kierunkiem rozprawy doktorskie przygotowało wielu naukowców, którzy z powodzeniem kontynuują badania zapoczątkowane przez pana profesora. Jego dorobek naukowy oraz wieloletnia działalność pedagogiczna stanowią trwały wkład w rozwój nauki w powiązaniu z potrzebami praktyki życia społeczno-gospodarczego kraju. Ponadto pan profesor jest osobą kierującą się na co dzień wartościami moralnymi, propagującą etos pracy organicznej oraz krzewiącą poszanowanie tradycji narodowo-patriotycznej. Godnym podkreślenia jest zaangażowanie pana profesora w coroczne upamiętnianie i oddawanie czci zasłużonemu Wielkopolaninowi, wybitnemu mężowi stanu, premierowi RP Stanisławowi Mikołajczykowi.

W moim przekonaniu pan profesor Stanisław Wykrętowicz w pełni zasłużył na uhonorowanie tym zaszczytnym odznaczeniem, tym bardziej, że Jego dotychczasowa działalność zawodowa, wszelkie osiągnięcia oraz reprezentowane przez pana profesora wartości w pełni odpowiadają celom realizowanym przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego.

Nie kryjąc zadowolenia z faktu uhonorowania pana profesora Złotym Medalem „Labor Omnia Vincit”, pragnę jednocześnie wyrazić swój podziw wobec dotychczasowej działalności Pana Prezydenta i Towarzystwa oraz życzę, aby kolejne lata obfitowały w liczne sukcesy w propagowaniu idei pracy organicznej, szczególnie tak bliskiej Wielkopolanom.

Z poważaniem

/-/ Wojciech Jankowiak

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego
Prezes Zarządu Głównego
Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka w Poznaniu

Powrót na początek stronyHonorarkonsul der Republik Österreich
Izabela Ewa Kwiatkowska

Poznań, 12 lutego 2016 roku.

Szanowny  Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie!

To już jubileuszowa edycja ART OF PACKAGING stworzonej z myślą o polskim rynku nagrodzie na najlepsze opakowanie roku. Już dziesiąty raz patronuję temu wydarzeniu pełniąc funkcję przewodniczącej Jury. Co roku wręczam również unikatową, ręcznie wykonaną w Austrii u dmuchaczy szkła Swarovskiego, prestiżową statuetkę -„Perłę wśród opakowań". Dzięki ART OF PACKAGING nagradzane jest twórcze, designerskie, innowacyjne opakowanie produktu. To nagroda nie tylko dla najlepszego opakowania komercyjnego ale i najlepszego debiutu młodego artysty.

ART OF PACKAGING promuje polskie opakowania, w kraju oraz za granicą. Swoją formułą i założeniami wpisuje się między innymi w program „Poznań stolicą polskiego designu". W tym roku ART OF PACKAGiNG pierwszy raz uzyskał akredytację Światowej Organizacji Opakowań WPO z siedzibą w USA, co sprawia iż zwycięzca ART OF PACKAGING będzie automatycznie mianowany do nagrody głównej World Star. W tym roku ART OF PACKAGING otrzymał również autoryzację i wyłączność na przyznanie międzynarodowej nagrody Golden Pixel za najlepiej wydrukowane opakowanie w Polsce. Uzyskanie wyżej wymienionych międzynarodowych akredytacji pozwala też promować polskie opakowania nie tylko w kraju ale i za granicą oraz świadczy też o randze jaką wypracowaliśmy przez ostatnie lata.

Uroczysta Gala ART OF PACKAGING, na którą przybywa grono profesorskie ze wszystkich uczelni artystycznych w Polsce a także przedstawiciele środowiska biznesu oraz goście z całej Polski, a także Europy odbędzie się w tym roku 07 marca o godzinie 19.00 w Auli Artis w Poznaniu.

Byłabym wielce zaszczycona mogąc gościć Pana Prezydenta wraz z osobą towarzyszącą na uroczystej Gali a to przede wszystkim w związku z zaznaczeniem rangi tego znaczącego wydarzenia w świecie biznesu i sztuki, które odbywa się właśnie w Poznaniu. W załączeniu przekazuję zaproszenie dla dwóch osób i serdecznie zapraszam na Galę, która zostanie uświetniona występem artystycznym niespodzianką, w której wystąpi Prima Balerina z Opery Wiedeńskiej i pierwszy baletmistrz.

Z wyrazami wysokiego poważania
/-/ Izabela Ewa Kwitkowska

Powrót na początek strony


 

Prof. dr hab. Stefan Pruszyński

Poznań, dnia 16.02.2016 r.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent
Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Niezwykle serdecznie dziękuję za list i życzenia i chociaż jest już połowa lutego, to proszę pozwolić, że na te pozostałe jedenaście miesięcy 2016 roku będę życzył Panu, Panie Prezesie dużo zdrowia, satysfakcji z podejmowanych inicjatyw i wiele radości w życiu osobistym.

Towarzystwu im. Hipolita Cegielskiego chciałbym życzyć, aby udanie kontynuowało swe wielkie posłannictwo, jakim jest krzewienie i propagowanie Pracy Organicznej. To wielka tradycja Wielkopolski, ale i wielki wymóg obecnych czasów.

Z olbrzymim zadowoleniem przyjąłem informację o decyzji Towarzystwa wydania publikacji „Liderzy Pracy Organicznej 2009-2015”. Całkowicie popieram tę inicjatywę i to nie tylko ze względu na fakt, iż znajdę się wśród przedstawionych osób, ale przede wszystkim dlatego, że dostarczy ona informacji o wybitnych Wielkopolanach. Mam nadzieję, że stanie się bodźcem do krzewienia Pracy Organicznej w naszej społeczności.

Gratuluję.
Przesyłam wypełniony formularz
.
Proszę jeszcze raz życzyć Panu Prezydentowi i kierowanym przez Pana Towarzystwu, aby rok 2016 był rokiem wielu inicjatyw i osiągnięć.

Z wyrazami głębokiego szacunku

/-/ prof. dr hab. Stefan Pruszyński

Powrót na początek stronyUniwersytet im. Adama Mickiewicza
Centrum Zaawansowanych Technologii
Prof. dr hab. Bogdan Marciniec
Członek Rzeczywisty PAN, dyrektor CZT

Poznań, 15 lutego 2016 r.

Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

Bardzo dziękuję za szczere gratulacje i życzenia przesłane z okazji Jubileuszu 75-lecia urodzin. Z prawdziwą radością przyjąłem te dowody niezawodnej pamięci i życzliwości.

Łączę serdeczne pozdrowienia oraz życzenia dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Z wyrazami prawdziwego szacunku,

/-/ Bogdan Marciniec

Powrót na początek strony


Marcin Derbis
Wydawnictwo Pozpress


Poznań, 16 lutego 2016 rok.

Szanowny Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Panie,

Zwracam się do Pana, jako prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Towarzystwa, które na wzór swojego patrona, stara się wspierać Wielkopolan w działaniach na rzecz rozwoju regionu i Polski, szczególnie na forum międzynarodowym. Jako działanie statutowe mają Państwo również za cel upowszechnianie wiedzy o Cegielskim. W nawiązaniu do tego pozwoliłem sobie napisać list do Pana, w którym chciałbym opowiedzieć o zapoczątkowanej przeze mnie inicjatywie.

Nazywam się Marcin Derbis. Urodziłem się w 1989 roku w Poznaniu. Od 2011 roku w związku małżeńskim z Magdaleną, mam dwóch synów: Józefa i Jędrzeja. Z wykształcenia jestem mgr inż. Technologii Żywności, którą ukończyłem na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

W ubiegłym roku założyłem wydawnictwo Pozpress, którego celem jest popularyzacja historii Wielkopolski i naszej ojczyzny. Chciałem przedstawić historię w sposób, trafiający zwłaszcza do tych osób, które na co dzień się nią nie interesują. Uznałem, że w dobie telewizji i intemetu idealną formą przekazu będzie komiks historyczny. Od początku wiedziałem, że w pierwszym cyklu będę chciał przedstawić historię jednego z najbardziej rozpoznawalnych Wielkopolan - Hipolita Cegielskiego. Po kilku miesiącach pracy udało się stworzyć pierwszy numer magazynu Rys Historyczny. Zawarliśmy w nim pilotowy odcinek serii komiksowej Hipolit. Opowiada on o powrocie młodego Cegielskiego ze studiów do Poznania.

Naszą misją jest opisanie historii Cegielskiego i Poznania w jak najdokładniejszy sposób, zarówno pod względem fabularnym, jak i odwzorowania XIX wiecznego Poznania w rysunkach. Do znanych faktów z życia bohatera dołączyliśmy wątki fikcyjne, które mają urozmaicić cały cykl. Scenariusz został oparty o biografię Cegielskiego napisaną przez Zdzisława Grota. Cykl obejmować będzie 11 odcinków wydawanych od 26 lutego do grudnia bieżącego roku, w nakładzie 10 000 egzemplarzy kolportowanych do rąk przechodniów. W załączeniu do niniejszego listu przesyłam prototypowy pierwszy numer Rysu Historycznego wraz z prologiem. Cała inicjatywa finansowana jest z reklam zamieszczanych w magazynie. Oferta skierowana jest głównie do lokalnych przedsiębiorców, mających ograniczone budżety, a konkurujących nierzadko z dużymi korporacjami.

Jeżeli nasza inicjatywa zyska aprobatę Pana i Towarzystwa, a głęboko w to wierzę, to prosiłbym Państwa o objęcie jej swoim patronatem. Nie ukrywam, że zależy mi na Państwa pozytywnej opinii. Wszelkie uwagi ze strony THC będą dla nas cenne i postaramy się je uwzględnić.

Z poważaniem

/-/ Marcin Derbis

Powrót na początek strony
 


 

Łukasz Dembski Inicjator stworzenia znaczka
z wizerunkiem prof. Władysława Bartoszewskiego


Poznań, dnia 1 lutego 2016 roku


Szanowny Pan Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Szanowny Pan Edmund Dudziński
Dyrektor Biura THC

Szanowny Pan Dominik Górny
Członek Zarządu THC

Szanowni Panowie!

Bardzo dziękuję za Państwa rekomendację, nieoceniony wkład Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego i zaangażowanie każdego z Panów z osobna w ideę i pracę nad stworzeniem znaczka upamiętniającego postać profesora Władysława Bartoszewskiego, wydanego przez Pocztę Polską.

Dzięki takim działaniom ważne dla Polski i Europy Postaci mogą być zapamiętane, a idea pracy organicznej wpływa na podwyższanie jakości życia obywatelskiego. Życzę Panom kolejnych wielkich sukcesów w działaniach na rzecz polskiego państwa i upamiętniania wybitnych postaci dla polskiej kultury, polityki, biznesu.

Z wyrazami uznania,

/-/ Łukasz Dembski

Powrót na początek stronyWielkopolski Komendant Wojewódzki
Państwowej Straży Pożarnej


Poznań, styczeń 2016 roku


Szanowny Pan
Dr Marian Król

W życiu każdego z nas przychodzi taka chwila, kiedy należy podjąć równie ważną co trudną decyzję, kończącą etap życia związany z pracą zawodową. Decyzję tę podjąłem teraz ja i po blisko  40 latach służby w jednostkach ochrony przeciwpożarowej postanowiłem odejść na zaopatrzenie emerytalne. W związku z zakończeniem przeze mnie czynnej służby pragnę złożyć serdeczne podziękowania za wieloletnią, życzliwą i sympatyczną współpracę, a zwłaszcza za ostatnie 8 łat, kiedy to miałem zaszczyt kierować Państwową Strażą Pożarną w Wielkopolsce.

Wypełnianie obowiązków Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP było dla mnie niezwykłym wyzwaniem, ale i źródłem ogromnej satysfakcji Okres ten przyniósł mi mnóstwo wspaniałych doświadczeń zawodowych, dał możliwość współpracy z wieloma wspaniałymi ludźmi, którzy mieli istotny wpływ na moje życie, nie tylko zawodowe, wnosząc wartości, dzięki którym na trwałe wpisali się w moją pamięć, Do grona tych wyjątkowych i ważnych dła mnie osób mam zaszczyt zaliczyć również Pana.

Wieloletnia służba na rzecz Ojczyzny utwierdziła mnie także w przekonaniu, że warto działać z pełnym zaangażowaniem, nawet  jeśli wiąże się to z koniecznością pokonywania różnorakich przeciwności i z wieloma wyrzeczeniami osobistymi. Dziękuję za wszystkie przejawy sympatii, z którymi spotkałem się podczas tych lat służby. Nasze osobiste kontakty i wspólne dokonania zachowam w mojej wdzięcznej pamięci.

Dziękując raz jeszcze za współpracę, życzę zadowolenia i sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Z wyrazami szacunku,

/-/ nadbryg. Wojciech Mendelak

Powrót na początek stronyKsiądz Prałat Jan Stanisławski                   

Poznań, 20. 1.2016 r.


Ekscelencjo,
Wielce Czcigodny Panie Prezesie,
i Wielki Mistrzu Królewskiego Orderu
Świętego Stanisława BM!

Przede wszystkim chciałbym gorąco podziękować za wzruszającą uroczystość mojego 80-lecia i przekazanie mi życzeń oraz cennych darów. Przeżycia te wpisały się głęboko w moje serce i wyzwalają ogromną wdzięczność. Proszę przyjąć, więc gorące podziękowanie, wielkie staropolskie "Bóg zapłać". Wczoraj nadeszły też piękne zdjęcia upamiętniające radosne chwile jubileuszowego spotkania. Bardzo za nie dziękuję.

Jeśli nic nie zajdzie chciałbym skorzystać z cennego zaproszenia na uroczyste spotkanie 31 stycznia br w Domu Żołnierza.

W poczuciu ogromnej wdzięczności proszę przyjąć życzenie głębokiego uszanowania i pozdrowień.

/-/ ks. Jan Stanisławski

Powrót na początek stronyFundacja „Ostoja”

Poznań, dnia 18 stycznia 2016 r.


Pan
dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Fundacja Andrzeja Aumillera „Ostoja" zwraca się z uprzejmą prośbą do Pana o przekazanie 1 procenta ze swojego rozliczenia podatkowego na działalność statutową naszej Fundacji. Jednocześnie pragniemy Pana poinformować, iż nasza Fundacja „Ostoja" została wpisana na listę organizacji pożytku publicznego dnia 6 kwietnia 2007 roku na mocy ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2003r. nr 96 poz. 873).

Fundacja „Ostoja" rozpoczęła swoją działalność statutową 12 grudnia 2005 r., głównymi celami Fundacji jest poprawa stanu obowiązującego prawa, polepszenie kontroli publicznej I społecznej nad działaniami instytucji finansowych, wspieranie edukacji oraz świadomości i kultury prawnej w społeczeństwie w szczególności w zakresie prawa finansowego, bankowego, podatkowego, gospodarczego, administracyjnego, handlowego i cywilnego, a także prawa Unii Europejskiej, ochrona praw człowieka i dóbr osobistych, w tym w szczególności prawa do obrony, prawa do uczciwego i szybkiego procesu, prawa do informacji publicznej, prawa do własności, przeciwdziałanie praktykom lichwiarskim, naruszającym zasady współżycia społecznego i godzącym w słuszny interes obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Zadaniem statutowym naszeFundacji jest działalność na rzecz ochrony praw obywateli i udzielanie pomocy prawnej osobom poszkodowanym na skutek działań różnych instytucji, wymiaru sprawiedliwości, szeroko rozumianych systemów finansowych oraz podmiotów gospodarczych działających sprzecznie z zasadami współżycia społecznego czy normami prawa. Nawiązaliśmy współprace z Kancelariami Adwokackimi oraz ekspertami z zakresu prawa i organów ochrony państwa współpracujących charytatywnie z Fundacją.

Zatrudniamy wolontariuszy, których praca w naszej Fundacji jest nie tyle co pomocna ale jakże niezbędna. Dzięki pracy wolontariuszy pomagamy oraz udzielamy porad prawnych poszkodowanym przez system prawny i finansowy pokrzywdzonym z całej Polski. Występujemy przed organami administracji państwowej i samorządowej w sprawach objętych celami statutowymi.

Fundacja „Ostoja" również deklaruje konkretną pomoc w rozwiązywaniu sporów Banków z jego klientami i dłużnikami.

W wielu sprawach pokrzywdzonych zostało wznowione postępowanie dzięki interwencji Fundacji „Ostoja" bezpośrednio u Ministra Sprawiedliwości RP, Rzecznika Praw Obywatelskich RP oraz innych instytucji mających wpływ na pozytywny przebieg dalszego postępowania.

Fundacja „Ostoja" poszerzyła zakres pomocy udzielanej osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej wymagającej profesjonalnego wsparcia w skomplikowanych sprawach związanych z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości jak również pomocą w organizowaniu turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

W ww. turnusie udział bierze około 100 uczestników, przede wszystkim dzieci i młodzież z najuboższych rodzin - w przeważającej części z małych wiosek, miasteczek i miast.

Dzieci dotknięte są najcięższymi schorzeniami takimi jak: czterokończynowe porażenia, zespół Downa, rozszczep kręgosłupa, przepuklina oponowo-rdzeniowa, uszkodzenie centralnego układu nerwowego, zespół Lenoxa - Gastata, zespół Retta, padaczka, psychiczne upośledzenia, zaburzeniami schizotypowymi i niedorozwojem umysłowym.

Zadaniem Fundacji „Ostoja" jest niesienie pomocy finansowej na zorganizowanie turnusu rehabilitacyjnego, którego celem jest częściowe usprawnienie fizyczne i psychiczne uczestników turnusu. Zabiegi odbywają się codziennie. Sprzyja temu forma organizacyjna turnusu w trakcie której uczestnicy mają zapewnione zabiegi takie jak: masaż klasyczny -gimnastyka indywidualna; ćwiczenia manualne; krioterapia; magnetronie; pulsotronic; biodynamika; aguawibron; lampa biv; fotele i maty masujące; dogoterapia.

Rosnąca liczba kierowanych do nas wniosków o udzielenie pomocy wskazuje na konieczność poszerzenia naszych działań, co jest uzależnione od możliwości pozyskania środków finansowych na cele statutowe realizowane przez Fundację.

Dlatego też, zwracamy się z uprzejmą prośbą do Pana o przekazanie 1% ze swojego rozliczenia podatkowego na rzecz Fundacji. Każda kwota stwarza możliwości niesienia pomocy potrzebującym.

Pragniemy nadmienić, iż Fundacja Andrzeja Aumillera „Ostoja" w roku 2016 nie utraciła statusu pożytku publicznego. To oznacza, że mamy uprawnienia do otrzymania 1 procenta podatku z rozliczenia podatkowego za rok 2015. Jednocześnie informujemy Panią, że Fundacja „Ostoja" znajduje się w wykazie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej www.pozytek.gov.pl

Będziemy wdzięczni za finansowe wspieranie naszych działań.

Łączę wyrazy szacunku
Prezes Rady Fundacji

/-/ Andrzej Aumiller

Powrót na początek strony
Jerzy Kozłowski
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

 Kalisz, dn. 12.01.2016 r.

 Szanowny Panie,

 Pragnę serdecznie podziękować za gratulacje z okazji objęcia przeze mnie mandatu Posła na Sejm RP VIII kadencji. Pełnienie tej funkcji traktuję  jako zaszczyt, a także zobowiązanie do ciężkiej pracy. Dołożę wszelkich starań, by stawiane przede mną wyzwania były realizowane jak najlepiej i przynosiły niewymierne korzyści dla naszego społeczeństwa.

, Otrzymany list odbieram również jako gotowość do współpracy. Jestem przekonany, że będzie ona owocna. Jednocześnie pragnę przeprosić za zwłokę w odpowiedzi na otrzymaną korespondencję. Wynika ona wyłącznie ze względów technicznych. Praca biura poselskiego jest jeszcze w trakcie organizacji.

 Z poważaniem

 /-/ Jerzy Kozłowski
Poseł na Sejm RP

Powrót na początek strony

 Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Sekretarz Stanu
Sekretarz do Spraw Europejskich
- Konrad Szymański


Warszawa, dnia 28 XII 2015 roku.

Pan
Dr Marian Król
Prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Chciałbym serdecznie podziękować za złożone życzenia i gratulacje z okazji nominacji na stanowisko Sekretarza Stanu do Spraw Europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Doceniam życzliwe słowa pod moim adresem i zaręczam, że dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść stawianych przede mną oczekiwań oraz jak najlepiej służyć umacnianiu pozycji Polski na arenie europejskiej.

Pragnę zapewnić o mojej pełnej gotowości do współpracy z Towarzystwem im. Hipolita Cegielskiego oraz chęci do złożenia wizyty w Poznaniu. Jednakże z uwagi na niezwykle napiętą agendę europejską nie jest możliwe wyznaczenie terminu w chwili obecnej. W celu umówienia konkretnej daty uprzejmie proszę o kontakt z moim Sekretariatem.

Na ręce Pana Prezydenta składam życzenia pomyślności w realizacji wszelkich planów i zamierzeń.

Z wyrazami szacunku

/-/ Konrad Szymański

Powrót na początek strony

© Copyright 2019 Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego | Polityka prywatności
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. OK, rozumiem